Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Сеп 30, 2015 7:06 am

Trendolakis - SO DPMNE E GOTOVO!
Znam deka vi e teshko so toa da se pomirite, ama ke morate.
Nekolkupati imam napishano: Crvenata armija vekje beshe vlezena vo Berlin a nekoj tikvi u podrumot ushte pravea planovi i strategii kako da ja dobijat vojnata! ....Ajde , uzhivajte ushte pola godina! (I macete ja Makedonija kolku sto mozete - do kraj JBLIVEUGUZ!)

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Сеп 30, 2015 8:17 pm

ЕКСКЛУЗИВНО: Мактел успеа да дознае за секс аферите во владата, она што го дознавме ни ја крена косата на главата, речиси и да нема министер или директор или пратеник од режимот без една или повеќе швалерки, еден од најмоќните луѓе во земјата имал дури 15 швалерки и имал секс во тоалет во дискотека со сопругата на најмоќниот режимски олигарх, додека уредникот во една куртонска телевизија имал паралелна врска со двете негови заменички, од кои едната е во брак со еден нивни колега!

DPMNE-OFCI - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQ_Mtm_wCAVsXyDtwh7PAVWwcPP9fQNkLgCN47Ihfwe_o9MCr9O5Q
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Сеп 30, 2015 10:37 pm

Ова изгледа дека цитираш без трошка срам исти извори што ЛАЖЕА дека зградата на плоштадот ВМРО не е изградена според градежната маркица. Не знам дали ВМРО има секс афери, ама мислам дека ги онадат сдсмОВЦИТЕ на избори како сакаат, па тешко дека им останува сила за тоа за што ги обвинува Мактел. А да сме живи и здрави, изгледа дека многумина на форумов ќе ги менуваат имињата после изборите. За да не ги потсетувам на тоа што го пишувале и го пишуваат. По обичај.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter on Сре Сеп 30, 2015 10:37 pm

има ли и пратенички кои си имале свои 'послужители'?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Сеп 30, 2015 10:38 pm

Трендо немој да спинуваш. Не станува збор за зградата туку за балконот, и тој ќе биде срушен.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Окт 01, 2015 9:44 am

Не спинувај ти. Доколку вратата се прогласи за излез во случај на опасност, а можеби е така, балконот не е балкон, туку настрешница. Па нема прекршување на градежната маркица. А за настрешница не е потребна градежна дозвола. Еве, пишува на Правдико. 14та ставка по ред.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 11:03 am

Очигледно си во тотална конфузија. Навистина, во последно време не само на пастирот туку и на тебе и таквите како тебе им тече низ ногавиците. Треба да бидеш навистина глуп па балконот да го прогласиш за настрешница.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 12:23 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Окт 01, 2015 2:03 pm

Интересно е што платениците на Сорос се фатиле како слепи за стап за Аналитико, а не ги гледаат другите договори. И ако има некаква коруптивна зделка во Аналитико, тоа е многу мал дел од вкупната корупција. Таа на СДСМ и ДУИ. Ајде јас ке кажам дека СДСМ и ДУИ добиле веројатно пари за да изгласаат два закона. Тој за телекомуникации што има прелеано повеќе десетици милиона пари од македонските граѓани во Телекомот и тој за работни односи, што овозможи полесно и поевтино отпуштање на окулу илјада Македонци. Вработени во Телеком. Кажете вие што има направено владата на ВМРО во полза на унгарската компанија. Дали тоа што и воведе конкуренција со внесувањето на ВИП? Да потсетам и дека Црвенковски експресно ги потпиша законите за телекомуникации и работни односи. Не знам дали и тој бил на платниот список. Не знам ниту како ги троши моите пари, пошто и тој користи буџетски средства.
Што се однесува до настрешницата или балкон, не треба да си паметен за да разбереш дека проблемот се решава полесно со одстранување на функцијата балкон, отколку со рушење. А тоа може да се постгне на два начина. Што ги напишав веќе. Општина Центар може наместо да ја сруши настрешницата со двојна улога, да ја заѕида вратата и да имаме прв случај во кој наместо со уривање проблемот се решил со градење. Иако знам дека мнозинството на овој форум би свршило во гаќи ако не само настрешницата, туку се сруши целиот објект од кој дел користи и најголемата партија во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 5:41 pm

трендафил напиша: И ако има некаква коруптивна зделка во Аналитико, тоа е многу мал дел од вкупната корупција. Таа на СДСМ и ДУИ.

Neshto slichno kako da si malku truden, neli Trendafile...DPMNE-OFCI - Page 3 Smiley-laughing014

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 6:37 pm

(ВИДЕО) Шилегов: Господине Пишев, со бугарски пасош ви е хотелот во Бугарија?!

Ви пренесуваме видео од денешната 67 седница во Собранието на Република Македонија, каде пратеникот од редовите на СДСМ, Петре Шилегов, му реплицираше на пратеникот Пишев, од владеачкото мнозинство и го праша како купил хотел во Бугарија, односно дали го купил со бугарски пасош.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Окт 01, 2015 7:27 pm

Тео напиша:
трендафил напиша: И ако има некаква коруптивна зделка во Аналитико, тоа е многу мал дел од вкупната корупција. Таа на СДСМ и ДУИ.

Neshto slichno kako da si malku truden, neli Trendafile...DPMNE-OFCI - Page 3 Smiley-laughing014
Чудно е кога некој е мноооооооооооооооооогу труден, а не го забележува тоа. Во случајот со Маѓар Телеком е токму таков. СДСМ ги изгласа законите за телекомуникации и работни односи. Во тоа време имаше апсолутно мнозинство. Па нормално е да добие најмногу пари. Зошто иначе би изгласал за закони што се штетни за Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 01, 2015 7:55 pm

Nastreshmicata ke bide dobra bina za mackanje dpBnovci so katran i perduvi....pred da gi obesat za mudata na Bukefal so glavite nadolu!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Чет Окт 01, 2015 9:09 pm

трендафил напиша:
Тео напиша:
трендафил напиша: И ако има некаква коруптивна зделка во Аналитико, тоа е многу мал дел од вкупната корупција. Таа на СДСМ и ДУИ.

Neshto slichno kako da si malku truden, neli Trendafile...DPMNE-OFCI - Page 3 Smiley-laughing014
Чудно е кога некој е мноооооооооооооооооогу труден, а не го забележува тоа. Во случајот со Маѓар Телеком е токму таков. СДСМ ги изгласа законите за телекомуникации и работни односи. Во тоа време имаше апсолутно мнозинство. Па нормално е да добие најмногу пари. Зошто иначе би изгласал за закони што се штетни за Македонија.


i zamisli VRABOTENI vo toa vreme vo FIRMATA ANALITIKO SE : goca zvana brk ,tochakliski ,aceto politichki analitichar (onoj shto ima zakrpi na rakavite ),i ushte nekolku GLAVNI faci ...nekoj ke me dopolni verojatno so ime i prezime na "akterite" ovie od SDSM da ti bile ,a najgolemi dpmneovci se pravat i toa celi devet godini ,a narod glup (i ti si vo toj kup pod ime narod)pa im veruva deka se patrioti ...

p.s. chestito potpis trendafile (vol)

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:18 am

РАСКОЛ ПО МЕСНИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СКОПЈЕ

Во месните комитети на ВМРО-ДПМНЕ деновиве буквално врие поради незадоволството на членовите, се прават петиции за бојкот на работата во пресрет на предвремените парламентарни избори, закажани за април 2016 година.
Приврзаници на ДПМНЕ од месниот комитет МИЧУРИН, кој се смета за еден од бастионите, побарале исписница од партијата, меѓу кои голем дел се од женското лоби. Внатрепартиски информации од ДПМНЕ велат дека за овие крупни проблеми знаат и во централниот комитет. Официјално, пак, никој од повисокото раководство не сакаше да го коментира ова.
Слична е состојбата и во другите комитети низ Скопје, при што моментално расколот е најголем во општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар.
Меѓу членството на ДПМНЕ се повеќе се зборува дека никој не сака да биде дел од криминалите кои ги направила врхушката на партијата, најосомничен е Никола Груевски и неговите најблиски соработници.
ВМРО-ДПМНЕ се обидува да се потпре на поранешни функционери на партијата, пратеници и советници имаат наредба, по секоја цена, својот кредибилитет треба да го вложат во мобилизирање и во привлекување нови, неопределени граѓани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter on Пет Окт 02, 2015 11:14 am

јасно како ден дека ова ќе дојдеше кат-тад,раскол во дпмне.Резултат не е само криминалот на груевски туку и иднината на партијата за која јас мислам дека и со нови млади сили на дпмне НЕМА да постигнат ништо.Овие нови генерации(па и сегашното раководство) кои се внатре немаат ништо со историјата на ВМРО,немаат почит кон револуционерите и нивнито жртвување за Македонија,немаат љубов кон граѓаните на Македонија(посебно ако припаѓаат кон други политички определби) тие едноставно ја гледаат вмро-дпмне како одскочна даска за лично богатење.Ако толку беа загрижени што молчеа како риби и послушни како кучиња.Одзвони времето на вмро-дпмне,нема револуционерност и пред се ИДЕН лидер кои ќе ги води.Ќе бидеме сведоци на групаштва од секаков вид внатре во вмро-дпмне со физички пресметки за превласт.Ова им е КАЈМАК на старите членови кои останаа со прстот во уста кои одбраа покорност и молчење за да собираат стаж во вмро-дпмне за кое никој нема да им го вреднува.
П.С. Секој ли може да биде член на ВМРО!!!Методите кои ги спроведуваа со списоци за вработување(уценување),кодошење и други методи кои се спротивни на слободната мисла која треба да преовладува во вмро и придобивање на членство и симпатизери по пат на изградба на доверба како и дела за подобро и квалитетно живеење на граѓаните со кои ќе им се освоат срцата на идни членови и симпатизери и гласачи тие самите дпмне-ОФЦИ уништија СЕ.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Окт 02, 2015 1:11 pm

Интересна колумна во Нова Македонија. Дали се препознавате во некои делови.
Пошто мојот мозок е истрениран да мисли низ асоцијации и симболи, да прави паралели и да формира слики за да може да носи заклучоци, брзо дојдов до одговорот зошто токму оваа песна и зошто токму по повод настанот што, замислете, го изненадил да не речам го шокирал светот. Така јави светската информативна Ал каеда, која се наоѓа под американски државен чадор. Значи, за заштитниот чадор ми е зборот.

Имено, голема е веројатноста, а и искуството го говори тоа, дека оние што се плашат да не накиснат од дожд имаат поголеми шанси да завршат избањати одгоре додолу со отворен чадор. Зошто? Оти заштитата му ја довериле на предмет. Оти им е намалено видното поле. Оти ако ненадејно задува ветер од некој правец, чадорот ќе се покорува на вишата сила не водејќи сметка за вашите интереси. Оти ушушкани во сигурноста на чадорот, не гледате дека сте цапнале во бара или дека ве исплискал некој автомобил...

За настанот ми беше збор. Чадорот Пентагон се јави веднаш по првиот бран удари врз позициите на ИСИЛ во Сирија. Не ми е јасно дали глумеа изненаденост или навистина беа изненадени, ама неговите гласноговорници, во седиштето на американската армија и на Си-ен-ен толку многу личеа на нашиот Црпко и неговиот тим што некако ми дојде природно што се природни коалициски партнери во случајот тероризирање на Македонија. Глупи се ко ноќ, дефинитивно. Чадорот мисли дека е посилен од тајфун, а Црпко под чадорот мисли дека е сигурен ако се наоѓа под негова заштита. Портпаролот на Пентагон мораше да прочита што му напишале шефовите, иако немаше врска со логика оти изразуваше поплака дека Русите МОЖЕБИ бомбардирале и цели што не се ИСИЛ туку други терористи што вредносно за САД се „умерени“. Тоа се истите оние што пред три дена мораа да признаат дека тие што ги тренирале и вооружиле за борба против легалната на избори потврдена власт (сириската армија значи) речиси сите до еден (минус петмина) сосе оружјето од тренинг-центрите киднале во редовите на ИСИЛ и Ал нусра и поради тоа генералот што командува со операцијата поднесе оставка. Пролупаниот Пентагон во чекор го следеше онаа гуска што е негов гласноговорник во студиото на Си-ен-ен во Атланта. Е па, нема што нема во безграничноста на глупоста во обид да биде паметна. Вака рече: „Лесно им е на Русите да бомбардираат позиции на борци што немаат авиони ни противвоздушна одбрана“. Ту бре, за малку што не ме расплака поради голораките обезглавувачи. Видиш ти како американските бомбардери ги гаѓале само оние што имале воени авиони и противвоздушна машинерија. Како што се цивилите и легитимната државна армија.

Додека се крстев и се чудев и на ова чудо, ете ми нова асоцијација. Односот на натприродните небески САД кон оние на земја секогаш бил ист. Ќе си изберат чисто романтично свој муштерија врз кого ќе го рашират чадорот, го тренираат, вооружуваат, па пропагандно му градат јавен имиџ, го користат и откако ќе им заврши работа, ладнокрвно го прогласуваат за свој непријател и го ликвидираат како легитимна цел, објавувајќи меѓународен повик за организирање лов на крупна дивеч од одреден сој. Со овие две соопштенија, сега сите (минусирано со друштвото под заштитен чадор) се на јасно дека ИСИЛ и сите други терористички групации што дејствуваат на Блискиот и Средниот Исток се производ на САД. Затоа не ме зачуди што Лавров поднесе резолуција во СБ конечно еднаш да се стават на црна листа терористичките организации, а која со години ја попречува Вашингтон. И сега ќе ја попречи. Оти е полесно и според „критериумите“ на оваа држава оние под нејзин чадор во Европа на црни листи ставаат „опасни“ новинари како Миленко Неделковски, непослушни политичари како Мендух Тачи, наместо крвожедни убијци и психопати како Михаил Саакашвили, Рамуш Харадинај, односно Али Ахмети. Таквите ги чуваат полузамрзнати додека да им помине рокот на употребливост. Потоа ги ликвидираат на суво, со затворен чадор.

Да, господо. Ние веќе во три наврати имавме искуство со ГМО-тероризмот, а четвртиот пат уште го живееме. Првпат американскиот заштитен чадор го почувствувавме во граѓанската антифашистичка војна во соседна Грција, каде што македонските антифашисти-партизани се бореа против етаблирањето на монархофашистичкиот режим што го поддржаа нашите коалициски партнери САД и Велика Британија. И тогаш важеше прокси-војувањето. Американските воени авиони во коалиција со британските истураа напалм-бомби врз македонските цивили и нивните домови предизвикувајќи масовен егзодус. На југословенско тло тоа го преживеа истата генерација кога од почетокот на Втората светска војна, коалициските партнери во Вашингтон и во Велика Британија решија да ја прогласат, па да ја поддржат четничката борбена формација произлезена од распаднатата кралска војска како легитимна наспроти „терористичката“ партизанска и народна војска раководена од илегалната комунистичка партија. Исто како денес во Сирија, само од обратни позиции, сврзани со тоа што е легитимно. Тогаш, режимот што кидна и го остави народот на цедило го ставија под свој чадор, разгорувајќи и граѓанска војна, и сега, кога ја истоштуваат легалната одбрана на Сирија така што мора да се бори на десет фронта со истренирани платеници, психопати собрани низ светот, а ги нарекуваат опозиција. Во трите случаи САД фактички им беа партнер на фашизмот и на Хитлер. Сѐ друго е чист историски фингерај. Како впрочем и денес.
Ние во Македонија претпоследен пат се соочивме со ваков вулгарен потфат во 2001 година. Нашиот мал ИСИЛ беше роден во камповите во Албанија и на Косово. Борците за човекови права главно беа мафијаши, бандити, силеџии, пљачкаши. Беа вооружени, па облечени во црни униформи, па ги насаскаа во Македонија. НАТО-чадорот ни беше сместен на Еребино, па затоа државата Македонија искисна до гола кожа. После на терористите и нивниот имиџ поработеа шминкерите Емилија Лазаревска заедно со Ацо Кабрамов, Сашо Ордановски и Бранко Геровски. Тие со своите шминкерски вештини го промовираа „интелектуалецот со пушка“, односно „терористот со книга“ и на крајот со благослов на македонските политичари, Али Ахмети институционално доби нова биографија и личен опис, па стана фактор на стабилност и легален политичар. Ете го и сега кај чека во полусмрзната состојба, чадорот да го одмрзне и употреби во финалето околу името на државата.

Некои наивни мислеа дека тука заврши сѐ. Ама не. Фашизмот е жилав оти станува збор за систем на вредности што се заснова на убедувањето дека не сме сите еднакви иако му припаѓаме на ист род и сите имаме црвена крв. Срцевината на овој поглед врз себе е тезата дека некој има природно право да владее со другите. Дека е супериорен над други. На пример така мислат и перјаниците на СДСМ, почнувајќи од легендарниот папа Бранко до последниов Црпко од муртинската баруштина. Се подразбира дека мислам и на арогантните и самобендисани дворјани и слуги што се самопрогласиле за интелектуална елита на глупавиот народ, на македонската стока, овци и како ли не нѐ нарекуваат Фрчкоски, Најчевска, Ордановски, Грчев, Гелевски, Тричковски и слични припадници на фашистичката Кјуклуксклановската „заедница“ во Македонија. Забелешка Трендафил - И вие на овој форум и на оваа тема.Е, тоа е овој сегашниов четврти пат на отворен американско-британски интервенционистички чадор врз терористите во земјава. Тие неколкупати се обидоа на испровоцираат внатремакедонски судир и на идеолошка (божем комунистичко (сунитска) - вмровска (шиитска) основа и на интраплеменска основа, подбуцнувајќи клановска поделба на вардарци и Егејци. По неколку неуспешни обиди да испровоцираат крвопролевање само поради умноста и искуството на Македонците, кои распознаваат и намери и пропаганда, чадорите своите намери ги остваруваат, така да се рече, исклучиво со помош на нашите плашливи и нерешителни политичари. Тие се нашата единствена Ахилова петица.

Јас ја разбирам нивната позиција бидејќи тие се најдиректно соочени со политиката на сила и го знаат она што ние не го знаеме во комуникацијата со наапаните силеџии, во која најневиното ниво се виткањето раце и вербалните навреди, па економските санкции, па црните листи, економските и политички снајперисти, пропагандната пета колона. Но она што не прифаќам како олеснителна околност е вадењето оти толкави ни биле силите и оти сме мал народ и немоќна држава. Еве зошто:

Нема мали и големи народи. Бројноста не е секогаш квалитет. Ниту надмоќноста на оружјето. И особено не во војни. Постојат само слободни и поробени народи и држави. Статусот зависи од колективната волја, мотивацијата, подготвеноста и решеноста да се одбранат слободата и изборот или да се одбере полесниот пат на биолошко преживување под заштитен чадор. Финтата е во тоа што под таков чадор потемелно ќе киснете 24/7 плус години или векови отколку да преживеете еден жесток порој гологлави а самосвои.

Накрај да не го заборавам пак министерот Поповски, кој од Њујорк даде изјава во врска со антитерористичките коалиции што беа централна „жвака“ на 70-то заседание на Генералното собрание на ООН. Јас повторно воопшто не го разбрав. Се фрустрирам веќе како и од Васил Тупурковски, кого „сите го сакаа иако не го разбираа што кажува“. Не помага и во неговиот случај ни толковник ни македонски речник ни дешифрарник оти „на зборовите (симболите) мајсторски им ја одзема суштината“, да го цитирам „генијот“ Бранко Црвенковски. Дечково едноставно ѝ припаѓа на онаа дипломатска школа што недостигот од инвенција, храброст, содржина, визии и цели, се разбира сѐ што е сврзано со интелигенција и знаење, го покрива реторички, што личи на спакувана магла.

Затоа, наместо да губам време во дешифрирање на она што сакал да каже писателот, ќе си прашам: Значи, дали ако новава антитерористичка (ете де анти ИСИЛ) коалиција покаже видливи резултати на блискоисточниот, односно засега на сирискиот терен, МНР ќе претендира дека е активен учесник и дел од победничката коалиција или стриктно ќе ја држи рачката на заштитниот чадор под кој стамено стои иако неколкупати (речиси традиционално) кисне до гола кожа?

И која „сериозна“ политика и од кои „сериозни“ западноевропски држави ќе следиме во следниве неколку месеци? До изборите де. Оти колку што гледам, на ова заседание, со волјата на несериозните држави во ООН конечно се крена симболот на државноста на Палестина, која педесет години е без никаков чадор ама со свое знаме што ние, иако заштитени од чадор, моравме дури и да го замениме. Како и личниот опис и идентитетот што од нас го бара токму чадорот што нѐ штити од „падавини“.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:19 pm

Trendafile da si stavel link kon kolumnaa bi ti odgovoril...No vaka... Evil or Very Mad

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:50 pm

Trendoooo, nekade treseshe zeleni deka Jove nikade go nema...Eve da go vidish i chuesh t.e. prochitash...

КЕКЕНОВСКИ: НЕ ПЛУКАМ НИКОГО, ТУКУ УКАЖУВАМ НА НЕПРИНЦИПИЕЛНОСТИ

Вака професорот реагира на веста на порталот „Журнал“, кој објави заедничка фотографија на Кекеновски и организацискиот секретар на СДСМ Зечевиќ, со наслов „Кекеновски моли кај СДСМ и се координира за следното плукање“.

Ниту сум бил, ниту ќе бидам СДСМ, а пак најмалку со некого ќе се координираам за некого да плукам, туку единствено укажувам на факти и непринципиелности, без разлика дали на некои сервилни и новинари прислужници и одработувачи за пари им се допаѓа тоа или не.

Вака професорот Јове Кекеновски од Форумот на слободоумни патриоти реагира на веста на порталот „Журнал“, кој објави заедничка фотографија на Кекеновски и организацискиот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, со наслов „Кекеновски моли кај СДСМ и се координира за следното плукање“.

„Кекеновски секогаш со секој пријател и познаник слободно и без никакви задкулисни намери или планови, без разлика на неговата политичка припадност, статус, пол или позиција, јавно ке седне и ке испие кафе па дури и со ќејф ке руча“, напиша тој на фејсбук профилот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 03, 2015 12:55 am

A Grkceto LAZE LI LAZE! Denes go slusham vo ON, se zaboravil, misli deka mu e stadovo vo Makedonija pa sere li sere lazgi so opashki! Abe lazhenjevo im e genetska mana! Nie pa po Trendicot, kutriot, udrivne !?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter on Саб Окт 03, 2015 8:05 am

на груевски му ги истегнале ушите во ОН,па го потсетиле која му беше задачата која му ја дадоа американците...промена на името,па така наеднаш му текна да ги повика грците на решавање по истото прашање.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Окт 04, 2015 10:28 pm

Линкот на колумната во Нова Македонија сега е
http://www.novamakedonija.mk/NewsDetal.asp?vest=10215848358&id=13&prilog=0&setIzdanie=23580
Што се однесува до Јове Кекеновски, изгледа дека од сонот го разбуди објавената фотографија на која разговара со вашиот Зечевиќ. Мислам дека не заслужува многу внимание, но ќе видиме во иднина. Дали по излетот во ВМРО-НП и враќањето во ВМРО-ДПМНЕ ќе направи излет и (или) ќе се вдоми во СДСМ ќе видиме. Да не кажам дали СДСМ ќе прибира отпадоци од ВМРО.
Ако некој смета дека Груевски лажеше кога во ОН кажа дека ние сме Македонци, говориме на македонски јазик и државата ни се вика Република Македонија веројатно има проблем самиот со себе, па не би коментирал многу. Исто така немам коментар на желбите на некого на нашиот премие некој да му ги тегне ушите. Едноставно, ваквите пишувања не се политички. Веројатно се работи за психолошки растројства поради долгиот престој на саканата партија во опозиција. Но да се оградам. Не сум психијатар, па можеби грешам во оценката.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter on Нед Окт 04, 2015 10:34 pm

трендафил,ти си секогаш во право..само продолжи..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Окт 05, 2015 9:34 am

Patriotsko ludilo...

На бездомник му ја блокирале сметката за болното дете поради неплатена радиодифузна такса

На лице што со години е сместено во прифатниот центар за бездомни лица Чичино Село во Сарај, Управата за јавни приходи му блокирала сметка за неплатена радиодифузна такса, објави „Вест“.

Ај што со години ова раселено лице живее по прифатни центри и нема никакви приходи, уште поапсурдно е што долгот од околу 6.000 денари се води на стан во друг град, кој бил продаден пред 15 години, пишува весникот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Окт 06, 2015 8:01 pm

Никој не е виновен што бездомникот не се одјавил како сопственик на стан кога истиот го продал. Нејасно е и дали веста е вистинита или виртуелна, затоа што не знаеме кој е наводно оштетениот. Да потсетам и дека законот за радиодифузна такса го изгласа СДСМ со апсолутно мнозинство во Собранието. По 2006 година само е намалена сумата која треба да се плати. Нејасно е и колку тоа пари имало на сметката, ако е блокирана поради радиодифузна такса. Затоа што од сметка се наплатува долгот. Другите пари се слободни за употреба.
Не знам што го спечи Сорос или УСАИД да му го платат долгот на бездомникот. Наместо да плаќаат по 32 илјади евра за идеја за протести.http://denesen.mk/web/?p=368905#

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот