Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

+3
nino
трендафил
defo
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by defo Саб Јун 10 2017, 16:27

defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Саб Јун 10 2017, 22:46

Може човек да биде наивен, но не знам во што е штосот со блиндираниот мерцедес. Треба ли да биде на улица наместо во гаража. Пред доаѓањето на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ на власт во истата гаража немаше оштетување на возилото. Дали мачките побудалеа поради доаѓањето на квислиншката власт. Се надевам дека на возилото му е потребно едно обично перење и да потсетам уште еднаш дека Спасовски ја презема функцијата од својот коалиционен партнер, реформистот од ДУИ Нухиу. Ајде да кажам дека мислам дека се работи за пропаганден трик наменет за будали. Мисли ли Спасовски дека поради неизмиениот мерцедес треба да заборавиме на минималната плата од 16 илјади денари или на просечната плата од 500 евра или на евтината тарифа на струјата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by nino Саб Јун 10 2017, 23:20

ти па го виде мерцедесот каде и како бил чуван.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Нед Јун 11 2017, 09:23

Не знам што е штосот со филмот што го изрежира министерот за внатрешни. Дали мисли дека сме заборавиле дека тој ја превзема должноста од својот коалиционен колега од ДУИ, Нухиу, а претходно тој самиот беше министер. „Реформската“ коалиција на АЛијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ управува со МВР од 2 септември минатата година. Зошто не сте го чувале добро возилото треба да одговорите вие, а не опозицијата. Не знам дали нешто му фали на Оливер Спасовски или мисли дека ни фали на нас, па сме заборавиле на тоа дека меѓународната заедница и домашните предавници го раководи МВР во последните 9 месеци и некој ден. Од 2 септември минатата година. Треба ли поради вашата негрижа за мерцедесот да не се зборува за рекордниот пад на невработеноста во Македонија која сега изнесува 22,9%. А ВМРО наследи 38%.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by defo Пон Јун 12 2017, 07:59

Доста ни прераскажуваш прес конференции од штабот на ДПМНЕ. Наскоро ќе ги немате и нив, слушам ќе ви остане без струја штабот.
Трендо јас како познавач на автомобило ти кажувам дека блиндирани возила со највисоко ниво на блин, чинат 1/2 од оваа вредност, пошо немаат телевизори,масжери и слично.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Пон Јун 12 2017, 17:00

Не знам кој е квалитетот на блиндираноста, моѓжат да чинат и повеќе и помалку. Но овде е тема прес конференцијата на Оливер Спасовски. По блесава работа не сум видел на македонската политичка сцена. Не знам со што биле привлечени мачките, веројатно со храна, но не знам кој утврди дека тоа се случило до 1 септември минатата година, кога во кус период министер беше Чавков, а не да кажеме пред два дена. Во секој случај од 2 септември министри се од сегашната владина коалиција. Возилото се користеше во февруари оваа година кога Хан беше во посета на Македонија и кога Туск беше кај претседателот Иванов. Се разбира дека доколку има неправилности при набавката на возилото тој што ги направил треба да одговара. Но што да правиме со будалаштината на Спасовски. Наместо едноставно да нареди возилото да се испере, иако мислам дека слуѓбите требало да го направат тоа без министерот воопшто да знае, се одржа една смешна конференција за печат, за која за жал не знам што да мислам. Дали во моментот министерот имал некакви проблеми со разумот или мисли дека такви проблеми имаат неговите гласачи. Се надевам дека возилото нема оштетувања, туку се работи за очична извалканост. Да не ви бил во посета мачкарот Ванхауте. Возилото не е купено за секојдневна употреба, туку за ВИП гости од странство. Колку гледам во интервјуто на телевизија и Заев мисли да го користи за таа цел.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 12 2017, 18:04

Зошто лажеш небањат? Мерцедесот е купен по порачка на твојот пастир за да се вози во него кога нема да има новинари да го видат што значи и сам е свесен за криминалот што го прави. Телевизорите на задните седишта "да не им е досадно на децата додека се возат" се додатни неколку години затвор за Грујошеску и Гоца брк.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Пон Јун 12 2017, 20:36

Уште ли не си пораснал па да научиш уште некој збор од говорот на омраза наместо што си се заглавил на тоа небањат? На оваа тема не дискутираме за набавката на возилото и за поранешната власт туку за прес конференцијата на министерот за внатрешни работи од актуелната власт. Дека нешто е ментално забегано се гледа и од насловот на темата. Не гледам ништо чудно во тоа возило да се чува во гаража, а не е нормално на едно возило да има толку траги од мачки освен ако во возилото или на неговиот кров некој не ставил некоја храна за да ги намами. Не знам од каде таква налудничава идеја на еден министер,
Ајде да не отворам нова тема еве уште еден бисер. Министерот за финансии дури сега научил дека има бруто и нето ДДВ. Нето е кога ќе се врати ДДВто на тие што на тоа имаат законско право и како податок за ДДВ се објавува нето. Колку пари останале во касата, а не колку се собрани. Министерот изгледа  вратниот ДДВ на стопанството до сега го сметал за украдени пари.

https://www.facebook.com/nedelnikrepublika/videos/1458133970873890/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by defo Вто Јун 13 2017, 23:33

Слушај Трендо и плачи.....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Сре Јун 14 2017, 10:52

Не е темата за набавката на Мерцедесот, туку за идиотскиот потег на Оливер Спасовски кој сакаше да не направи будали со валкање на автомобилот и обвинување на сегашната опозиција дека е виновна за тоа. Мисли ли Оливер дека сме будали па не знаеме кој беше министер за внатрешни работи и дека најверојатно тој човек, Нухиу ќе му биде заменик. Доколку навистина поранешниот министер навистина стане заменик на Спасовски, по се што направи, мислам пред се на 27 април, не знам дали актуелната власт смета дека сме будали или на нив нешто им фали. Се извинувам што пишувам малку послободно, но очигледно е дека не сакаш да ме разбереш. Јасно ми е дека секој криминалец од поранешната власт ќе одговара, но не верувам дека ќе одговара некој од актуелната. Вклучувајќи го тука и Оливер Спасовски за лажење и трошење народни пари за да лаже. Да е Заев нормален премиер, после ваков гаф веднаш би го сменил министерот за внатрешни. Исто и министерот за кур-тура за тоа што го нарече сопственикот на Вардар Куртоненко , но и за изјавата дека зградата на министерството ќе ја остави офарбана од криминалците од Шарената револуција, а се работи за зграда евидентирана како културно наследство и законска обврска е да се одржува во првобитна состојба. Се надевам, дека не сака со ова да ја оштети државата и криминалците што го сторија делото да бидат амнестирани од плаќањето отштета и подоцна реновирањето да се изврши со народни пари, што е директно подривање на буџетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 14 2017, 16:05

Покрај правењето лоботомија во жолтата куќа и шизофренија ли ви всадуваат па да бидеш доволно глуп да тврдиш дека министерот за внатрешни намерно го извалкал мерцедесот?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Чет Јун 15 2017, 07:18

Само изразив сомнеж. Затоа што е идиотски ако тие што ја имаат политичката одговорност за работењето на МВР, а тоа се пред се министерот Спасовски и неговиот сегашен помошник, а претходно министер Нухиу организираат прес конференција на која обвинуваат друг за нешто за што се тие одговорни. Мерцедесот не беше во ваква состојба на 2 септември 2016 кога Оливер Спасовски стана министер. Од тогаш министерството е во ваши раце, па и вината е ваша. Договорете се дали е виновен Нухиу или Спасовски, наместо што се обидувате да ја префрлите вината на ВМРО-ДПМНЕ кое не раководи со министерството од 1 септември минатата година. А мерцедесот после тоа е користен. Во него се возеа Хан, Туск ...
Јас лично не сум видел мачки на ладно возило во гаража. Знаат да се греат кога возилото е паркирано на сонце, но не сум видел да лежат на возило паркирано во гаража. Посебно не масовно, како на мерцедесот во сопственост на Република Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty сдсмОВЦИ забегани на Мерџедес од 600 илјади местото му е во гаража

Пишување by трендафил Саб Јун 17 2017, 22:09

Кој се возеше денес во мерцедесот, кој колку се гледа на фотографијата нема оштетувања.

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. 19206209_10212322661288897_112856625_n

http://netpress.com.mk/foto-vest-koj-se-vozi-vo-mercedesot-od-600-000-evra/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Teo Саб Јун 17 2017, 22:22

Slikata e stara...Od vremeto koga Dimitriev se shetashe so mercedesot od Skopje do Probishtip i obratno...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty сдсмОВЦИ забегани на Мерџедес од 600 илјади местото му е во гаража

Пишување by трендафил Нед Јун 18 2017, 16:28

Еве слика од денес, од посетата на турскиот министер за надворешни работи на Македонија. Се гледа дека на мерцедесот не му фали ништо. Сега слободно можам да прашам дали министерот Оливер Спасовски е нормален што ја одржа срамната прес конференција кога излажа за наводно оштетување на возилото и за таа негова фантазија наместо својот претходник и сегашен заменик Нухиу ја обвини поранешната власт која не раководи со МВР од 1 септември. Не ве навредува ли вас гласачите на СДСМ што министерот ве смета за будали кои ќе веруваат во вакви лаги? Иако, да бидам искрен, не ми е јасно дали и по денешното користење на возилото за превоз на Чавушоглу уште верувате на лажгото Спасовски.

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Mercedesssss-640x355

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Luxor Нед Јун 18 2017, 20:59

Трендо, ајде да расчистиме нешто. Прво, мерцедесот воопшто не бил под контрола ма министрите за внатрешни работи а доказ за тоа е што Димитриев се возел со неа од Скопје до Пробиштип и обратно до крајот на својот мандат. Сепак морам да се согласам со тебе дека истапувањето во јавноста со негрижата за мерцедесот  беше непромислен потег на пиарот на СДСМ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by nino Пон Јун 19 2017, 14:40

Да му се мочам на тој мерцесот. Што се фатија сите за тој мерцедесот.
Па јајцата на коњот од споменикот воин на коњ коштаат повеќе од тој мерцедесот.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Вто Јун 20 2017, 20:46

Сакаат да сменат малку. Држат доста јајца. На Сорос, Бејли ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 20 2017, 21:59

Не се грижи досега јајца држевте ама отсега дупињата небањати ќе си ги држите у Идризово. Еј заборавив па вие и понатаму јајцата ќе си ги држите за да можат дупињата да ви ги обработуваат како на Халкидики.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Luxor Вто Јун 20 2017, 22:05

Спуштете ја топката да не морам тоа да го правам јас. Ова е опомена.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Delta Вто Јун 20 2017, 22:24

da vi gi daam ioite da gi??/////////////////////
Delta
Delta

Број на мислења : 597
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Luxor Вто Јун 20 2017, 22:35

Не долевај масло на огнот, знам еден што со задоволство ќе те банира. Twisted Evil
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Сре Јун 21 2017, 14:22

Треба ли министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ да им се извини на граѓаните, пред се на своите гласачи за кои веројатно и беше наменета лагата. Алал нека им е на умот на сите што помислија дека гаража не е место за автомобил во време кога не се користи, само затоа што така кажа помошник пастирот на власта. Што ли ќе беше ако тоа го кажеше некој од пастирите, Али, Зијадин или Зоран.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Teo Сре Јун 21 2017, 22:51

Pochituvan Trendafile, ne gledam prichina ministerot Spasovski da se izvinuva zatoa shto na javnosta i ja pokazha vashata vistinska priroda...So namerno ostavanje na mercedesot na nepovolna lokacija od strana na Dimitriev a po nalog na Grujoshesku samo dokazhavte deka ako ne ste na vlast sakate se da bide unishteno vkluchitelno i Makedonija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Сре Јун 21 2017, 22:58

Не би рекол дека гаража е неповолна локација за возило. Зошто мислиш дека министерот Нухиу му го дал возилото на користење на поранешниот премиер? Никој не спомна оштетување на пат, туку извалканост во гаража.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот