Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter on Вто Сеп 22, 2015 3:54 pm

да бе- Демократи како што се преставувате..видовме кои се демократи 1.5 година во парламент донесување на закони по брза постапка..ЈУУППиии...стискај ЗЕЛЕНО Very Happy ..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Сеп 22, 2015 8:35 pm

Izvini tredofakis shto ne te citam pa ti odgovaram ovaka, na slepo: Ti fakja li internetot podaleku od sobata ili vi doziraat na CD informacii ? Za TV ne prashuvam posto znam deka vi e lenta i toa VHS .... od pred 10 godini...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Сеп 23, 2015 5:36 pm

Nasvistina mislat deka kje im pominat vakvi moronshtini ili samo si pravat bajram so umot...Od druga strana, ako SDSM go prifati ova, epilogot kje bide nadglasuvanje, i so 12 sprema 4 glasovi, anketnata komisija kje zakluchi deka ne postoi nikakva politichka odgovornost...More kje izglasaat deka voopshto nemalo nitu prislushuvanje...

ВМРО-ДПМНЕ САКА ДА ИМА МНОЗИНСТВО ВО АНКЕТНАТА КОМИСИЈА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Имено, владејачката партија бара бројот на членови на оваа собраниска комисија да биде според бројот на пратеници кои ги имаат политичките партии, со што таа би имала апсолутно мнозинство. Според ваквиот начин на одредување на бројот на членови, ВМРО-ДПМНЕ би имала осуммина членови во ова тело, СДСМ – четворица, ДУИ – двајца, а ДПА и независните пратеници по еден.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Сеп 23, 2015 10:06 pm

Анкетната комисија по следните избори може да го смени составот според избраните пратеници во новиот парламентарен состав. Сигурно е дека не е демократија бројот на членови на комисиите да не е соодветен на бројот на пратеници. Како што не беше демократски парламентарното малцинство да го оневозможи собранието да го донесе буџетот пред некоја година. Демократија е владеење на мнозинството. Обратно е диктатура. Не знам зошто секогаш се обидувате да воведете диктатура, односно да наметнете мислење и кога ги губите изборите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Сеп 23, 2015 10:29 pm

Gledash kako znaesh...Koga Alji ve dupi vas dpmne-ovcite i so milion amandmani go blokira zakonot za prava na branitelite, se kriete kako p****i pod koshula...A koga makedonska opoziciska partija kje podnese amndmani, togash, koga e vo prashanje vashiot sopstven narod ste hrabri, i so platenici gi isfrlate izbranicite na narodot od parlamentot...Zakluchok: za vas dpmne-ovcite demokratija e koga go tepate sopstveniot narod, a mu pravite popushinela na Alji...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Сеп 25, 2015 4:12 pm

Zabegani se 100%...kako li samo se nadevaa deka kje se izvlechat so ova...

Алсат-М: ВМРО-ДПМНЕ го фалсификувала Законот за специјалниот обвинител

Алсат-М дознава дека откако било констатирано дека фалсификатот е направен од страна на ВМРО-ДПМНЕ, посредникот Питер Ван Хојт го исклучил нивниот претставник Никола Тодоров од работната група, како недоверлив за да учествува во понатамошната работа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Сеп 25, 2015 5:00 pm

Todorov....MOMCE ZA SE!!!!!DPMNE-OFCI - Page 2 2Q==
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Сеп 25, 2015 5:00 pm

Vikash taa titula kje ja zadrzhi i vo Idriz beg???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Сеп 25, 2015 5:06 pm

Vo Idrizi Bej ima da bide glavna PLEYBOJ ZECHICA !!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Сеп 25, 2015 5:08 pm

E pa koj im e kriv...Namesto spomenici mozhea da izgradat eden soliden zatvor...Trebashe da mislat na idninata... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Сеп 25, 2015 5:18 pm

DPMNE-OFCI - Page 2 Grimasa

Ajde ushte malo shamaranje...... abe go dupcat koj kaj stigne, a toa IdriziBej ke im bide ko javna kukja! Ima da gi guzat na norma!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Сеп 28, 2015 5:38 pm

Eve vakvi najzhestoko si go branat pastirot...zoshto im e mnogu ubavo...

DPMNE-OFCI - Page 2 Fbf5l

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Сеп 28, 2015 10:15 pm

Sotir напиша:Sotire, vrati se na temata...Komentiranje na forumot, chlenovite i moderiranjeto ne e dozvoleno.
                                                                                                                                      Teo
Ајде да го поздравам будењето на модераторите од веројатно летниот сон. Се надевам дека ова нема да важи само за опозицијата на овој форум, односно за мене и за Сотир.

За жал нема што да коментирам на темава, затоа што освен говор на омраза и јавно искажување на желби, нема ниту еден коментар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Пон Сеп 28, 2015 10:23 pm

Hamad bim Khalifa напиша:DPMNE-OFCI - Page 2 Grimasa

Ajde ushte malo shamaranje...... abe go dupcat koj kaj stigne, a toa IdriziBej ke im bide ko javna kukja! Ima da gi guzat na norma!

otsekogash ja obozaval TAA pesna..ajde vidi :

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Пон Сеп 28, 2015 10:27 pm

Амди Бајрам на увце му пее на Груевски: Зашто су ти косе побелеле друже DPMNE-OFCI - Page 2 Amdi-gruevski_620_320Ромскиот бал и годинава не помина без вип гости од државниот врв. Меѓу важните гости беше и премиерот Никола Груевски, на кого пратеникот Амди Бајрам на увце му ги пееше стиховите од песната „Зашто су ти косе побелеле друже“.

Во друштво на Амди и неговиот син Елвис, пејачот Мухарем Сербезовски го поздрави премиерот,и кажа дека неговото присуство говори дека Ромите имаат „висок рејтинг“.

Сербезовски додека ја пееше песната „Зашто су ти косе побелеле друже“, Амди Бајрам го фати премиерот за рака и на увце му отпеа дел од стиховите.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Сеп 28, 2015 10:29 pm

трендафил напиша:
Sotir напиша:Sotire, vrati se na temata...Komentiranje na forumot, chlenovite i moderiranjeto ne e dozvoleno.
                                                                                                                                      Teo
Ајде да го поздравам будењето на модераторите од веројатно летниот сон. Се надевам дека ова нема да важи само за опозицијата на овој форум, односно за мене и за Сотир.

За жал нема што да коментирам на темава, затоа што освен говор на омраза и јавно искажување на желби, нема ниту еден коментар.

Ти тоа затоа што немаше што друго да напишеш нели? Така е тоа Трендо, една слика илјада зборови. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Пон Сеп 28, 2015 10:35 pm

трендафил напиша:затоа што освен говор на омраза и јавно искажување на желби, нема ниту еден коментар.

гледам по ВАШИТЕ медиуми само ЉУБОВ и восхитување па дури и комплименти за сите нас што не мислиме како вас ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Сеп 28, 2015 10:52 pm

СО говорот на омраза во масовен облик први почнаа сосроспиите од ЗНМ. Кои практично беа скоро сите новинари, со исклучок на Латас, Миленко, Мирка, Јанко и Томиќ. И нив сојузниците, Сорос, СДСМ и т.н. меѓународна заедница се обидуваа да ги замолчат.
Ако саканекој да тврди дека нема да има претурање по контејнери доколку СДСМ дојде на власт или дека немаше такво нешто пред 2006та година, односно дека иста фотографија не може да се сними во било која држава на светот, немам што да напишам. Сигурно е дека нема да трошам време да прикажам вакви слики од Брисел, Вашингтон или некоја друга земја. Со исклучок на Северна Кореа.
Патем, порастот на индустриското производство во Македонија е 12% во август. Стапката на сиромаштија е намалена за 2,8%. И покрај негативното делување на опозицијата со масовно прислушкување, насилни напади врз полицијата и институциите, терористичката група испратена од Косово...

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Сеп 28, 2015 10:53 pm

Ајде, ајде Трендо, знаеме кој прв повикуваше на конечна пресметка со неистомислениците. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Сеп 28, 2015 11:06 pm

Od sega osven omraza kon shupljoglavite ke gi sledue i dodatna aktivnost- EBENJE u mozok - kolku da im pushtime maja za da se opametat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Сеп 28, 2015 11:18 pm

А кој ви кажал дека сте вие полноглавците што имаат вишок мозок па имате и за маја. Не е ли подобро од тоа мајата да им дадете малку на вашите лидери па да ја реформираат партијата за да добие шанси да победи на избори. Откако е јасно дека тие што очекувате да ве донесат на власт во Македонија немаат успех ниту во Сирија. Дека за кусо време ќе мора да го замолат Асад да ја победи Исламската држава.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Сеп 28, 2015 11:39 pm

Ne ocekuvame nikoj da ne donese na vlast! Da sakav takva fotelja do sega sigurno ke bev vo nekoja. Sakame samo da gi trgneme debelite usmrdeni alcni za pari, gzovi i da gi turime kaj sto im e mesto:ZAD RESHETKI! Duri togash mozebi ovaa jadna zemjicka ke uspee da prezivee. A za vlast neka sedi koj sto saka samo da ne e DPBNOVCA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Сеп 29, 2015 9:36 am

Ако очекуваш да седнеш во фотелја по изборна победа на СДСМ, според анкетите ќе треба да чекаш најмалку 4,5 години. Затоа што не верувам дека по априлските избори ќе има повторно предвремени избори. Патем, што е повеќе направено во општина Центар (мислам од општината, централната власт има направено многу), отколку во Аеродром или Карпош. Или што е направено повеќе во Куманово отколку во Штип. Или во Струга отколку во Охрид. Па да поверувам дека опозицијата прави повеќе од власта.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Вто Сеп 29, 2015 9:50 am

Koi anketi Trendafile??? Tie so koi se teshite pred da ja prifatite realnosta???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Сеп 29, 2015 9:58 pm

Да сме живи и здрави ќе видиме кој е во право за половина година. ИРИ и Галуп, кој за нивни потреби ја има спроведено последната објавена анкета, до сега не погрешил. Дали тоа ќе се случи по прв пат, ќе видиме наскоро. Можеше да ми одговориш и што тоа во општина Центар е направено од локалната власт повеќе отколку во општина Аеродром, на пример. За да знам зошто ја поддржуваш партијата што владее со Центар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот