Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пожар

+2
tmoro
osa
6 posters

Go down

Пожар Empty Пожар

Пишување by osa Нед Јан 24 2016, 02:31

Осуммина повредени во пожар во Прилеп

Осуммина повредени од кои еден пожарникар со изгореници на лицето и материјална штета која дополнително ќе се утврдува. Ова се последиците од пожарот што вечерва околу 19:30 избувнал при експлозија на плинска боца во зграда на улица „Бидимаж“ во Прилеп, соопштуваат првично од службата за итна медицинска помош. Медицински екипи веќе два часа без прекин ги носат станарите од зградата до службата за итна помош во стрес и паника. Повредените се вон животна опасност и се наоѓаат на хируршкиот оддел во градската болница. Територијалната противпожарна единица се уште го обезбедува теренот а екипи на крим полиција и дежурен јавен обвинител ќе извршат увид за да ги утврдат точните причини за пожарот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Пожар Empty Re: Пожар

Пишување by tmoro Чет Мар 16 2017, 08:00

http://www.ohridsky.com/2017/охрид-град-на-унско-во-2017-година-на-ванда/

Секоја год март-април намерно палат....така е кога освен Криминал ништо не функционират во една државичка.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пожар Empty Re: Пожар

Пишување by reiter Чет Мар 16 2017, 18:20

и на Кочан-от Сеад му го запалиле Бентлито.Хм зошто ли го викаат Сеад кога вози Бентли Question .Ајт ќе си купи ново.
Пожар 6395

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Пожар Empty Re: Пожар

Пишување by defo Чет Мар 16 2017, 20:14

tmoro напиша:http://www.ohridsky.com/2017/охрид-град-на-унско-во-2017-година-на-ванда/

Секоја год март-април намерно палат....така  е кога освен Криминал ништо не функционират во една државичка.


Сакаат да напраат место за нов плочник, изграден од страна на Бакрач(кој веќе си обезбеди 8-годишен мандат, ама во К.П.Д Идризово), или Игор Трајкоски. Трето нема.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пожар Empty Re: Пожар

Пишување by Kalinda Пет Мар 17 2017, 19:43

Постојано се заканувате?
Вие така сте научени!
Крајот го краси делото!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Пожар Empty Re: Пожар

Пишување by OPOZICIONER Пон Апр 03 2017, 23:20

eve i sega poveke pozari besneat vo drzavata ,no sepak nemoze da rabotat instituciite zoshto se blokirani od DPMNE ,sramota
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пожар Empty Re: Пожар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот