Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Коза ностра вест

Go down

Коза ностра вест Empty Коза ностра вест

Пишување by defo Саб Jул 30 2016, 19:24

Интересен портал, кој малце го подзаборавивме, изгледа ради „конкуренцијата“. Еве една вест од него Груевски: Бројот на затворени медиуми во Турција не е недостижен за Македонија„Тоа се импресивни бројки на затворени медиуми и уапсени новинари, но не се недостижни. Верувам дека со силна посветеност и одлучност ќе можеме сериозно да се доближиме до тие неверојатни бројки.“ порача Груевски додавајќи дека тој проект ќе влезе во изборната програма на коалицијата За подобра Македонија, со што само го потврди наодамнешниот став на неговата партија околу регулацијата на медиумите.

И реформи по терк на Ердоган, веднаш по следните претседателски избори.
„Водоушевени сме од спроведените реформи во медиумската сфера во пријателска Турција. Моделот на Реџеп Таип Ердоган се покажа како доста брз, прецизен и ефикасен. Ваквиот модел, надграден и проширен, наскоро ќе се најде во нашата предизборна програма, и цврсто ветуваме дека со слична регулација на овдешните медиуми ќе се започне веднаш штом партијата ќе победи на следните парламентарни избори, без разлика кога тие ќе се одржат“. стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

defo
defo

Број на мислења : 3210
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот