Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА...

2 posters

Go down

 ОПШТИНА  КАРПОШ ПОЧНУВА... Empty ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА...

Пишување by osa Вто Мар 24 2020, 14:00

МАКЕДОНИЈА

[size=48]Карпош почнува со вонредна дезинфекција на згради[/size]

Општина Карпош, од денеска започнува со вонредна дезинфекција на колективните станбени единици – згради, кои имаат повеќе од осум домаќинства.


Дел од комуналните служби на Општината ќе вршат дезинфекција на влезните врати и влезните делови од зграда, гелендери, сандачиња и лифтови. Дезинфекцијата ќе се изврши со  дезинфекциско средство за јавни површини и домаќинства.
Оваа мерка претставува дополнителна поддршка за заедниците на сопственици/куќни совети, имајќи ја предвид кризната состојба со Covid-19 (корона вирус).
Вонредната дезинфекција на станбените единици не подразбира одложување и прекин на другите активности за одржување на хигиената, планирани од станарите. Напротив, истите треба да се спроведуваат тековно, а особено да се интензивирани во овој период на раширеност на коронавирусот.
Ги повикуваме сите граѓани да се придржуаат до препораките за заштита од вирусот, да одржуваат зголемена хигиена во влезовите и заедничките простории од згради.
Сите носиме одоговорност за јавното здравје!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

 ОПШТИНА  КАРПОШ ПОЧНУВА... Empty Re: ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА...

Пишување by osa Вто Мар 24 2020, 14:01

bravo za site od opshtina karposh ...kade e gradonachalnikot na opshtina aerodrom ...cheka da ja "stigneme   " italija ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

 ОПШТИНА  КАРПОШ ПОЧНУВА... Empty Re: ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА...

Пишување by Zhane Вто Мар 24 2020, 14:21

A dodeka Nake vo Skopje se slika za politicki poeni vo vreme na policiski cas vo Gevgelija vandalite unistile polovina grad. Odete na linkot, slikite se strasni.

 ОПШТИНА  КАРПОШ ПОЧНУВА... Img_2043

https://360stepeni.mk/foto-za-vreme-na-politsiski-chas-kornele-drvtsa-i-tsvekina-vo-tsentarot-na-gevgelija/

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

 ОПШТИНА  КАРПОШ ПОЧНУВА... Empty Re: ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот