Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГОЛЕМ Е МЕСИ

2 posters

Go down

ГОЛЕМ Е МЕСИ  Empty ГОЛЕМ Е МЕСИ

Пишување by EVITA Пет Јан 31 2020, 00:37

Голем е Лео Меси: Вечерва оствари уникатен рекорд!

Објавено на January 30, 2020


ГОЛЕМ Е МЕСИ  Messs
[url=https://twitter.com/intent/tweet?text=%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC+%D0%B5+%D0%9B%D0%B5%D0%BE+%D0%9C%D0%B5%D1%81%D0%B8%3A+%D0%92%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0+%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8+%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%21 - https://sportclub.mk/golem-e-leo-mesi-vecherva-ostvari-unikaten-rekord/][/url]
Барселона вечерва оствари сигурна победа против Леганес со 5:0 и се пласираа во четвртфиналето во Купот на кралот.
Полесно од очекувањата каталонската екипа дојде до победата и пласман во следната рунда од натпреварување.
ГОЛЕМ Е МЕСИ  Lg.php?bannerid=4039&campaignid=464&zoneid=3586&loc=1&referer=https%3A%2F%2Fsportclub
ГОЛЕМ Е МЕСИ  Lg.php?bannerid=415&campaignid=133&zoneid=7&loc=https%3A%2F%2Fsportclub
Меси на оваа средба постигна два гола, но и еден неверојатен, уникатен реко рд.
Тој успеа да се запише во историјата на шпанскиот фудбал како прв играч кој остварил 500 победи во дресот на еден клуб.
Овие 500 победи гледано низ статистичките параметри, се остварени во 710 натпревари за Барселона, покрај тоа, Меси во дресот на каталонците има постигнато 622 гола.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ГОЛЕМ Е МЕСИ  Empty Re: ГОЛЕМ Е МЕСИ

Пишување by osa Пон Мар 30 2020, 15:57

СЕ ОГЛАСИ И МЕСИ: „ДОДЕКА ИМА ЗА НАС, ЌЕ ИМА И ЗА ВРАБОТЕНИТЕ“
Откако веќе една недела траеа шпекулациите околу тоа зошто фудбалерите на Барселона наводно го одбиле првиот предлог на управата за намалување на платите за 70%, збор зема капитенот на екипата и најдобриот фудбалер на светот.

Лионел Меси се огласи и кажа дека играчите на Барселона се „изненадени“ што луѓето внатре во клубот сакаат да им извршат притисок за кратење на плати и потврди дека екипата е среќна што за 70% ќе им бидат намалени примањата во текот на пандемијата со коронавирус.
Аргентинецот вели дека играчите дополнително ќе придонесат за никој од вработените вон спортскиот сектор во клубот да не биде погоден од кризата за време на вонредната состојба која Шпанија ја воведе од 12 март.
Во име на своите колеги, Меси на социјалните мрежи објави дека сите играчи прифатиле привремено кратење на платите поради кризата со коронавирусот која го погоди и каталонскиот гигант.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот