Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШТИП И БОЛНИЦА

Go down

ШТИП И БОЛНИЦА  Empty ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa Чет Мар 03 2016, 23:42

ке се исповратам ...како може до толку да го понижуваат народот ...сега ли му текна после десет години на власт да гради
супер болница ???????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШТИП И БОЛНИЦА  Empty Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa Чет Мар 03 2016, 23:43

и пази кои морони го следат и го поддржуваат!!!! па добро бре имате ли барем грам мозок ??

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШТИП И БОЛНИЦА  Empty Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa Чет Мар 03 2016, 23:46

ПОСТАВЕН КАМЕН-ТЕМЕЛНИК

СЕ ГРАДИ НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО ШТИП

Во Штип вчера почна да се гради новата клиничка болница, која е предвидено да опслужува околу 300 илјади луѓе од Источна и Југоисточна Македонија.

На поставување на камен-темелникот вчера присуствуваа претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев, министерот за здравство Никола Тодоров, како и градоначалникот на Штип Илчо Захариев. На свеченоста присуствуваше и Никола Груевски, кој новата клиничка болница во Штип како премиер ја најави уште пред една година.
"Инвестицијата изнесува 30 милиони евра и ќе располага со осум нивоа со голем број болнички одделенија и со 300 легла за пациенти", рече Димитриев.
ШТИП И БОЛНИЦА  >9FEE

Новата клиника во Штип ќе се гради на површина од 34.000 квадратни метри. Ќе гради компанијата 'Интеркат' од Грција, според критериумот најниска цена на технички прифатлива понуда.
Министерот Тодоров информира дека на покривниот дел од целата зграда ќе се изградат зелени градини, кои ќе имаат посебен систем за наводнување, а градината ќе служи за одмор и за прошетка на вработените и на пациентите. Општинарите ќе изградат пристапни улици до болничкиот комплекс, кој ќе се гради на местото меѓу сегашната стара зграда и старото детско одделение кои е се реновираат и ќе се вклопат во новиот објект.
Т.Ј.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШТИП И БОЛНИЦА  Empty Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa Чет Мар 03 2016, 23:51

koj idiotizam ...predsedatel na partija frla lopata za kamen temelnik .....eh more makedonche ...do koga ke te ...raboti ovoj a ti ke mu vikash BRAVO

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШТИП И БОЛНИЦА  Empty Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa Чет Мар 03 2016, 23:57

ШТИП И БОЛНИЦА  M-prilog-bolnica-0802015

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШТИП И БОЛНИЦА  Empty Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa Пет Мар 04 2016, 00:00

glej shto se vika moronshtina ...alo a deset godini shto si go drveshe so SPOMENICI ke mu go zaboravite i sega ke go falite deka ke vi gradi klinichki centar ..pa vie site shto mu aplaudirate ke UMRETE dodeka toj vi izgradi klinichki centar za lekuvanje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШТИП И БОЛНИЦА  Empty Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by Гостин Саб Мар 05 2016, 18:16

Pa ko se bolni stipjani so da im pravi/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШТИП И БОЛНИЦА  Empty Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот