Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by defo Сре Мар 16 2016, 20:43

Телма истражува кој се е помилуван од претседателот Иванов линков е од 9 јануари 2016, да видите кој се е амнестиран и за какви дела, наместо да се трудиме тоа да го искорениме, ние на фикусов, наш мил претседателски му дадовме поголеми привилегии, па дури и да си ги спасува другарчињата, кои всушност и незаконски го поставиле за председател на држава. Убава слика, нелегален председател, амнестира бандити кои го донеле на власт, ах таа моја чудесна Македонија.
Инаку околу фамата за педофилите, драгиот ни Хорхе веке помилувал, пет шест такви ликови......нажалост....

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Qy8wv4
Нека стои за успомен, и предупредување за сите родители со деца........Sad. И утре нека мислаат за кого гласаат.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by osa Сре Мар 16 2016, 22:31

defo напиша:Телма истражува кој се е помилуван од претседателот Иванов линков е од 9 јануари 2016, да видите кој се е амнестиран и за какви дела, наместо да се трудиме тоа да го искорениме, ние на фикусов, наш мил претседателски му дадовме поголеми привилегии, па дури и да си ги спасува другарчињата, кои всушност и незаконски го поставиле за председател на држава. Убава слика, нелегален председател, амнестира бандити кои го донеле на власт, ах таа моја чудесна Македонија.
Инаку околу фамата за педофилите, драгиот ни Хорхе веке помилувал, пет шест такви ликови......нажалост....

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Qy8wv4
Нека стои за успомен, и предупредување за сите родители со деца........Sad. И утре нека мислаат за кого гласаат.

se moli SDSM da se razbudi i da udri silno vrz DZOLE ....neka gi izvadat site aferi na DZole nash ...na primer kolku pari chini edna "kravata shto ja nosi dzole kolku pari se ISPUMPANI od budzetot na ime "nov dioptar ...nishto ne gledam (moze gledam ,neznam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Сре Мар 16 2016, 23:24

Во моментов уште не може да се помилува некој што е осуден за педофилија. Памфлетот што го цитирате нема врска со реалноста. Пуштени се на слобода педофили кои прифатиле хемиска кастрација, а тоа е во согласност со законот и европските норми на кои се повикувате. По хемиската кастрација педофилите немаат никакви сексуални желби и потреби. Да ве потсетам и дека вашиот пастир е амнестиран криминалец.
Памфлетот ви е и контрадикторен. Аконекој е помилуван тогаш е слободен. Не е повеќе осуденик.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by defo Чет Мар 17 2016, 00:03

Трендо, дај не лупетај.....и она што ќе ти го кажат да го пишеш од штаб треба да е со малце разум.......

Оса, нема потреба да се троши време на Џоле, после се ако има малце доблест во него ќе се повлече, и ќе си трае.......џабе потрошено време е..на друго треба да се троши енергијата.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Чет Мар 17 2016, 10:20

Мислиш дека ако напишеш дека јас лупетам, а не лупеташ ти, си ја завршил задачата за која си веројатно платен или ти е нарачана од некој штаб па мислиш дека со сите е иста ситуација како тебе. Еве ти едно многу едноставно прашање на кое те молам да одговориш без лупетање во врска со мене, затоа што не сум тема овде. Кој актуелен политичар, освен Зоран Заев е спред темава злосторник пуштен на слобода? Гледам и дека наводниот посредник во преговорите, а всушност активист на тимот со кодно име ЧАДОР што сака да воведе диктатура и да инсталира своја влада во Македнија, по одлуката на Уставниот СУд дека претседателот Иванов треба да ги има истите права што ги имаа Црвенковски, Трајковски и Глигоров, напиша дека сме 10 светлосни години зад ЕУ. Во која земја на ЕУ претседателот има ограничување, да може да амнестира за еден, а да нема право да амнестира за друг тип криминал. Или во која земја од ЕУ се амнестирани терористи, како што кај нас под притисок на истиот овој ЧАДОР се случи во 2001 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by osa Чет Мар 17 2016, 15:22

defo напиша:Трендо, дај не лупетај.....и она што ќе ти го кажат да го пишеш од штаб треба да е со малце разум.......

Оса, нема потреба да се троши време на Џоле, после се ако има малце доблест во него ќе се повлече, и ќе си трае.......џабе потрошено време е..на друго треба да се троши енергијата.....

verojatno na vreme ke svati pred da gi pomiluva ,deka nego (HORHE) ke nema koj da go pomiluva ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Не е ли Заев единствениот амнестиран криминалец кој е активен политичар

Пишување by трендафил Чет Мар 17 2016, 19:53

Ѓорѓе Иванов ќе остане забележан како прв македонски Претседател што победил два пати на непосредни избори. Глигоров имаше два мандата, но првиот го доби во Собранието. Ќе одговори ли некој на моите прашања:
- Дали освен Зоран Заев има некој друг амнестиран криминалец што е активен политичар? Дополнително - нели ви е срам да пишувате против амнестија, а да следите амнестиран пастир ?
- Во која земја од ЕУ претседател избран на непосредни избори нема право на помилување?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by defo Чет Мар 17 2016, 20:21

трендафил напиша:Ѓорѓе Иванов ќе остане забележан како прв македонски Претседател што победил два пати на непосредни избори. Глигоров имаше два мандата, но првиот го доби во Собранието. Ќе одговори ли некој на моите прашања:
- Дали освен Зоран Заев има некој друг  амнестиран криминалец што е активен политичар? Дополнително -  нели ви е срам да пишувате против амнестија, а да следите амнестиран пастир ?
- Во која земја од ЕУ претседател избран на непосредни избори нема право на помилување?

Прво, Трендо, јас не следам никого, јас имам против Груески и компнија против нив се борам....едноставно сметам дека се тешки идиоти кој во замена за полн џеб, ја шитнаа Македонија. Да Заев е амнестиран, на ваша среќа, Бранко згреши што го амнестира во предистражна постапка, ова ти го имам пишувано 101 пат и на воденица и не сфаќаш и несфаќаш, требеше да остави да помине процесот, кој ќе беше најверојатно ослободителен, а со самото тоа Грујо и вас ќе ве снемаше во 2010.
Во сите нормални земји Трендо, ама Трендо во ниту една земја не го присилуваат и уценуваат претседателот тоа да го направи, Хорхе си знае моментално како му е у душичката.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Пет Мар 18 2016, 20:46

Колку што ми е познато единствени уценувачи во Македонија се тие со кодно име ЧАДОР. Тоа што Иванов ги доби истите права што ги имаа Црвенковски, Трајковски и Глигоров, не значи дека истите ќе ги злоупотреби. Иначе не бев јас тој што тврдеше дека законот што сега го поништи Уставниот Суд е неуставен, туку така тврдеше СДСМ преку своите пратеници. Па нормално ќе беше сега да славите што вашето мислење е усвоено. Според мене судот има право да одлучи и одлучи како што одлучи. Може да ја критикувам, да ја поддржам нивната одлука или да имам неутрален однос кон самата одлука. Но не можам да поддржам притисок врз судот само затоа што прифати мислење на СДСМ од времето кога законот се изгласа. Едноставно Уставниот Суд има право да одлучи и своето право го искористи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Гостин Саб Мар 19 2016, 09:55

Fikusot ne ja zashluzhuva nitu hranata shto ja dobiva, kamoli nekakvi prava...Edinstveno si vo pavo deka nema toj da gi zloupotrebi ovlastuvanjata...Toa kje go napravi Grujoshesku, koj gi vleche koncite na marionetata narechena Horhe kalinkarot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Вто Мар 22 2016, 09:32

Не знам зошто ти причинува задоволство претседателот на твојата држава да го нарекуваш фикус само затоа што си фан на еден амнестиран криминалец, Зоран Заев. Измислувањето на повеќе или помалку навредливи зборови нема да го зголеми рејтингот на криминалецот што ќе ги загуби и следните избори. Не мислиш ли дека со омаловажувањето на Претседателот на Македонија не ја навредуваш и Македонија.
Што да кажам за укинувањето на ограничувањата за помилување. Се работи за слободна одлука на Уставниот суд. Ако истиот подлегнеше на притисокот од вас, односно на СДСМ, странските платеници и амбасадорите на некои земји што безобразно се мешаат во внатрешните работи на Македонија, одлуката за тебе ќе беше супер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Гостин Сре Мар 23 2016, 09:48

Претседател избран со фалсификување на народната волја не е ничиј претседател. Тој е само обична марионета во рацете на тие кои со фалсификат го поставиле на тоа место.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Сре Мар 23 2016, 11:33

До сега за секој претседател имаше тврдење дека е избран со фалсификување на народната волја. И за Црвенковски, Трајковски и Глигоров. Најнормално е претседател партијски кандидат да ја поддржува политиката на партијата што го кандидирала. Ни Обама не води политика спротивна од таа на Демократската партија на САД. Не знам зошто вие сакате сите да работат по диктат на вашиот пастир Зоран Заев. Единствен амнестиран криминалец што е активен политичар во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Гостин Сре Мар 23 2016, 17:01

A tvojot pastir Grujoshesku otrcha vo Brisel da shpionira deka izborite bile falsifikat...Predavnici edni...So sila na strancite dojdovte na vlast vo 2006 i za da im se oddolzhite ja prezadolzhivte drzhavata...Sega tie kje se bogatat na grbot na makedonskiot narod...I tokmu so nivna pomosh opstojuvavte na vlast se dosega...A sega koga narodot se krena, pak so narodni pari gi potplatuvavte strancite kako Bajden i Han da se meshaat vo vnatreshnata politika na Makedonija i da vi pomognat kako i dosega da gi falsifikuvate izborite...Duri i imeto i teritorijata pa i verata gi prodadovte na strancite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Не е ли Заев единствениот амнестиран криминалец кој е активен политичар

Пишување by трендафил Чет Мар 24 2016, 21:37

Не знам дали тебе те потплатиле да гласаш за Груевски. Јас за него гласам затоа што е според мене најдобар од понудата што ја имаме на изборите. А на изборите до сега и на следните ќе одлучи збирот од сите гласови. Не одлучуваат странците за тоа кој ќе победи на изборите како што мислиш ти, туку македонските гласачи. Лагите за презадолжување, фантомски гласачи, режими и други според Вашингтон Тајмс „политички глупости на Заев“ ќе паднат во вода на 5ти јуни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Гостин Пет Мар 25 2016, 15:53

Lazovot misli deka site lazhat Trendafile, pa taka i ti, platenikot na pastirot mislish deka site se platenici...Ne ima i onie koi se grizhat za narodot i drzhavata a i ne se prodavaat za sendvich i sokche kako vie dpmne-uchk-ovcite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Нед Мар 27 2016, 23:16

Не мислам дека сите се платеници туку само тие што се на нечиј платен список. Што се однесува до учките сите знаеме дека СДСМ ги внесе во политиката кога во 2002 година предизборно ветуваше дека нема да коалицира со терористи, дека ќе вработи по еден од секое семејство ... Поради неисполнување на ветеното и ги загуби изборите во 2006та година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мар 28 2016, 00:10

трендафил напиша:Не мислам дека сите се платеници туку само тие што се на нечиј платен список. Што се однесува до учките сите знаеме дека СДСМ ги внесе во политиката кога во 2002 година предизборно ветуваше дека нема да коалицира со терористи, дека ќе вработи по еден од секое семејство ... Поради неисполнување на ветеното и ги загуби изборите во 2006та година.


Nikako da te razberam : kolku godini im treba da go ispolnat vetenoto dupeglavcive : 10, 20 , 50, 100 ????
Ama za ispolnuvanje svoi dzepovi nekako brzo im pojde od raka ...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Чет Мар 31 2016, 19:04

Hamad bim Khalifa напиша:
трендафил напиша:Не мислам дека сите се платеници туку само тие што се на нечиј платен список. Што се однесува до учките сите знаеме дека СДСМ ги внесе во политиката кога во 2002 година предизборно ветуваше дека нема да коалицира со терористи, дека ќе вработи по еден од секое семејство ... Поради неисполнување на ветеното и ги загуби изборите во 2006та година.

Nikako da te razberam : kolku godini im treba da go ispolnat vetenoto dupeglavcive : 10, 20 , 50, 100 ????
Ama za ispolnuvanje svoi dzepovi nekako brzo im pojde od raka ...
За да добијат шанса дупеглавците, како што ја нарекуваш опозицијата прво треба да победат на избори. Што е многу тешко додека ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата исполнува огромен процент од ветеното и покрај тоа што ниту еднаш не истерал мандат до крај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Гостин Пет Апр 01 2016, 11:51

Te zezaat u shtab Trendafile...Vie dpmne-uchk-ovcite vekje gi izgubivte izborite...Ne znam zoshto nishto ne ti kazhuvaat vo shtabot...Za da teraat seir so tebe verojatno... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Пет Апр 01 2016, 13:58

Ти до скоро тврдеше дека на избирачкиот список има стотици илјади фантоми, па излезе дека не ја пишуваш вистината. Во секој случај ќе видиме што ќе биде на изборите. СДСМ не ги исполнува ветувањата, почнувајќи од првото ветување дадено во 1944 година дека ќе не водат во комунизам, односно дека секој ќе работи колку може, а ќе си зима колку што му треба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Гостин Саб Апр 02 2016, 10:27

Според кого тоа излезе дека нема фантоми Трендо? Лиферуваните соопштенија од вашиот штаб? Не само што излегоа фантоми, туку бројот не им се знае. Вашите платеници кои како случајни граѓани даваат изјави напишани во центарот за лаги и манипулации кои ги научиле на памет не се никаков доказ. Уште помалку е доказ тоа што фантомите сте ги криеле и на адреса на опозиционери.

ПС. Тресење зелени за контролата на СДСМ над ДИК нема да помине. Заедно со браќата ваши од УЧК вие го имавте мнозинството.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Саб Апр 09 2016, 21:17

Според ДИК. Вклучувајќи го тука и експертскиот тим на информатичари меѓу кои еден е странец одбран од ЕУ. ДИК е составена на начин со кој се има согласено и СДСМ и во неа има ист број на членови од ВМРО и СДСМ иако бројот на гласачи кои стојат зад ВМРО е поголем. ДИК работи по закон, а не според вашите желби и потреби. На списокот се и иселените во странство затоа што се државјани на република Македонија. Не се работи за фантоми, туку за живи луѓе кои имаат македонско државјанство, а живеат надвор од Македонија. Треба ли да потсетам дека овој закон за избори е донесен на ваше барање и со притисок на мачкарот Банхауте.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Гостин Пон Апр 11 2016, 11:08

Немој да лажеш. ДИК пронајде фантоми. А Чичаковски се закани дека нема да го потпише избирачкиот список ако сите фантоми што се пронајдени не се избришат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил Пон Апр 11 2016, 11:23

Имаше сомнителни. Но од списокот се избришани само починатите, но тие беа на списокот по вина на ДИК која ги нема избришано тековно туку изгледа чека на избори за да го ажурира. Не се работи за фантоми, туку за промени што ДИК ги нема направено на време. Избори требаше да имаме на 24 април. ДИК доби и продолжителен рок. Таман работа ако се неспособни да го ажурираат списокот, треба ли никогаш да нема избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот