Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

+4
SHARENI
трендафил
osa
defo
8 posters

Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by defo Вто Сеп 12 2023, 18:41

Данелчето ќе им мрси „муда“ на ДПМНЕ. Ќе ги јаде.......клептомачињата...да неречам.....

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“, седиштето е во станот на нејзиниот соработник Драган Митковски

Според пристапницата со која располагаме, партијата ќе го носи името „Правда“, а седиштето на партијата ќе биде на ул. Ѓорче Петров бр.49, адреса која според податоците на бизнис мрежата е лоцирана каде што се наоѓаат фирмите на нејзиниот најблизок соработник во сенка Драган Митковски, за кој пишувавме во неколку наврати.

Ги фати ДПМНЕ-овците во соработка со одредени мафијашки структури, како злоупотребуваат позиции во Јавното комунално претпријатие, ситните дубари на оној моторџијана........_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by osa Сре Сеп 13 2023, 01:06

defo напиша:Данелчето ќе им мрси „муда“ на ДПМНЕ.   Ќе ги јаде.......клептомачињата...да неречам.....

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“, седиштето е во станот на нејзиниот соработник Драган Митковски

Според пристапницата со која располагаме, партијата ќе го носи името „Правда“, а седиштето на партијата ќе биде на ул. Ѓорче Петров бр.49, адреса која според податоците на бизнис мрежата е лоцирана каде што се наоѓаат фирмите на нејзиниот најблизок соработник во сенка Драган Митковски, за кој пишувавме во неколку наврати.

Ги фати ДПМНЕ-овците во соработка со одредени мафијашки структури, како злоупотребуваат позиции во Јавното комунално претпријатие, ситните дубари на оној моторџијана........
mislish ke dobie glasovi ???ovaa e mavnata so mokra chorapa ...go zapuste gradot ..._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Сре Сеп 13 2023, 19:51

На секои избори има по некоја партија што добив помалку гласови отколку што треба пристапници за регистрирање на партија. Мислам дека и оваа че биде една од нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by defo Сре Сеп 13 2023, 20:37

osa напиша:
mislish ke dobie glasovi ???ovaa e mavnata so mokra chorapa ...go zapuste gradot ...


Да ќе добие, ради консталација на терен и некои случувања. Не многу ама ќе добие. Можда на наредните локални избори 1 советник во град Скопје.
И за ГРОМ мислевме дека нема да го биде, ама еве го.
Пази по се изгледа ова не е обична партија. Ова е некоја ујдурма, чим „бегалкана“ се јави, и нејзини луѓе, тука нешо смрди.
А Данела е наказа за Скопје, извади во кавгава со ДПМНЕ и клептоманчињата, бар некое ѓубриште, за кое не сме биле свесни. Ги извади дел од прљавиот веш на Град-от на виделина, и во иднина да бидеме повнимателни со ливчињата гласачки.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Чет Сеп 14 2023, 19:50

Не знам дали се работеше за клевета или за реално обвинување за корупција пред се во случајот со прочистителната станица. Во секој случај како граќани мора да се избориме доколку погрешиме на некои избори да не чекаме следни избори за да се исправи грешката, туку тие што не работат добро да си заминат веднаш.
На државно ниво на пример се смета дека хетеросексуалноста не е нормална, барем според прашањата на тестот што го добиваат средношколците, од кои ги го истакнал прашањето „Доколку не сте имале однос со припадник од вашиот пол, дали е сепак моѓно да сте хомосексуалец“: Истото прашање ако не се работи за секс туку за идентитет би гласело дали ако не сте пробале да бидете Бугарин, може да бидете сигурни дека сте Македонец? Кпга сме кај сексот еве ќе напишам дека повеќе би сакал да легнам со Русинка, отлпку со АМериканеџ, што веројатно според актуелната власт во Македонија значи дека сум русофил.
Не знам ни зошто на студентските легитимации Република Северна Македонија тоа СЕВЕРНА е напишано со поголеми букви од Република Македонија.

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Image-193693

https://skopjeinfo.mk/studentskite-legitimacii-so-severna-naidoaa-na-zhestoka-kritika

Во секој случај ако ги издржавме Заев или сега Ковачевски и Ахмети и Груги, полесно ќе излеземе на крај со Данела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by SHARENI Пет Сеп 15 2023, 08:46

Slikata e fotosop. Obicna manipulacija.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by Luxor Пет Сеп 15 2023, 10:55

За лагата со фотошопот на студентските легитимации веќе ти одговориле. А дека хетеросексуалноста не е нормална сметаат твоите дпне оФци. Веројатно тоа го научиле на обуките во  Халкидики.

„Во ваквиот прашаник кој е одобрен од Бирото за оразование и развој во 2011 година, дури се тврди дека најголемиот број лица што злоставуваат деца се хетеросексуалци, врските и браковите помеѓу маж и жена се окарактеризирани како нестабилни и често подложни на прељуби и разводи..."

https://kanal5.com.mk/sramen-i-manipulativen-prashalnik-za-srednoshkolci-vo-prirachnikot-po-zhivotni-veshtini/a600439

трендафил напиша:
На државно ниво на пример се смета дека хетеросексуалноста не е нормална, барем според прашањата на тестот што го добиваат средношколците, од кои ги го истакнал прашањето „Доколку не сте имале однос со припадник од вашиот пол, дали е сепак моѓно да сте хомосексуалец“
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

osa and defo like this post

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by osa Саб Сеп 16 2023, 12:15

defo напиша:
osa напиша:
mislish ke dobie glasovi ???ovaa e mavnata so mokra chorapa ...go zapuste gradot ...


Да ќе добие, ради консталација на терен и некои случувања. Не многу ама ќе добие.  Можда на наредните локални избори 1 советник во град Скопје.
И за ГРОМ мислевме дека нема да го биде, ама еве го.
Пази по се изгледа ова не е обична партија. Ова е некоја ујдурма, чим „бегалкана“ се јави, и нејзини луѓе, тука нешо смрди.
А Данела е наказа за Скопје, извади во кавгава со ДПМНЕ и клептоманчињата, бар некое ѓубриште, за кое не сме биле свесни. Ги извади дел од прљавиот веш на Град-от на виделина, и во иднина да бидеме повнимателни со ливчињата гласачки.

ovaa gi izvadi kleptomanchinjata od dpmne ama nejzinite shto pravat ...lopov vika drzite go lopovot ...po prosto stvorenje nema ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by osa Саб Сеп 16 2023, 12:21

Luxor напиша:За лагата со фотошопот на студентските легитимации веќе ти одговориле. А дека хетеросексуалноста не е нормална сметаат твоите дпне оФци. Веројатно тоа го научиле на обуките во  Халкидики.

„Во ваквиот прашаник кој е одобрен од Бирото за оразование и развој во 2011 година, дури се тврди дека најголемиот број лица што злоставуваат деца се хетеросексуалци, врските и браковите помеѓу маж и жена се окарактеризирани како нестабилни и често подложни на прељуби и разводи..."

https://kanal5.com.mk/sramen-i-manipulativen-prashalnik-za-srednoshkolci-vo-prirachnikot-po-zhivotni-veshtini/a600439

трендафил напиша:
На државно ниво на пример се смета дека хетеросексуалноста не е нормална, барем според прашањата на тестот што го добиваат средношколците, од кои ги го истакнал прашањето „Доколку не сте имале однос со припадник од вашиот пол, дали е сепак моѓно да сте хомосексуалец“

koe dno ,toa shto e od 2011 g go podmetnuvaat sega kako da e sega od ovaa aktuelna vlast doneseno i se sproveduva ...neverojatni manipulanti ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Саб Сеп 16 2023, 13:10

SHARENI напиша:Slikata e fotosop. Obicna manipulacija.
Се согласувам дека можеби се работи за манипулација, што е можно за секоја слика, видео или аудио запис. На пример за бомбите на Заев кои во некои случаи не беа земани како сомнеж, туку како доказ врз кој се подигнуваше обвинение дури и беша нодени пресуди. Ќе прашам дали имаш видено студентска легитимација или со дознал од некое друго место?
Еве сомнеж, во стилот на бомбите на Заев дека Данела Арсовсја наводно ом дава пари на тие што потпишуваат пристапници за нејзината партија Правда.(име на познатиот руски (советски) дневен весник.

https://republika.mk/vesti/makedonija/objavena-bomba-so-arsovska-se-davaat-pari-za-potpis-vo-nejzinata-nova-partija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by defo Чет Сеп 21 2023, 19:07

Изгледа Данелчево, може да биде коњот, на кој Грујеску, ќе се врати на политичка сцена, дирекно или индирекно.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Пет Сеп 22 2023, 21:16

Се извинувам што со доцнење ќе одговорам на Оса дека во 2011 година такви орашања поставуваа невладините организации што со шарената револуција го донесоа СДСМ на власт.
Што се однесува до Данела, да напишам дека СДСМ загуби на суд од Мицкоски за шотење на клеветите на Данела за рачињата во мед.

https://plusinfo.mk/sdsm-osuden-za-klevete-e-na-mickoski-so-iz-avite-za-rachi-ata-i-medot-presudata-mora-da-a-ob-avi-vo-dneven-vesnik/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by defo Пон Окт 02 2023, 20:54

osa напиша:

ovaa gi izvadi kleptomanchinjata od dpmne ama nejzinite shto pravat ...lopov vika drzite go lopovot ...po prosto stvorenje nema ...


Баш дно, и текна ќе ги направи да работата 24/7 , паркинзисте Нова Македонија, Цветен Пазар, и спроти АМСМ, навечер жив човек нема, али ќе вработи плус 12 луѓе мин, шо е битно, ќе има бар 50 нови гласа.....Данелчево, почна да работи за нареден „реизбор“.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by Flora Вто Окт 03 2023, 10:08

Site rabotat na reizbor. Administracijata se polni, drzavata se prazni.

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Вто Окт 03 2023, 21:03

Ајде за нешто да ја поддржам градоначалничката. Мислам дека има право кога бара мостот Беласица да го поправи тој со чии цевки кога гореа мостот беше оштетен. Па тој нека си ја наплати штетата од тој што го предизвикал пожарот. Исто како што поради дефект на водовод или канализација во зграда сопственикот на станот во кој настанал проблемот ги обештетува тие што се оштетени од излевањето на вода.
Се поставува и прашање дали Топлификација плаќа надоместок (кирија) на градот за тоа што го користи мостот за свои потреби.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by defo Вто Окт 03 2023, 21:58

трендафил напиша:Ајде за нешто да ја поддржам градоначалничката. Мислам дека има право кога бара мостот Беласица да го поправи тој со чии цевки кога гореа мостот беше оштетен. Па тој нека си ја наплати штетата од тој што го предизвикал пожарот. Исто како што поради дефект на водовод или канализација во зграда сопственикот на станот во кој настанал проблемот ги обештетува тие што се оштетени од излевањето на вода.
Се поставува и прашање дали Топлификација плаќа надоместок (кирија) на градот за тоа што го користи мостот за свои потреби.

Држи вода, ама ова кај нас не е правно решено. И на крај, зошто топлификација, не си ја осигурала инфраструктурата.
Ама тоа не ја оправдува бугаркава, чехињава, дека му еба матер на Скопје.
Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ 38655610

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by defo Сре Окт 04 2023, 14:28

Инфомакс, го собрале и Агим Јонуз, уште еден што беше против, „арогантниот“ Шилегов...........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by Zhane Сре Окт 04 2023, 15:49

Koj ne se dobra do fotelja otide opozicija. Toa samo zboruva za nivniot kvalitet. A novinarite se obicni tezgarosi. Goran Mihajlovski otide full vmro ama prvo zena mu lapna 200 iljadarki od fond za inovacii.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by OPOZICIONER Сре Окт 04 2023, 16:15

Telma ja zaboravi. Ke go lapnese Grujo za malku Makpetrol ama oni se nalutija za tenderite za gas.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Вто Дек 26 2023, 19:29

Гледам ЛДП предлага измена на законот за локална самоуправа со крајна цел да се распише референдум за смена на Арсовска. Лично сметам дека со референдум би требало да се овозможи смена на било кој функционер, да кажам од тие што добија 78% покачување на плата, без разлика дали се работи за пратеник, министер, премиер, претседател на држава или друг што е закачен з буџерскаа цицка и цица народни пари. Инаку до 2002 година градоначалник можеше да биде сменет со референдум, но тоа беше поништено од СДСМ и ДУИ. (Тогаш СДСМ беше поголема партија од ДУИ).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Вто Јан 16 2024, 21:10

Во неможност да собере 1.000 потписи за да формира нова партија, Данела изгледа си купи партија. Се очекува од утре да стане претседател на Нова алтернатива, која во моментов е во коалиција со СДСМ.

https://www.expres.mk/danela-utre-kje-bide-promovirana-vo-nov-pretsedatel-na-nova-alternativa/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by defo Сре Јан 17 2024, 21:12

Да ама ја растура коалицијата, некој ја јурца во памет да оди на избори, веројатно сама, ако демек ќе лапне нешто од колачот на ДПМНЕ....хахахах.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Нед Јан 21 2024, 17:29

Дали во ова е замешана власта ќе видиме според тоа што ќе стане со иницијативата наводно на ЛДП за законски измени со кои би се овозможило разрешување на скопската градоначакнича. Иако, да повторам, јас сум за тоа секој што е платен од народни пари да може под одредени услови да биде сменет од работодавачот (од народот).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Вто Јан 23 2024, 19:54

Градоначалничката вчера откако советот на градот Скопје изгласа ЈСП да добие дополнителни субвенции  им вети на вработените дека денес ќе добијат плати. Излажа. Не знам зошто вработените не добија дел од платата за декември и порано. Ваљда има некој денар од продажба на месечните и билети за едно возење.

https://plusinfo.mk/danela-gi-izlazha-vrabotenite-vo-sp-platite-deneska-ne-legnaa-na-nivnite-smetki/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by трендафил Вто Јан 23 2024, 21:06

Шоферот на ЈСП кој вчера плачеше дека не можел да прослави роденден на синот е брат на функционер на ДУИ, син и две ќерки работат во Град Скопје

https://www.expres.mk/shoferot-na-jsp-koj-vchera-placheshe-deka-ne-mozhel-da-proslavi-rodenden-na-sinot-e-brat-na-funkcioner-na-dui-sinot-i-dvete-kjerki-mu-rabotat-vo-grad-skopje/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“ Empty Re: Данела Арсовска официјално ќе формира партија „Правда“

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот