Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:30 pm

Nishto ne izglasa SDSM Trendafile...Tvoite dpmne-ovci izglasaa zakon so koj na UJP i se dozvoluva bez sudska odluka da gi blokira smetkite na grаgjanite...Zoshto Trendafile??? Vi se brza poskoro da go opljachkate sopstveniot narod???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:38 pm

Трендо, ајде немој да пишуваш на памет. Твоите го изгласаа законот со кој на УЈП му се дава право да блокира сметки на граѓани без судска одлука.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 5:19 pm

Trendafile, trendafilovski, tresenjeto zeleni ne e zabraneto na melnicava, ama imaj malce oset koga velke nemash milost za ostanatite nejzini clenovi. Ne ubi be covece! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Окт 07, 2015 8:06 pm

Тео напиша:Nishto ne izglasa SDSM Trendafile...Tvoite dpmne-ovci izglasaa zakon so koj na UJP i se dozvoluva bez sudska odluka da gi blokira smetkite na grаgjanite...Zoshto Trendafile??? Vi se brza poskoro da go opljachkate sopstveniot narod???
Трагична неинформираност.
http://www.slvesnik.com.mk/Issues/74AEA2A6F3A1454E895BE81FB97AF16A.pdf
Ова е линк до СЛужбениот весник од 11 ноември 2005 година. Кога СДСМ вработуваше по еденод секое семејство и имаше апсолутно мнозинство во Собранието. Указоѕ за законот го има потоишано вашиот омилен пастир – Црвенковски. За таксата се членовите од 145 натаму, а во член 148 таа е определена на износ од 2,5% од просечната плата. Ако ВМРО не ја намалеше оваа сума, таа ќе беше сега окулу 530 денари месечно.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Окт 07, 2015 8:20 pm

Trendafile nemoj da se vadish...Zboruvame za blokiranje smetki na bezdomnici...Plus, za deset godini na vlast vie ne go smenivte zakonot...Zashto Trendafile???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Окт 11, 2015 8:32 am

http://a1on.mk/wordpress/archives/538439

Pa,pa,pa,pa......maleeeeeeeeeeeeeee....ke go papaat i za ova....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter on Вто Окт 13, 2015 6:18 pm

дпмне-ОФЦИ Very Happy
ВИСТИНАТА ЗА СЕКОЈ ОД ВРВОТ НА ВМРО-ДПМНЕ напиша:
DPMNE-OFCI - Page 4 10390511_1188755254472396_7555998543397338364_n

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Окт 13, 2015 7:10 pm

Zar i ti sine Mile - Kopile???? Predavnicka, sorosoidna komunjara!!!!Evil or Very Mad A i onoj "precedatelon" guzati Horhe - Sorosoid ?! Orasi od gz da mu niknat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Вто Окт 13, 2015 8:22 pm

reiter напиша:дпмне-ОФЦИ Very Happy

DPMNE-OFCI - Page 4 10390511_1188755254472396_7555998543397338364_n

ushte kolku mnogu ima sdsmofci vo redovite na dpmne......od "poniskite eshaloni "....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 24, 2015 10:48 pm

Dupeglava investicija: slika od Mk patistata:DPMNE-OFCI - Page 4 12046788_10207902467178891_8101647493335482843_n
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Саб Окт 24, 2015 11:10 pm

ima i pojako ..ne zezaj ..onoj od Skopje do Strumica ,kaj SHtip ....i kao go pravat godina i poishe ...u kina li u japan li kaj beshe ne se sekavam za tri dena go napravija avtopatot oshteten od poplavite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Окт 25, 2015 6:27 am

Ne mi go spominji patot Veles- Shtip...... za Strumica vrtime od kaj Kumanovo - Sv.Nikole, ili ozdola preku Negotino. A ovoj predmetniov - kineskiov, so dinamikava, ima pretenzii da stane bash - kineski zid! Izgleda proviziive im gi popapale investiciite ili kinezive nekako tenki...?!?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Ное 06, 2015 5:20 pm

Алал да ти е Тео на оваа тема. А сега еве да видат колкави ОФЦИ се, па сеуште дозволуваат да ги лажат и манипулираат од партиските штабови. Twisted Evil


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Ное 06, 2015 7:24 pm

Usrani golubi!!!!!! Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Ное 07, 2015 10:08 am

Breaking News: Зголемена е продажбата на пелени, прибидејќи им тече на подржувачите на #Ж низ пачавица.

defo

Број на мислења : 2398
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Ное 07, 2015 11:47 am

Ovoj lopatarov - BETONIRAL!?!!? Maleee; beton mu e u to crpkata kockasta, mazno shalovana! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Саб Ное 07, 2015 11:54 am

Hamad bim Khalifa напиша:Usrani golubi!!!!!! Very Happy
што мислиш калифу овие околу него ,сопартијците де ,дали му веруваат дека е невин или веруваат на содржината на   бомбите на Заев ????? мислам не јавно ,онака во себе ? Многу ме интересира ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Саб Ное 07, 2015 11:55 am

Hamad bim Khalifa напиша:Ovoj lopatarov - BETONIRAL!?!!? Maleee; beton mu e u to crpkata kockasta, mazno shalovana! Evil or Very Mad
каде ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Ное 07, 2015 12:40 pm

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Usrani golubi!!!!!! Very Happy
што мислиш калифу овие околу него ,сопартијците де ,дали му веруваат дека е невин или веруваат на содржината на   бомбите на Заев ????? мислам не јавно ,онака во себе ? Многу ме интересира ?

Jas znam deka oni znaat deka i grkot znae oti seto vo bombite e vistina. Nema sto tuka da se verue ili ne verue! Ne e ova : Citav biblija, pa sega dali da veruvam u gospod ili ne? - Nitu videl nitu slushnal?!
OVA SE E VIDENO I SLUSHNATO !!! Samo glupav, zaostanat maloumnik moze da se somneva vo snimkite i da mu verue na Grujos Buljogzis!
A tie uvlakacite se negovi soucesnici vo kriminalot, pa ne im preostanuva nisto drugo tuku da se drzat za grkot i da se nadevaat (ne da veruvaat) deka ke dojde nekoj od nekade i so carobno stapce ke gi spasi ?!!? RETARDI!Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Ное 07, 2015 5:39 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Usrani golubi!!!!!! Very Happy
што мислиш калифу овие околу него ,сопартијците де ,дали му веруваат дека е невин или веруваат на содржината на   бомбите на Заев ????? мислам не јавно ,онака во себе ? Многу ме интересира ?

Jas znam deka oni znaat deka i grkot znae oti seto vo bombite e vistina. Nema sto tuka da se verue ili ne verue! Ne e ova : Citav biblija, pa sega dali da veruvam u gospod ili ne? - Nitu videl nitu slushnal?!
OVA SE E VIDENO I SLUSHNATO !!! Samo glupav, zaostanat maloumnik moze da se somneva vo snimkite i da mu verue na Grujos Buljogzis!
A tie uvlakacite se negovi soucesnici vo kriminalot, pa ne im preostanuva nisto drugo tuku da se drzat za grkot i da se nadevaat (ne da veruvaat) deka ke dojde nekoj od nekade i so carobno stapce  ke gi spasi ?!!? RETARDI!Evil or Very Mad  

Да калифу, ама денес кој е аргументот на „амебовидната“ ДПМНЕ-оска маса дека тие барам граделе. Меѓутоа не се запрашуваат како е тоа градено, колку уствари за истите пари може да се изгради???


А во основа е дека кога ќе дојде новата власт не само што ќе нема пари во сефот него и сефот ќе го нема во април.

defo

Број на мислења : 2398
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:43 pm

Specijalno za dpmne-ofcite...Pastirot go zasiluva frontot na beznadezhni moroni...

Пристапница до ВМРО (репринт)

by Nikola Gelevski

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:44 pm

Би сакал да бидам член на ВМРО затоа што:

а) Македонија ја гледам како партија
б) имам кејф
в) онака

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:49 pm

На размислување за членство во ВМРО ме наведе:

а) независноста на земјата
б) незаситноста на фамилијата
в) цртаниот филм со Пајо Паторот и двата мексикански папагали кои свират гитари и ја пеат песната Los tres caballeros

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:49 pm

Македонија ја гледам како:

а) земја разделена на три дела
б) место каде што стоеле нозете на Господ кога фрлал земски дарови, та ништо не паднало овде
в) прапостојбина на амебите и Македоноидите

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:50 pm

Моите скриени мотиви за да бидам член на ВМРО се:

а) имам одлична маркетиншка агенција, ама слаба реклама
б) другар ми е толку богат што не мора да го лиже поклопецот од еуро-кремот; сакам и јас така
в) да се уверам дека очите не ме мамат овие четири години; сакам сите сетила да уживаат

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот