Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Експлозија и голем пожар кај фабриката „Треска“

Go down

Експлозија и голем пожар кај фабриката „Треска“ Empty Експлозија и голем пожар кај фабриката „Треска“

Пишување by defo Чет Апр 14 2022, 16:53

ФОТО+ВИДЕО | Експлозија и голем пожар кај фабриката „Треска“
ВИДЕО: Локализиран пожарот кај „Треска“

Експлозија и голем пожар кај фабриката „Треска“ Ss11
Пожарот е локализиран, имаше фантастична реакција на нашата протипожарна бригада. 55 пожарникари беа излезени на терен, работеа и веќе изминатите 2 часа сме тука и она кое што сакам да го кажам е дека од индициите кои што ги имаме најверојатно се работи за пожар кој што е започнат на потегот како што ми спомна командирот, со сомнение дека има лица кои што го подметнале. Тоа е информација која што ја добивме и од соседите кои што живеат тука и непосредно виделе лица кои што има на овој потег, изјави Арсовска за медиумите од местото на пожарот.
Дека е подментнат не би ме чудело, не би шпекурила ама постои можност, има волци на кои би им одговарало ова да изгори. Урбана мафија пуштена на најако.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Експлозија и голем пожар кај фабриката „Треска“ Empty Re: Експлозија и голем пожар кај фабриката „Треска“

Пишување by defo Пет Апр 15 2022, 16:03

НОВ ПОЖАР ВО КРУГОТ НА ТРЕСКА, ПОЖАРНИКАРИТЕ ГО ЛОКАЛИЗИРАА

Инвеститорите за ТВ24 претходно изјавија дека ќе градат со усул, 18 згради во три блокови со 20 отсто зеленило повикувајќи се на моментално важешкиот ДУП.


Јау мени.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот