Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRAZNICI

3 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:58 am

„Мојот братучед умре пијан во сообраќајна несреќа, па мајка ми ми подари уред за мерење алкохол во крвта. Немаше да биде толку лошо, но на картичката пишуваше дека е од мојот братучед… Знам што се обидуваше да направи таа, но тоа сѐ уште беше непријатно.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 9:58 am

„Бев со сегашната девојка. Таа знаеше дека сум свесен за моите заби (имам флуороза), па не се смеам многу. Кога се смеам, се обидувам да ги сокријам забите. Па, семејството на мојата девојка ми купи четка за заби. На неа го имаше дури и моето име.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:00 am

Praznicite obichno gi pominuvame vo krugot na najbliskite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:00 am

Инспиративни цитати што ќе ве потсетат дека семејството е најважно

Празниците полека пристигнуваат и тоа значи дека ве очекуваат многу фамилијарни собири и средби што понекогаш знае да биде стресно. Можеби ваквите настани ви се здодевни и подготвени сте да сторите сѐ само за да ги одбегнете, но сепак не треба да заборавите на суштинските вредности. Би требало да се сметате себеси за многу среќни доколку имате семејство што ве сака и се грижи за вас. Овие прекрасни цитати ќе ве потсетат зошто семејството секогаш треба да ви биде приоритет…
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:00 am

„Семејствата се како гранки од дрво. Растат во различна насока, но коренот е еден.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:01 am

„Семејството е добитна комбинација на хаос и љубов.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:01 am

„Моето омилено место е онаму каде што сме заедно.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:01 am

„Кога го сакате она што го имате, тогаш имате сѐ што ви е потребно.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:01 am

„Најдете го вашето племе и сакајте го силно.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:01 am

„Денешните убави моменти стануваат утрешни скапоцени сеќавања.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:01 am

„Семејството не го сочинуваат само луѓето со кои сте крвно поврзани. Го сочинуваат и луѓето во вашиот живот кои сакаат да ве имаат во нивниот. Луѓето кои ве прифаќаат такви какви што сте. Луѓето кои би сториле сѐ за да ве видат насмеани и кои безусловно ве сакаат.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:02 am

„Да се има семејство значи да се биде дел од нешто прекрасно. Тоа значи дека ќе сакате и ќе бидете сакани до крајот на вашиот живот без оглед на сѐ.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:02 am

„Не е важно колку е голема куќата, туку колку е среќен домот.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:02 am

„Не бевме свесни дека создаваме сеќавање. Ние само знаевме дека се забавуваме.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:02 am

„Колку постари станувате, толку повеќе ќе го разбирате значењето на приватноста и негувањето на вашиот близок круг во кого треба да им дозволите влез само на одредени луѓе. Можете да бидете отворени, искрени и директни и истовремено да разбирате дека не заслужуваат сите место во вашиот во живот.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:02 am

„Постојат два подарока што треба да им ги дадете на вашите деца. Едниот е вашите корени, а другиот вашите крилја.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:03 am

„Домот не е место, туку чувство.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:03 am

„Треба да бидете благодарни за сите проблематични луѓе во вашиот живот. Тие ви покажуваат какви луѓе не треба да бидете.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:03 am

„Љубовта најдобро расте во мали куќи каде собите се поделени со помалку ѕидови. Во местата каде што јадете и спиете блиску едни до други, не можете а да не комуницирате. Доколку постоеја повеќе соби меѓу вас, замислете колку работи би пропуштиле. Љубовта најдобро расте во ваквите куќи.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:03 am

„Сите сме по малку скршени. Но, она што треба да го сфатите е дека и скршените боички бојат на ист начин.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:03 am

„Се карате со луѓето кои најмногу ви значат, бидејќи вреди да се борите за тие врски.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:04 am

„Не се плашите да бидете свои со луѓето кои ви се најважни, бидејќи знаете дека тие ќе ве сакаат без оглед на сѐ.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Teo Чет Дек 22, 2016 10:04 am

„Вашиот дом нека биде место каде што пријателите ќе се дружат, семејството ќе се собира, а љубовта ќе расте.“
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by osa Нед Јан 01, 2017 4:58 am

i pesnata neka se slusha ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by osa Саб Фед 04, 2017 1:23 am

site praznici se praznuvaat koga ti e dushata ispolneta so ljubov ,ne so taga ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PRAZNICI - Page 2 Empty Re: PRAZNICI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот