Каква работа сакам?

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Каква работа сакам? Empty Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Чет Фед 16, 2017 10:56 pm

Се чудим. Размислуваjки до сега не сум имал свесен шеф умен и човек со достоjнство. Се е некаков двуличен лицемер и по глуп од мене. Ja нели не можем многу да крием и он рано или подоцна чувствува дека го немам за чоек. И тоа конечно води до конфликт со него. Оти он може да нема никакви изкуства и да е глуп ама сепак е шеф со големо его.Ja до сега основно сум се занимавал со компjутери. Преде прогармиранJe основно на вебстраници поврзани со бази данни на англиски databases.На последната работа бев системски администратор, подржувач на 40 компJутера и 5 принтера освен тоа примав служебните имеjли поставува прикачените фаjлови на сервер а самите имеjли печат и носенJе на шефот демек совместував 2 должности па накраJ сакаа да ми дадат и трета повразна со сметководителство, договори и така натаму што не е моja специалност и за тоа и напуштив.Нема Jа да рабпотам како вол тоа што не е моJа работа а некои други цел ден да седат само оти се со протекции.И сеа се чудим шо да работим? И каде да биде тоа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Чет Фед 16, 2017 11:28 pm

Поjави ми се мисла да станем хероj ке се престорам на дискриминиран етнички македонец во Бугариja ке си уредим гостуванjе во емисиjата на миленко и ке го утепам во живо. Ама ке оставим деца сироти па не сум и убиец. A и ова е работа на некоj бугарин од РМ сепак со србоманските простотии треба да се сложи краj, Ako беше искршил албански споменик до 3 дена ке бидеше мртов ладен во тоа не се сомневам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 12:05 am

Да навистина 50 години железна завеса и удбашко слободно антибугарско говоренjе шо продолжува и ден денеска веке не е истото време и не е толку безопасно. Но ова нема да се разбере докле не се утепа некоJ jавен србоман "глупите бугари" "бугарска работа" "бугарите губитници"  и тоа да ми го говореше некоj американец а то бугарски клонинги со античко србомански софтвер.Но се отплеснав во погрешна насока.
Да земам да напишам  софтверот на првиот навистина вештачки интелект? Да го пуштим во интернет он да преземе сите компJутери и да направи фабрики за роботи? глупо. Уште нема такви  100% роботизирани фабрики они се тесно специализирани ке изклучат интернет и  вештачкиот интелект ке умреSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 3:48 pm

Уште еден промашен ден со работата. Се занимавам со глупостите на неебената мирка и другите фашисти од ДПМНЕ.Мора да се земам во раце.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 6:58 pm

Така. ако одам во софиjа може и да наJдам работа за 1000 евро.ама од нив баре 250 ке треба да плакJам кириjа за стан.емиграциjа му е маjката ке почнам да учим германски имам некаква основа.И ке се изселим еднаш и засекогаш!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 18, 2017 5:12 pm

I се пак ке пробам во софиjа. Голема е вероJатноста да сожалувам ама германскиот не ми се удава аjнен баjнен путки маJнен. ама па тие сакат англиски.Ja знам малку технички ама да зборувам не можам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by TRAJCHE on Саб Фед 18, 2017 10:52 pm

ti na muki si bre prijatele ,gleam bez rabota si ostanal ,pa to neznaci da go okupiras forumov, pisues na site temi i sto cini i sto necini ,da ne te plakat od bukva ebago
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 267
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Саб Фед 18, 2017 11:43 pm

Докажувам дека не сум мрзлив и вриам од енергиjа Laughing

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by delta on Пон Фед 20, 2017 12:22 pm

poveke sakam da vrijam o0d pari,//.zaebi rabota.,od nea nikoj ne se zbogatil,./;,.;
delta
delta

Број на мислења : 502
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 2:01 pm

Сакам да се занимавам со ракетарство.Ама никоj нема да ми плати за ова. Станува конечно збор за мирни ракети. коJ е ставил бомба на ракета е наJголемиот педер во човечката историja.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 1:55 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 1:57 pm

Многу ладно таму.Едваj го изтраJав овоj путкин снег да се стопи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 2:01 pm

Кje se greesh na pauzata za seks...
Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 2:02 pm

Ja сум си отебал за неколку животи. Сеа сакам пари и признаванJе и почитуванjе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 2:05 pm

Na Balkanot takvo zhivotno nema...Ako toa ti e celta begaj shto poskoro...
Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 2:13 pm

знам.Ама и таму никоj не ме чека со отворени раце. Не знам Jазик да му мамето ебам!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 2:15 pm

ако англиJскиот и германскиот беа како античко македонскиот батко ти уште утре бегаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 2:44 pm

Pa shto ne sednesh i ne nauchish??? Mislish deka ostanatite koi odat nadvor od Bugarija se rodile naucheni???
Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 2:45 pm

Не можам да научим туг jaзик.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 2:47 pm

Kako bre ne mozhesh??? Ako dovolno se trudi chovek mozhe da nauchi se shto saka...
Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 2:49 pm

Ja сум по инженериJата, физика, математика. Едно време на учителката по литература и ги гледав цело време сиските и го дрвев како стап.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 2:51 pm

E pa kje uzhivash na Balkanot i bez pari i bez zdravje...
Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 2:54 pm

Нема, ке учим да му ебам матер.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 2:56 pm

Najdi si pomlada uchitelka...Kje imash posilna motivacija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 3:01 pm

Да, и ке научим jазикот колку што jа научив литературата. Мани мани бевме на еден одмор со таа учителка па ние 3jца така по развиени се качивме на едно дрво да Jа гледаме гола како се купа и троjцата со десна рака правивме едни гнасни манипулации и паднавме од дрвото имам скршена кост на рамото тогаш беше високо...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Каква работа сакам? Empty Re: Каква работа сакам?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот