Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

5 posters

Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by Bosonoga Чет Сеп 09 2021, 00:27

ИЗГОРЕ МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО ..има и жртви ..колку на број не се знае се шпекулира околу 20 пациенти изгореле во пожарот ....жално ..голема трагедија ..
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty Re: ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by defo Чет Сеп 09 2021, 08:08

Жалосно. Мора да се бара одговорност. нека заврши истрагата, па после може да се сумира, зошто и како. Надежно нема да остане уште еден од настаните без разрешница.


Бог да ги прости починатите и сила да им даде на нивните семејства да ја издржат трагедијата.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty Re: ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by defo Пет Сеп 10 2021, 11:28

https://twitter.com/i/status/1436218534040903684
На крајот на денот ова е поентата...како и да е Филипче треба да си даде оставка.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty Re: ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by alienmk Пет Сеп 10 2021, 11:41

Ke si dade samo nema da mu ja prifatat. Veke videno i od vmro iod sdsm.

alienmk

Број на мислења : 356
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty Re: ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by defo Пет Сеп 10 2021, 11:49

Мислам од кога ќе помине се, и да не е дирекно одговорен, дури и зад грб да му сработил некој нешто(некое мито корупција), пак има одговорност ради својот избор на соработници. Јас го имам истиот став и за кога се деси Стајковци, и Дурмо и сега, значи мора да се бара и кривична и морална одговорност.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty Re: ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by defo Пет Сеп 10 2021, 13:35

Еј твитер ботовите на ДПМНЕ, дури и лажно видео пуштаат преземено од Индија, боже какви луѓе.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty Re: ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by трендафил Нед Сеп 19 2021, 13:36

Ајде малку што прави и правеше властра пред и после пожарот. Еве прво листа, од бот на ВМРО што има направено ДУИ во врска со болницата, на следниот линк.
Демир on Twitter: "Зошто ги амнестирате функционерите на ДУИ од морална|политичка и кривична одговорност за пожарот во кој загинаа 14 Албанци во модуларната болница во Тетово ? https://t.co/2eNQRphQCo" / Twitter

Што се однесува до оставките наводно поради морални причини излезе дека сите до една се фејк оставки. Никој нема морал, за да може да си замине сам. Не да биде набркан. Ако говориме за главата од која нели смрди рибата, некој ќе си поднесеше оставка ако цело време управува со кризата, а неговата земја е на четврто место во светот по починати според бројот на жители, со изгледи за „подобрување“ од две причини. Една Унгароја која е пред нас со триесетина починати на милион жители сега има едноцифрена дневна бројка, а втората е што се очекува дека бројот на граѓани по пописот ќе излезе помал отколку што сега се применува (2,083 милиона). Говорам за државјани што живеат во Македонија. Не само моралната, туку и за политичката одговорност не мора да се чека завршување на истрагата. Таа е задолжителна само за судската завршница. Вака, кога тие што имаат морална и политичка одговорност (сите што се сликаа пред болниците кога се отвораа) се на власт, може да постои сомнеж за нивно мешање во истрагата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty Re: ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by osa Пон Сеп 20 2021, 08:26

nitu sluchajno ne se isti dpmne i sdsm ...sramno i zalno e da se sporeduvaat ...vo 11 godini vladeenje samo so parite potrosheni za lavovite i opshto SKOPJE 2014 KE IMASHE MNOGU UBAVI RENOVIRANI PA I NOVI BOLNICI ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО  Empty Re: ПОЖАР ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот