Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како УКИМ стана БРУКИМ

Go down

Како УКИМ стана БРУКИМ Empty Како УКИМ стана БРУКИМ

Пишување by defo Пон Јун 27 2016, 22:26

Кратко видео како пропаѓа образовниот систем во Македонија, како ерозира системот. Како највисоката установа се распаѓа....Како студентските лидери се партиска испостава на МВРО -ДПМНЕ.....Мандатот на студентскиот лидер е 2 години, а веќе 4 години е на „власт“..А минатиот ректор, покаже дека целосна е укината автономијата...а самиот тој дека е испостава на ДПМНЕ...на новиот проф д-р Никола Јанкулоски не може да му се честита функцијата бидејќи и самиот е избран од страна на нелегитмни преставници, за што кога ќе дојде време ќе има соодветни санкции


Нелегитимниот ректор проф д-р Никола Јанкулоски
Како УКИМ стана БРУКИМ 67C09151CB43C943AF4102EE26B6F72E
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Како УКИМ стана БРУКИМ Empty Re: Како УКИМ стана БРУКИМ

Пишување by defo Пет Jул 01 2016, 22:33

Потсетник:
Велимир Стојковски бивш ректор на УКИМ, добитник на:
Свет крст МПЦ,
Орден МПЦ,
почесен Бугарија,Русија и Турција
плаката ХР
БРАО!

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот