Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
Delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 29 of 29 Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Вто Окт 13 2020, 18:42

Izgleda za ova ke ja doznaeme vistinata. Od EK nema da ja zabosotuvaat istragata i nema da stitat nikogo.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Img_2095

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Пон Ное 16 2020, 13:03

Ke crknat crepovite dpmneovski od maka.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Img_2133

2020 година не е добра година за човековите права. Додека многу авторитарни режими во сенка на пандемијата на коронавирусот одлучија да направат кратења на граѓанските права што се многу поголеми од соодветната акција против вирусот, меѓународната заедница беше сè потешко да ги осуди кршењата на човековите права. Секоја земја често се чини дека е преокупирана со самата себе.

Во ова време е уште поважно да се ценат достигнувањата што се спротивставуваат на овој тренд. Еден таков позитивен зрак надеж е Зоран Заев, актуелен премиер на Северна Македонија. Достигнувањата на Заев може да се најдат не само во договорот за пријателство со Бугарија во 2017 година и склучувањето на договорот од Преспа со Грција, со кој се стави крај на 27-годишниот спор за името, но пред сè во самата Северна Македонија. Дури и како лидер на опозицијата, Заев беше важен водич кој се залагаше за Воспоставени граѓански права за сите луѓе во земјата и мирно се залагаа за нови избори како дел од таканаречената „Шарена револуција“, се вели во соопштението од организацијата Фридрих Еберт Штифтунг (Friedrich Ebert Stiftung)

Како што велат од организацијата, по многу разочарувања, решителниот курс на реформите на Заев на крајот ги наведе земјите-членки на ЕУ да започнат преговори за пристапување меѓу ЕУ и Северна Македонија во март. Земјата исто така се приклучи на НАТО како 30-та членка.

Со доделување на овогодинешната награда за човекови права, Фондацијата Фридрих-Еберт би сакала соодветно да ги почести достигнувањата на Зоран Заев.

Федералниот министер за надворешни работи Хајко Маас ќе одржи пофалби за говорот кој е особено посветен на посилната интеграција на Западен Балкан во ЕУ за време на германското претседателство со Советот на ЕУ.

https://akcent.mk/31984/nagrada-za-chovekovi-prava-na-zoran-zaev-od-fondaczijata-fridrih-ebert/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by cvetka Пон Ное 16 2020, 13:35

Ama neli niv germancite gi spremale da go srusat Zaev i oni so Micko da bidat vlast. Grevcinja. 😂

cvetka

Број на мислења : 248
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Вто Апр 05 2022, 08:40

Зошто Македонците сме  газени, газени сме заради тоа што првично сами се газиме.  Еве јас после 38,9 години мои  разбирам дека постоел ваков  човек Анастас Коцарев во светската наука е познат како Anastas Kotzareff[1] (Охрид, 5 мај 1889 – Женева, Швајцарија, 29 март 1931) — македонски деец и лекар онколог, еден од првите кој работел на истражување и лекување на ракот.  Сме имале човек, кој бил на чекор до Нобелова награда,   и сем слепа улица во Ѓорче Петров, на друго место не е спомнат. Алал и вера. затоа  е  дупат  сите. Е заради оваа глупост, кога рехабилитираме  квази патриоти,растурачи на Македонија,  а лица кои нешто значат,  пошо не биле  „револуционери“ кој ги ебе. Тоа е се што треба за себе да знаеме.
Франција му оддаде почит на охриѓанецот Анастас Коцарев, еден од основачите на онкологијата

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Nebula Чет Јун 02 2022, 18:36

Ludaci.

Жена со попреченост „продадена“ за сексуални услуги во Струмица, уапсени се сестрата и таткото

https://www.slobodenpecat.mk/zhena-so-poprechenost-prodadena-za-seksualni-uslugi-vo-strumica-uapseni-se-sestrata-i-tatkoto/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Nebula Нед Jул 03 2022, 12:32

Nesto sto vo druga drzava bi bilo odbelezano dostojno kaj nas pominuva vo senka na prepukuvanjata na partiski poltroni. Najverojatno za kratko vreme nekoja evropska drzava ke se zbogati so uste nekolku ziteli koi solidno ke pridonesat za nejziniot razvoj.

Сојузот на математичари на Македонија (СММ) соопшти дека математичари од нивниот тим освоиле четири медали на Јуниорската балканска математичка олимпијада (ЈБМО) 2022.

Оттаму посочија дека златен медал освоил Дамјан Давков, сребрен медал освоил Леонид Тодороски, додека бронзени медали освоиле Димитар Фидановски и Марко Митевски.

https://www.radiomof.mk/foto-chetiri-medali-za-makedonski-matematichari-na-juniorskata-balkanska-matematichka-olimpijada/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Сре Jул 06 2022, 01:54

defo напиша:Зошто Македонците сме  газени, газени сме заради тоа што првично сами се газиме.  Еве јас после 38,9 години мои  разбирам дека постоел ваков  човек Анастас Коцарев во светската наука е познат како Anastas Kotzareff[1] (Охрид, 5 мај 1889 – Женева, Швајцарија, 29 март 1931) — македонски деец и лекар онколог, еден од првите кој работел на истражување и лекување на ракот.  Сме имале човек, кој бил на чекор до Нобелова награда,   и сем слепа улица во Ѓорче Петров, на друго место не е спомнат. Алал и вера. затоа  е  дупат  сите. Е заради оваа глупост, кога рехабилитираме  квази патриоти,растурачи на Македонија,  а лица кои нешто значат,  пошо не биле  „револуционери“ кој ги ебе. Тоа е се што треба за себе да знаеме.
Франција му оддаде почит на охриѓанецот Анастас Коцарев, еден од основачите на онкологијата

auuu defo kaj go najde "slikichevo" ..od ovojga povrakam sekogash

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Пет Jул 08 2022, 14:36

Crepovi na sto gi ucite decata, ili nemate vreme za niv?
Инфлуенсерка од Македонија, ќерка на поранешен пратеник и градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, е уапсена на грчкиот остров Миконос за шверц на дрога

https://sdk.mk/index.php/makedonija/kerka-na-poraneshen-makedonski-politichar-uapsena-na-mikonos-za-shverts-na-droga/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Пон Jул 11 2022, 09:24

Bosonoga напиша:Crepovi na sto gi ucite decata, ili nemate vreme za niv?
Инфлуенсерка од Македонија, ќерка на поранешен пратеник и градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, е уапсена на грчкиот остров Миконос за шверц на дрога

https://sdk.mk/index.php/makedonija/kerka-na-poraneshen-makedonski-politichar-uapsena-na-mikonos-za-shverts-na-droga/

Шо мислеше со книги ќе ги фатат. Да ги фаќаа со книги поубаво ќе беше за нас.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Пон Jул 11 2022, 10:45

osa напиша:
defo напиша:Зошто Македонците сме  газени, газени сме заради тоа што првично сами се газиме.  Еве јас после 38,9 години мои  разбирам дека постоел ваков  човек Анастас Коцарев во светската наука е познат како Anastas Kotzareff[1] (Охрид, 5 мај 1889 – Женева, Швајцарија, 29 март 1931) — македонски деец и лекар онколог, еден од првите кој работел на истражување и лекување на ракот.  Сме имале човек, кој бил на чекор до Нобелова награда,   и сем слепа улица во Ѓорче Петров, на друго место не е спомнат. Алал и вера. затоа  е  дупат  сите. Е заради оваа глупост, кога рехабилитираме  квази патриоти,растурачи на Македонија,  а лица кои нешто значат,  пошо не биле  „револуционери“ кој ги ебе. Тоа е се што треба за себе да знаеме.
Франција му оддаде почит на охриѓанецот Анастас Коцарев, еден од основачите на онкологијата

auuu defo kaj go najde "slikichevo" ..od ovojga povrakam sekogash

Сменет сега.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Flora Нед Јан 15 2023, 19:17


Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

osa and defo like this post

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by alienmk Пет Окт 27 2023, 12:38


alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by alienmk Сре Ное 15 2023, 09:48


alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by alienmk Сре Ное 15 2023, 09:48


alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 29 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 29 of 29 Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот