Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

+3
nino
трендафил
defo
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Teo Сре Јун 21 2017, 23:02

Pa go ostavile pod otvoren prozor za da mozhat machkite i gulabite da vlezat...A voziloto nikogash i ne bilo pod kontrola na ministerstvoto za vnatreshni raboti...Samo e nabaveno preku nego zaradi tajnosta...Ako ne bea bombite makedoncite nikogash nema da doznaeja deka takvo neshto voopshto postoi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Сре Јун 21 2017, 23:26

Возилото не се возеше во странство туку по македонските улици и патишта. Никој не го криеше. Во него се возеа повеќе десетици странски државници и функционери. Вклучувајќи го тука како последен турскиот министер за надворешни работи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Luxor Сре Јун 21 2017, 23:27

И таму каде што нема новинари, заборави да кажеш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Чет Јун 22 2017, 14:43

Ајде да се обидам да заклучам нешто од случувањата со мерцедесот. Иако СДСМ најавуваше професионализација на полицијата, очигледно е дека министерот за внатрешни работи не е професионалец, туку негов единствен контакт со полицијата бил преку вицовите. Во нив полицајците се третираат како глупави, па тој како прв полицаец во државата смета дека треба да биде најглупавиот полицаец. Веројатно затоа и ја одржа прес конференцијата со валканиот мерцедес.
Бидејќи нели сега имаме РЕФОРМСКА влада не знам на кој му падна на ум реформата дека валкано возило треба да се измие. Не верувам дека тоа е некој од стадото на црпнатиот пастир Заев. Повеќе се сомневам дека се работи за некој заостанат државен службеник од времето на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, кој треба да се отстрани под итно затоа што се разликува од тоа како треба да изгледа еден државен службеник реформист што треба да ја внесе Македонија во НАТО и ЕУ. Таму не им требаат луѓе што знаат да го користат мозокот, туку луѓе што знаат да извршуваат наредби без да размислуваат дали наредбите се глупави или не.
Нема да коментирам околу тие што поверуваа на прес конференцијата на Спасовски за Мерцедесот, вклучувајќи ве и вас овде на форумов, затоа што не можам да го направам тоа без да ве навредам. А не сакам да навредувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Пон Јун 26 2017, 19:28

И при денешната посета на Хан беше користен мерцедесот што по лагите на министерот Оливер Спасовски во умот на некои наши сонародници дресиран за прием на такви информации беше изгребан од мачки и за тоа беше виновно ВМРО, кое патем не раководи со МВР од 1 септември минатата година.

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Han-640x342

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Саб Сеп 02 2017, 16:16

Изгледа и ѕа мерцедесот СДСМ јадеше фекалии, ајде да не го употребам македонскиот збор говна.

https://www.facebook.com/nedelnikrepublika/videos/1538376312849655/

На видеото е блиндираниот мерцедес во предизборната кампања на СДСМ за локалните избори. Патем според изборниот закон кампањата уште не е почната. Ако во Арачиново во кое мнозинството е за СДСМ одите со блиндирано возило, со што ќе одите кај што не ве сакаат?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by defo Саб Сеп 02 2017, 16:24

Глупсон, а таблица виде. Во влада има уште три ист мотел с класа мерцедеси, ама не се од 600.000 евра.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Саб Сеп 02 2017, 16:46

Јас не видов ништо туку новинарите на еден од најстарите весници во Македонија кој некое време излегуваше како дневник, а сега е неделник - Република.
http://republika.mk/816431
Ајде да видиме дали владата ќе ја демантира веста. Поентата не ми беше дека е злосторство да се вози блиндиран мерцедес, туку дека тоа е нормално и дека во такви возила се возат премиерите на најголемиот број на земји во светот. Не гледам зошто тоа што е нормално во светот да не биде нормално и кај нас само затоа што така пропагираат кучињата на Сорос и припадниците на една владеечка партија. Повеќе ме загрижува тоа што некои граѓани наседнуваат на вакви штосови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Teo Саб Сеп 02 2017, 20:59

Ne tresi zeleni...Prvata slika e od mercedesot na Orce Kamchev i stara e barem eden mesec...Zatoa e sokriena registracijata...Shto jasno dokazhuva deka Defo e vo pravo koga tvrdi deka i sega lazhat i deka toa ne e mercedesot od 600 iljadi evra...A kade toa tie kurton novinarite videle deka snimenoto vozilo za koe lazhat deka e blindiraniot mercedes  e vo predizborna kampanja so toa shto pominuva vo naseleno mesto znaat samo tie i nivnite bolni mozoci...Posebno zatoa shto nitu znaat kade i zoshto voziloto e upateno, a ushte pomalku znaat koj e vo nego...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Нед Сеп 03 2017, 21:03

Медиумите што дупат на голо мислам дека објавија од Арачиново на Курбан Бајрам дека премиерот Заев, кој таму беше божем како премиер, а не како лидер на партија објави кој ќе биде кандидат за градоначалник. Тоа е предизборна кампања по сите норми во светот. Да бидам јасен. Нормално е премиер да се вози во блиндирано возило по стандарди кои се менуваат со тек на време како што се измислуваат нови материјали. Не беше нормално кога набавката на такво возило беше предмет на несериозна критика. Доколку немаме вакво возило при посетата на секој странец треба истото да се изнајмува. А ќе му треба и на Заев за заштита по секој потег на виткање на кичмата пред соседи и странци.
На видеото објавено од Република јасно се гледаат и повеќе полициски возила за придружба, па тешко е дека нормален во смисол човек кој не е заслепен поради љубов кон една, а омраза кон друга партија, да поверува дека се работи за возилото на Камчев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Teo Нед Сеп 03 2017, 23:21

Bogami te izdupile na golo...A deka ne si normalen, mislam vo smisla zaslepen od ljubov kon edna a omraza kon druga partija kazhuva i toa shto jas jasno ja spomnuvam prvata slika kako slika od voziloto na Kamchev...A onbie shto gi mislish za novinari i koi te dupat na suvo nemaat nikakov dokaz deka toa e blindiraniot mercedes...A na chesen zbor na kurton novinari ne veruvam...Slika od registracijata bi pomognala ama toa bi ja otkri;lo nivnata laga pa zatoa i ne ja snimile... Zatoa daj soberi se da ne zavrshish tamu od kade doagjal onoj izmisleniot napagjach od sajtot na shvalerkata na Ivo...

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Firesh11
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 12:47

Не е ли Мерцедесот уште во возниот парк на владата. Ни по пет години не е продаден за да се купат амбулантни возила. Можеби ќе се донира на Украина заедно со 30те тенка. Ако Македонија донира 30 тенка, колку треба да донира Германија или Велика Британија. Дури и ако гледаме по глава на жител или по процент од тенковите што го поседуваат овие земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by трендафил Нед Јан 08 2023, 19:29

Кога сме кај Украина и нашата помош, да напишам дека и тенковите и авионите се веќе уништени. Русија во моментов уништува четврта генерација на украинско оружје. Прво го уништи почетното украински, па првите донации од бившите социјалистички земји (двете од советско производство), па една генерација на западно оружје, сега при крај е и со четвртата тура. Не верувам дека во Македонија има нешто останато за донирање. Во меѓувреме никој не и донира оружје на Србија за да го ослободи од окупација Косово. И Македонија како председавач со ОБСЕ претпоставувам дека како верн слуга на неолибералните глобализатори ќе се бори за територијалниот интегритет на Украина, а против територијалниот интегритет на Србија. Земја од која дпбивме вакцини, брашно, зејтин ...

За цобирот на европските лидери во Скопје на крајот од годината ќе ни требаат повеќе десетици Мерцедеси од типот на тој за кој пишуваме на темава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража. - Page 2 Empty Re: ДПМНЕ-овци забегани, мерцедес од 600 илјади евра фрлен во гаража.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот