Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRAZNICI

3 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

PRAZNICI Empty PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:46 am

9 модни комбинации на бои што можете да ги носите за време на празниците

Кога станува збор за празниците, постојат неколку нијанси кои можете да ги забележите кај секого: Црвена, зелена, бела и металик. Додека овие бои се сметаат за празнични, сепак, тие се предвидливи. Затоа, погледнете некои освежувачки комбинации кои можете да ги искористите за празниците што доаѓаат, што ќе направат да бидете поразлични од останатите, а сепак впечатливи.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:47 am

Виолетова, црвена и црна

PRAZNICI 1-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Надополнете ја класичната црвено-црна комбинација со виолетова боја која ќе направи да изгледате невообичаено.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:47 am

Пастелно сина, црна и сребрена

PRAZNICI 2-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Повторно, сѐ е во деталите. Црниот појас околу половината и декоративните елементи на фустанот се одлична комбинација за вашиот празничен избор.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:48 am

Жолта, сребрена и црвена

PRAZNICI 3-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Сигурно ќе се издвоите од многуте црни фустани, доколку се одлучите за жолтата боја. Надополнето со сребрени и црвени детали, вие ќе добиете прекрасен празничен изглед.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:48 am

Сина, темно црвена и темно сина

PRAZNICI 4-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Сината и темноцрвената самите по себе се класични бои. Комбинирајте ги со други нијанси, како што е на пример темно сината и ќе добиете интересен и поразличен изглед.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:49 am

Румена, жолто-кафена и моден додаток во повеќе бои

PRAZNICI 5-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Кадифеното крзно како да е направено за празниците. Изберете едно такво елегантно и модерно парче, а потоа надополнете го својот изглед со моден додаток во повеќе бои, како што е на пример мала чанта.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:50 am

Бела, зелена, розова и сина

PRAZNICI 6-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Одличен начин да го искористите вашиот летен фустан. Додајте бел џемпер со силно розова чанта и високи потпетици и бидете спремни за забавата.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:50 am

Крем, румена и темноцрвена

PRAZNICI 7-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Румената и крем бојата се нежни нијанси кои одлично ќе изгледаат доколку додадете некој детаљ во темноцрвена боја.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:51 am

Крем, црна и румена

PRAZNICI 8-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Направете ги комбинациите што ви одговараат и со овие бои нема да погрешите!
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:52 am

Црна, златна и темноцрвена

PRAZNICI 9-9-modni-kombinacii-na-boi-shto-mozhete-da-gi-nosite-za-vreme-na-praznicite

Не сакате да се откажете од црната и златната боја? Изберете некои интересни модни додатоци и надополнете со темноцрвена боја, па ќе постигнете прекрасен изглед!
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:53 am

Pokraj praznichnata garderoba sostaven del od praznicite se i podarocite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:54 am

Искрени исповеди: Најлошите празнични подароци кои луѓето некогаш ги добиле

Иако купувањето подароци може да биде интересна и забавна активност, сепак, понекогаш тоа може да претставува тешкотија, токму затоа што не знаете што да им изберете на вашите сакани. Колку и да не ги исполните нивните очекувања, со ова барем ќе можете да се насмеете. Погледнете во продолжение изјави од луѓето кои примиле лоши подароци за празниците, па слободно и вие споделете ги вашите искуства ако сте поминале низ слична ситуација.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:54 am

„Тоа беше блуза каде што пишуваше ‘Не сум гинеколог, но може да погледнам’. Ја добив од мајката на мојот очув. Таа знае дека сакам да бидам доктор, а нејзиниот англиски не е баш добар. Ми изгледаше смешно. Откако ѝ преведовме, таа речиси заплаче од срам. Гордо ја носев целиот ден.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Имав оставено некои видео игри во собата на мојата мајка, таа ги пронашла и претпоставила дека татко ми ги купил за мене, како божиќен подарок. Па, за Божиќ ги добив моите сопствени игри.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Добив картичка од мојата баба за продавница за долна облека. Најстрашниот дел не беше самиот подарок, туку фактот дека таа го натерала мојот кутар 19-годишен брат да оди и да ја купи. Како што вели тој, разговорот се одвивал некако вака: Продавачката: ‘Купуваш за девојка ти?’ Брат ми: ‘Не, за мојата сестра… па, мојата баба…’ Непријатна тишина…“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Дрвен комплет за играње од мојата тетка – препорачливата возраст беше 2-4 години, а јас имав 14.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Не беше мој подарок, но беше многу непријатна ситуација. Пред неколку години на баба ми ѝ ги ампутираа нозете, а од тогаш, нејзиното здравје се подобруваше. Но, минатиот Божиќ тетка ми ѝ купи чорапи. Тоа беше многу непријатно.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:55 am

„Кога бев дете, баба ми повеќе ме сакаше мене отколку мојата помала сестра. Една година таа ми купи комплет Покемон, што беше моето омилено нешто тогаш. На мојата сестра ѝ купи топка играчка наменета за мачки.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:56 am

„Една година му имав споменато на чичко ми дека би сакал да имам брада како неговата. Кога дојде Божиќ тој ми го даде подарокот што го имаше за мене. Го одмотав и… таму во кесичка беше неговата брада.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:56 am

„Баба ми ми даде светло црвена долна облека со очи на нив и екстра црно парче за да го ставите вашиот пенис внатре, како нос. Јас сум девојче.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:57 am

„За еден Божиќ добив 18 пара чорапи. Имав речиси 12 години и се обидував да изгледам задоволно и да им се заблагодарам на моите родители, но како што го отворав секој пар, сѐ повеќе се вознемирував. Брат ми ги одмотуваше неговите играчки и видео игри. Јас се извинив, отидов до бањата и почнав да плачам. Мајка ми дојде и ме праша што се случува. Таа рече да престанам да плачам и да се вратам во дневната соба. Потоа, ми го даде вистинскиот подарок – лаптоп. Причината зошто сум добила чорапи била затоа што мајка ми сакала да имам нешто да одмотувам, затоа што брат ми имал многу евтини работи, а јас една голема. Се почувствував засрамено. Дефинитивно, среќен крај!“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:57 am

„Добив книга со наслов ‘Соочување со посвојувањето’ додека бев во средно училиште. Тие новости беа за мене…“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:57 am

„Чичко ми еднаш ми подари голем бетонски блок. Тој ставил случајни нешта и ми даде минијатурен чекан и длето. Јас делкав и пронајдов некои парички што изгледаа како стрела. Мојот чичко е чудната личност во фамилијата.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:57 am

„Сестра ми една година од мојата тетка доби кесичка со рендан кашкавал.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:58 am

„Кога имав 10 години,тетка ми ми купи подарок. Утрото на Божиќ го отворив и најдов божиќен џемпер заедно со долна облека на мојата тетка. Очигледно таа перела и мотала подароци во исто време, па ги помешала и двете.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот