Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

2 posters

Go down

ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА  Empty ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Пишување by OPOZICIONER Сре Апр 11 2018, 00:39

Три канцеларии изгореа во пожарот во Министерството за правда
Пиштењето на алармот во зградата на Министерството за правда во 16 часот и 30 минути предупредил дека избувнал пожар. Вработените веднаш биле евакуирани, а пожарникарските екипи бргу стигнале, но огнот веќе ги зафатил просториите на четвртиот кат од зградата во центарот на Скопје.

На петтиот кат бил заменик министерот за правда Оливер Ристовски кој заедно со останатите вработени кои се уште биле во зградата, истрчале надвор. Густиот чад излегуваше од прозорците на одделението финанси, сметководство и меѓународна правна помош.

По повеќе од еден час пожарот беше целосно изгаснат, а само неколкумина пожарникари побарале амбулантска помош, но немаат повреди. Се интервенираше со 25 -мина пожарникари и единаесет возила. Високата температура која се развила од пожарот и инфраструктурата на зградата им создало најголем проблем на пожарникарите.

Поради Пожарот кој се случи во центарот на градот булеварот беше затворен, а предизвика огромно внимание кај минувачите.

Инаку ова не е прв пожар во зградата на правда. Пред околу 7 години се случил сличен инцидент, пошто подоцна зградата беше реновирана и ја доби сегашната фасада.

Билјана Николовска
http://telma.com.mk/tri-kantselarii-izgorea-vo-pozharot-vo-ministerstvoto-za-pravda/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА  Empty Re: ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Пишување by OPOZICIONER Сре Апр 11 2018, 00:41

da se nadevame ne se izgoreni bitni dokumenti shto bi sprechile da se poapsat lopovite
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА  Empty Re: ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Пишување by nino Сре Апр 11 2018, 03:20

ova e sigurno povrzano so pozarot vo salonot za mebel

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА  Empty Re: ПОЖАР ИЗБИ И ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот