ЗАДОВОЛЕНА ПРАВДА

Go down

ЗАДОВОЛЕНА ПРАВДА  Empty ЗАДОВОЛЕНА ПРАВДА

Пишување by osa on Саб Дек 02, 2017 12:46 am

Од денеска во затворски притвор се и режисерот Борис Дамовски и актерот Владо Јовановски?

Кривичен совет ги прифатил жалбите на Јавно обвинителство за домашниот притвор на шестмината обвинети определен од судија на претходна постапка,за случајот со настаните на 27 април во Собрание на РМ.

Некои портали информираат дека од денеска и Борис Дамовски и Владо Јовановски и уште четворица обвинети за кривично дело Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик, се во притвор во истражниот затвор во Шуто Оризари.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15758
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАДОВОЛЕНА ПРАВДА  Empty Re: ЗАДОВОЛЕНА ПРАВДА

Пишување by Bosonoga on Саб Дек 02, 2017 2:06 am

taka e,celo e koga ima se
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 835
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот