Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO

2 posters

Go down

GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO Empty GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO

Пишување by Гостин Сре Дек 16 2015, 17:06

Grujokio za Gradijan, izjavil deka e spremen da go menuva imeto, se razbira vo obid da si ja spasi kozhata...

Гардијан: Груевски е отворен за промена на името

од НОВА | објавено на: 16-12-2015 11:55:10

Македонскиот премиер вели дека ќе биде отворена за промена на името на својата земја, зголемувајќи ги надежите за крај на еден од повеќето невообичаени дипломатски расправии во светот - 24-годишниот спорот со Грција, пишува денешен Гардијан цитирајќи извадоци од интервју со премиерот Груевски.


Последната промена е направена од Тео на Сре Дек 16 2015, 17:11. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO Empty Re: GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO

Пишување by Гостин Сре Дек 16 2015, 17:10

Sega preku domashnite mediumi toa go demantira...Груевски го негира „Гардијан“ - СДСМ го обвинува дека е лажен патриот

од НОВА | објавено на: 16-12-2015 13:48:55

Премиерот Никола Груевски преку писмена изјава денеска реагира на насловот на написот во британскиот весник „Гардијан“, каде беше објавено дека Македонија е отворена за промена на името. Тој истакнува дека такво нешто не изјавил и оти ќе реагира до весникот.

Reakcijata od opozicijata e sosema na mesto i gi otvora kluchnite prashanja za ulogata na Grujoshesku vo prodazhbata na imeto...

- Никола Груевски еднаш ќе се реши да каже нешто за медиум што не е под негова контрола и вистината излегува на виделина. Лажниот, виртуелен патриот, Никола Груевски, едно зборува пред граѓаните на Македонија а друго прави, задкулисно, зад грбот на граѓаните, се вели во реакцијата од СДСМ.

- Да не бил Никола Груевски изненаден од прашањето на угледниот „Гардијан“?
Или повторно има проблеми со синусите?, прашуваат од СДСМ.

Во соопштението се посочува на материјалите од прислушувањето каде како што велат од СДСМ „граѓаните дознаа дека токму Никола Груевски се пазарел со уставното име на Република Македонија и тоа тајно под маса, преку класични underground методи.

- Од објавените аудио разговори стана јасно дека Никола Груевски не само што се пазарел за уставното име на земјава туку разговарал и ги договарал дури и идентитетските прашања, се вели во соопштението од СДСМ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO Empty Re: GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO

Пишување by Гостин Сре Дек 16 2015, 17:11

Znaejki deka Grujokio koristi razlichni arshini za nadvor i za vo drzhavata, jas lichno ne gledam prichina da ne mu se veruva na vlijatelniot i ugleden Gardijan...Stravot od padot i robijata shto go cheka posle gubenjeto na vlasta si go pravat svoeto... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO Empty Re: GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO

Пишување by Гостин Сре Дек 16 2015, 17:24

Eve ja i celata reakcija od SDSM, zaedno so potsetuvanje na bombite kade Grujo se pazarel za imeto...

(ВИДЕО) СДСМ: Лажниот патриот е повторно фатен

Соопштение на СДСМ:

Никола Груевски еднаш ќе се реши да каже нешто за медиум што не е под негова контрола и вистината излегува на виделина.

Лажниот, виртуелен патриот, Никола Груевски, едно зборува пред граѓаните на Македонија а друго прави, задкулисно, зад грбот на граѓаните.

Да не бил Никола Груевски изненаден од прашањето на угледниот „Гардијан“?

Или повторно има проблеми со синусите?

Преку проектот Вистината за Македонија граѓаните дознаа дека токму Никола Груевски се пазарел со уставното име на Република Македонија и тоа тајно под маса, преку класични underground методи. Заедно со неговиот братучед Сашо Милајков, и со познатиот бизнис партнер на Груевски од Грција, Емануел Малелис, познат како Манолис.Тоа биле вистинските преговарачи за промена на името на државата и таа вистина ја знаат граѓаните.

Од објавените аудио разговори стана јасно дека Никола Груевски не само што се пазарел за уставното име на земјава туку разговарал и ги договарал дури и идентитетските прашања.

Граѓаните на Македонија нема да ја заборават вистината за сите лаги врз коишто Никола Груевски го изгради имиџот за неговиот виртуелен патриотизам.

Затоа граѓаните имаат идеја: збогум Никола!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO Empty Re: GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO

Пишување by reiter Сре Дек 16 2015, 17:27

за вакво членство на вмро-дпмне така и треба..ем глуви ем слепи ем малоумни ги прави груевски Mad ...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO Empty Re: GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO

Пишување by defo Сре Дек 16 2015, 23:46

Јас еднаш пишав, дека негде слушнав (прочитав) дека Грујо и ДПМНЕ уствари имаат земено XXX сума пари да предизивикаат немири и распад на Македонија.reiter напиша:за вакво членство на вмро-дпмне така и треба..ем глуви ем слепи ем малоумни ги прави груевски Mad ...

Абе и нив е човек да ги жали......
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO Empty Re: GRUJO I PATRIOTITE GO PRODAVAAT IMETO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот