Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

2 posters

Go down

Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!! Empty Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Пишување by defo Саб Апр 22 2017, 19:19

Вчера како што сите знаеме беснееше пожар во поранешниот канцеларии на секторот за урбанизам на град Скопје. Во пожарот изгореа вредни документи и макета на градот, направена од Кензо Танге и други вредни документи и проекти за развој на Град Скопје.

Кој ќе одговара за изгорената документација?
Поранешни вработени во Институтот за урбанизам, се сомневаат дека пожарот е подметнат
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!! Empty Re: Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Пишување by osa Саб Апр 22 2017, 21:29

moja predpostavka otkako slushnav shto imalo tamu e verojatno podmetnat namerno pozarot ,zatoa shto zemjotresi ima pochesto ,koga beshe toj na 11 septemvri 2016 g silniot zemjotres ,imashe izjavi deka ima pishani dokumenti za gradot skopje tokmu od negoviot graditel Kenzo Tange ,vo koi dokumenti jasno e iscrtana onaa trasa kade nesmee da se gradi ,ne mi teknuva vo momentot kako se vikashe toj pat ,i zatoa mislam deka e podmetnat pozarot ,za da ne se doznae vistinata deka tokmu na takvi mesta se novite gradbi ,pa normalno lugeto ne bi kupile tamu stanovi ...ova e edna od moite predpostavki ,iako gi ima ushte mnogu ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!! Empty Re: Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Пишување by defo Саб Апр 22 2017, 23:15

и јас се слагам со тебе, приказната дека некој инвеститор го намерачил местото е малце провидна, дури мислам дека и намерно пуштена. Тие и без пожар ќе го грабнеа. Така да ....
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!! Empty Re: Пожар во Општина Карпош, уништени вредни документи!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот