Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by трендафил on Сре Мај 18, 2016 9:40 am

http://24vesti.mk/sharenata-revolucija-povtorno-go-oboi-sobranieto-%E2%80%93-lgbt-zaednicata-i-oficijalno-se-prikluchi-na-prot

Гледам дека хомосексуалците и официјално вклегоа во групата што се бори да нема избори туку САД и ЕУ да одлучат кој ќе биде на власт во Македонија. Пазете да не ви го чуваат грбот затоа што не се сите давајгазови, како што ги викаат во некои дијалекти. Има и од тие што ги пополнуваат. Шегата на страна, ако не сте за диктаура, односно некој насилно да ве избере вас како власт во Македонија, мислите ли дека доколку власта дојде на демократски начин, со избори, ЛГБТ заедницата или на македонски кажано педерите (јас не знам друг наш збор за оваа популација, па ако знаете напишете кој е) ќе ви донесе повеќе гласови.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by трендафил on Сре Мај 18, 2016 11:15 am

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Ilirida-skvernavenje-520x390

Ајде да ве прашам на оваа тема кој педер, но како карактер, а не така сексуално определен напиша ИЛИРИДА на споменикот ПАДНАТИ ХЕРОИ НА МАКЕДОНИЈА и зошто присутните кои нели се борат божем за Македонија го дозволија тоа. Ајде малку и да ве образувам бидејќи мислам дека дел од омразата што ја имате кон спомениците е од неинформираност или уште полошо погрешна информираност.
Споменикот Паднати херои на Македонија се состои од неколку сегменти. Агората претставена со фонтана и концентричен форум кој го означува светот на живите. На средината на фонтаната е поставена скулптура на Прометеј. Портата симболизира премин од светот на живите во вечноста, а коњичката квадрила врз портата оддава почит на мртвите херои. Третиот сегмент e некрополис – ротонда од монументални столбови, кој треба да го претставува светот на вечноста. Во неговата средина има обелиск со скулптура на римската божица на победата – Викторија.
Сериозно ли мислите дека со тоа што напишавте ILIRIDA на споменикот на паднатите херои на Македонија ќе ви се поправи рејтингот?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by defo on Сре Мај 18, 2016 10:18 pm

Добро не ти е срам????

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by трендафил on Чет Мај 19, 2016 9:01 pm

Немам јас напишано Ilirida на споменикот Паднати херои на Македонија, ниту сум учесник на протестите на кои се бара федерализација на Македонија односно формирање на т.н. Илирида. Треба да се срамат организаторите и учесниците на протестот кои не реагирале или го поздравиле опоганувањето на споменикот посветен на сите херои кои го дале животот за Македонија. Без разлика дали се работи за натписот Шарам слобода барам, под што се подразбира слобода за себе, но диктатура за мнозинството, односно власт без избори или федерализација со Илирида.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by трендафил on Саб Мај 21, 2016 4:44 pm

Гледам дека лидерите на педерите, кажано на класичен македонски, односно на ЛГБТ заедницата кажано на соросоидно сдсмовски македонски дијалект, добиваат прилично пари од различни странски организации. Дали тие пари се само за нивните дејности да ја срушат демократски избраната македонска власт или на странците им даваат и други услуги од доменот на нивната посебност.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by defo on Саб Мај 21, 2016 5:25 pm

трендафил напиша:Гледам дека лидерите на педерите, кажано на класичен македонски, односно на ЛГБТ заедницата кажано на соросоидно сдсмовски македонски дијалект
Себе си после ова се нарекуваш интелектуалец, не не верувам......

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by defo on Саб Мај 21, 2016 5:52 pm

E Трендо, и ова е една од работите што ме нервираат кај Груески, и затоа сакам да си оди....тоа што створи омраза кон сите, и кон хомосексулаците, и кон Aлбанците, и кон Грците кон сите......тој е еден и едниствен....се исповетува со Кемал Ататурк, ска да биде татко на нацијата......defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by трендафил on Саб Мај 21, 2016 8:28 pm

Љуми Бекири, на пример, добива по 4.260 денари по протест. Кочо Андоновски за една година има добиено 910.073 денари, Боки 13ка 998.627 за една година, а Ирена Цветковиќ 1.208.720 денари. Ова се легални пари на кои се платени доприноси, а дали има исплати на црно не би можел да тврдам, но можам да се сомневам. Парите ги добиваат за да створат омраза кон мнозинството Македонци. Само затоа што имаат различни политички погледи од нив, па на пример затоа што не сме членка на НАТО го сметаат виновно НАТО затоа што не ја почитува пресудата на судот во Хаг која е обврзувачка за сите членки од ОН, што би рекле за сите членки на НАТО. Иста е и ситуацијата со почетокот на преговорите со ЕУ. Само Џорџ Сорос има вложено легални 100 милиона евра за да створи поделба односно омраза меѓу Македонците.
Што се однесува до сексот воопшто, го сметам за приватна работа и не ме интересира што на тоа поле прави некој друг. Не разбирам зошто педерите сакаат да знаат сите за нивната сексуална определба. Се извинувам што ќе користам македонски зборови наместо да ја свиткам кичмата и да користам странски, демек било просто да се зборува македонски, но не подржувам бракови меѓу педери посебно не да можат да усвојат дете, но не поддржувам ниту дркаџија да може поради неговата сексуална определба да стапи во брак сам со себе и исто така врз основа на тоа да усвои дете. Ајде повторно да ве замолам сите на форумов да ме дообразувате, па да ми напишете друг македонски збор за педери или дркаџии.
Ајде повторно за омразата. Не мразам никого затоа што го поддржува Заев, но нормално е да се борам за демократија односно власт да бираме на избори, а не да ни ја бираат странци. Не сакам ниту кога странци произведуваат омраза меѓу нас во обид додека сме поделени да ни ги кршат човековите права, односно да ни го сменат името на државата и идентитетот. За овие притисоци, за кршењето на македонските човекови права би требало да се бори Уранија поповска за 1.287.990 денари колку што има заработено во минатата година, со напомена дека можеби добила и дополнителни пари на црно, а не да се бори за воведување на диктатура по мерка на САД и ЕУ, односно за инсталирање на СДСМ во власта без избори. За мене е педерски, ова како карактерна особина, да се бараат избори, да се влезе во власта во министерствата кои божем фантомизираа гласови и купуваа гласови од социјалните случаи и потоа да се побегне од нив. Нели пак педерите од запад викаа дека ДИК ќе одлучи дали има услови за избори. ДИК не рече дека нема услови за фер и демократски избори. Напротив, утврди дека немало фантоми ни на претходните избори, односно дека Заев ЛАЖЕШЕ. Па затоа и се врати старата политчјка власт. А идиотите на Сорос и понатаму ги опогануваат спомениците и државните институции со намера да се предизвика инцидент кој би „оправдал“ Украинско, Либиско или Сириско сценарио.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by Гостин on Пет Мај 27, 2016 10:00 am

More ti kazhi tebe kako te plakjaat...Po post, po zbor ili onaka paushalno...Sokche gazoza i sendvich so rastitelen kashkaval i posebna salama...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите Empty Re: ЛГБТ заедницата и официјално се приклучи на протестите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот