Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ослободен Вранишковски

+5
reiter
Фири
haskov
Deretic.J
хан Ацо
9 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 22:14

ма пушти го..очигледно е западнат во депресија и заборавил да промени тастатурата на српски па наместо српско -ѓ- го пишува со -dj-.Депресивна опсесија во контуинитет настаната од СУПЕРИЕРНА ИНТЕЛЕГЕНЦИЈА мислам така збореше типот..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 22:19

туку ние не би биле ние ако не му помогнеме на 'пријателите' кога се во таква психичка состојба..Незнам што е толку срамно да се престават со вистинските никови кои сами си ги одбрале иако има и ник на стока(без навреда,сепак стока е стока и полезна е за паштета,колбаси и др.месни производи)..па ќе си пишуваме се и сешто..ние не сме СУПЕРИОРНО ИНТЕЛЕГНТНИ па ќе пишуваме со каков таков капацититет Wink

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 22:20

Одлично забележано Реитер. Чекам да се изјасни дотичниот. Сосема можно е да е србоман. Ке видиме.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 22:21

a jeste li vi zatvoreno drustvo u koje ne sme srbin da se uclani?

ima vas na mrezi, prijatelj iz Skoplja me uputio na vasu adresu i evo me,
inace, makedonac, punokrvni.

vidim da se mnozite oko mene sa uvredama, razumem da nerviram bugare ovde, koji ne podnose nista srpsko, ali ako je zabranjeno za srbe, mozete to jos na "vrata" da opomenete.

braco bugari, kazem vam, cinite stetu. smeje se snajka, , bas sam nju pozvao da vas cita, narocno, jer je Makedonka, kaze da je to redovna pojava kod vas bugara, i da nema kraja  sa vama.

stepen trolanja i spinovanja za jedan minut je zapanjujuci.
I sada, sta ste odlucili, kako ce te mene okarakterisati, etikete lepiti?
ja kazem, srbin sam, sa 1/4 makedonske krvi, koje se ponosim, jer su to posteni ljudi koje svake godine posetim.

jel vam smeta to..?

...imas pet minuti da pokazes post ili citat kade nekoj ovde na temava se izjasnil za Bugarin...ako ne go napravis toa...banja...admin...

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 22:23

пишувај си слободно,мене не ми смета никој.Обично не ги приметувам коментарите кои не ме засегаат.Па можно е сам да си пишуваш и сам да си се читаш.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Боко Вто Фед 03 2015, 22:24

Deretic.J напиша:a jeste li vi zatvoreno drustvo u koje ne sme srbin da se uclani?

ima vas na mrezi, prijatelj iz Skoplja me uputio na vasu adresu i evo me,
inace, makedonac, punokrvni.

vidim da se mnozite oko mene sa uvredama, razumem da nerviram bugare ovde, koji ne podnose nista srpsko, ali ako je zabranjeno za srbe, mozete to jos na "vrata" da opomenete.

braco bugari, kazem vam, cinite stetu. smeje se snajka, , bas sam nju pozvao da vas cita, narocno, jer je Makedonka, kaze da je to redovna pojava kod vas bugara, i da nema kraja  sa vama.

stepen trolanja i spinovanja za jedan minut je zapanjujuci.
I sada, sta ste odlucili, kako ce te mene okarakterisati, etikete lepiti?
ja kazem, srbin sam, sa 1/4 makedonske krvi, koje se ponosim, jer su to posteni ljudi koje svake godine posetim.
jel vam smeta to..?  

И таа твојта не е лесна.Што сега треба да ме фати стокхолмски синдром

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 22:27

Deretic.J напиша:a jeste li vi zatvoreno drustvo u koje ne sme srbin da se uclani?

ima vas na mrezi, prijatelj iz Skoplja me uputio na vasu adresu i evo me,
inace, makedonac, punokrvni.

vidim da se mnozite oko mene sa uvredama, razumem da nerviram bugare ovde, koji ne podnose nista srpsko, ali ako je zabranjeno za srbe, mozete to jos na "vrata" da opomenete.

braco bugari, kazem vam, cinite stetu. smeje se snajka, , bas sam nju pozvao da vas cita, narocno, jer je Makedonka, kaze da je to redovna pojava kod vas bugara, i da nema kraja  sa vama.

stepen trolanja i spinovanja za jedan minut je zapanjujuci.
I sada, sta ste odlucili, kako ce te mene okarakterisati, etikete lepiti?
ja kazem, srbin sam, sa 1/4 makedonske krvi, koje se ponosim, jer su to posteni ljudi koje svake godine posetim.

jel vam smeta to..?

...imas pet minuti da pokazes post ili citat kade nekoj ovde na temava se izjasnil za Bugarin...ako ne go napravis toa...banja...admin...

Ti mozes samo da prestanes da se koprcas vo govnata vo koi zapadna do grlo...I usta da ne otvaras, zosto ke ti se napolni...so govna...Kade torko vide ti deka jas se izjasnuvam kako Bugarin pa jades govna...Toa sto ti si izrod i predavnik ne znaci deka i drugite se...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 22:32

za onog ko mi daje pet minuta- mogao si da se pretsavis, imenom ili Nickom. Ja sam Nikola.
ne krijem se iza nicka.

ne bavim se psihoanalitikom, jos na pocetka napisao sam da mi je zamsetala bugarka propaganda  i bugarski naslovi na bugarskom jeziku. Ako to Vama ne smeta, sta onda reci.
a sada, treba da Vam nalazim bugaromaniju na forum? nemam namere prijatelju, jer vidi se posvuda. kao i srbofobija.

ovoliko neprijateljsko raspolozenih clanova sinhronizirano organizovani za napad- nisam ocekivao.
nije fer, sta mislite?

...vremeto tece...ili ke dokazes deka na ovaa tema nekoj od tvoite sogovornici se izjasnil kako Bugarin...ili banja...a mozebi i ke ti progledam niz prsti ako im se izvinis na tie sto gi navredi...admin...

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 22:35

не е фер Wink ,затоа пишувај си и на другите теми и немај гајле за кој како се чуствува,мислам национално.Стави у петта брзина и вози по форумот.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 22:39

Deretic.J напиша:za onog ko mi daje pet minuta- mogao si da se pretsavis, imenom ili Nickom. Ja sam Nikola.
ne krijem se iza nicka.

ne bavim se psihoanalitikom, jos na pocetka napisao sam da mi je zamsetala bugarka propaganda  i bugarski naslovi na bugarskom jeziku. Ako to Vama ne smeta, sta onda reci.
a sada, treba da Vam nalazim bugaromaniju na forum? nemam namere prijatelju, jer vidi se posvuda. kao i srbofobija.

ovoliko neprijateljsko raspolozenih clanova sinhronizirano organizovani za napad- nisam ocekivao.
nije fer, sta mislite?

...vremeto tece...ili ke dokazes deka na ovaa tema nekoj od tvoite sogovornici se izjasnil kako Bugarin...ili banja...a mozebi i ke ti progledam niz prsti ako im se izvinis na tie sto gi navredi...admin...

Mozes samo govna da jades za nekakva bugaromanija i srbofobija...izrodnik i predavnik na makedonskiot narod si ti i nikoj drug...Pak te prasuvam...Kade pederu vide deka jas se izjasnuvam za Bugarin...Tibam izrodot sromansko udbaski...Ti ke jades govna deka srbite bile sopstvenici na MPC...Predavnik...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 22:39

do "nepoznatog koji se skriva iza crvene boje"
ako trazis izvinjenje, makedoncima, to je najmanji problem. ja se njima -izvinjavam ako  to trebaju.
a bugarima i bugaromanima koji ne podnose brata srbina - nemam nameru da se izvinjavam. ne gledam zasto?
eto, "nepoznati" dobio si ono sto si trazio.

...dobro...zasega ke pomines so toa...za ponatamu vnimavaj...

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 22:41

"Mozes samo govna da jades za nekakva bugaromanija i srbofobija...izrodnik i predavnik na makedonskiot narod si ti i nikoj drug...Pak te prasuvam...Kade pederu vide deka jas se izjasnuvam za Bugarin...Tibam izrodot sromansko udbaski...Ti ke jades govna deka srbite bile sopstvenici na MPC...Predavnik..."

a jel ovo nije krsenje prava clanova foruma..
jel ovo pravilo ovde..?samo glasno razmisljam, nemoj slucajno da pomisli neko da odgovori.

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 22:45

Па ти започна, со тврдење дака МПЦ е во сопственост на СПЦ. Освен тоа го прогласи за Бугарин. И сега сакаш да се повикуваш на правилата. Ако не сакаш да ти вратат со иста мерка, тогаш немој и ти да навредуваш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 22:47

ние македонците имаме народна поговорка..што си дробел,тоа ќе си сркаш.За жал нема превод.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 22:48

luxor напиша:Па ти започна, со тврдење дака МПЦ е во сопственост на СПЦ. Освен тоа го прогласи за Бугарин. И сега сакаш да се повикуваш на правилата. Ако не сакаш да ти вратат со иста мерка, тогаш немој и ти да навредуваш.
ma kakvi.
ne pozivam se ja o pravilima

ne treba meni to.
makedonaca imam kolko oces. i to onih pravih,
a bugaromana , bice uvek da kvare utisak.

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 22:50

ja kazem da je dobro sto je Jovan Vraniskovski, pusten na slobodu.i to zbog odluke Makedonskih Vlasti,a MPC se nije bunila, sto je najvaznije. Odlezao zbog onog sto je sudjen, i sada je slobodan covek.

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 22:51

Deretic.J напиша:
ma kakvi.
ne pozivam se ja o pravilima

ne treba meni to.
makedonaca imam kolko oces. i to onih pravih,
a bugaromana , bice uvek da kvare utisak.

Isto i govna srbomansko predavnicki...Da ve ebam site...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 22:52

Deretic.J напиша:ja kazem da je dobro sto je Jovan Vraniskovski, pusten na slobodu.i to zbog odluke Makedonskih Vlasti,a MPC se nije bunila, sto je najvaznije. Odlezao zbog onog sto je sudjen, i sada je slobodan covek.
јас мислам сосема поинаку.Политички е ослободен и со политичка уцена према нас Македонците.Требаше брадата да му ја избричеме и исфрлиме од Македонија.Он е српски шпион.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 22:54

Deretic.J напиша:ja kazem da je dobro sto je Jovan Vraniskovski, pusten na slobodu.i to zbog odluke Makedonskih Vlasti,a MPC se nije bunila, sto je najvaznije. Odlezao zbog onog sto je sudjen, i sada je slobodan covek.

Deretic.J напиша:a sto da nema. pravno, makedonska crkva pripada srpskoj.
a u realnosti, makedonska crkva jos od pre pola veka vrsi obrede samostalno bez blagoslova srpske patrijarsije.
izmedju vernika nema problema. jedino verski glavatari da odluce o resavanje ovog problema..Vraniskovski je malo ubrzao process, a mozda I nije pravi covek za srpsku crkvu u Makedoniji.

Gledaj izrodu srbomanski sto si napisal...MPC i pripaga na srpskata crkva??? Mislis deka toa ke se zaboravi...Predavniku...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 22:59

da, tacno. pravno, zaboravio si da kazes pravno.KANONSKI
a to znaci, u svetu pravoslavlja i to svi zznaju osim tebe , da je crkva MPC nepriznata -nazalost, od ostalih pavoslavnih crkvi.To je cinjenica, i meni je zao zbog toga, nadam se da ce se ostale crkve opametiti.

mozes da pises najtuznije reci, ali amo sebe vredjas ovakvim ponasanjem..

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 23:02

Deretic.J напиша:da, tacno. pravno, zaboravio si da kazes pravno.KANONSKI
a to znaci, u svetu pravoslavlja i to svi zznaju osim tebe , da je crkva MPC nepriznata -nazalost, od ostalih  pavoslavnih crkvi.To je cinjenica, i meni je zao zbog toga, nadam se da ce se ostale crkve opametiti.

mozes da pises najtuznije reci, ali amo sebe  vredjas  ovakvim ponasanjem..

Znaci priznavas deka spored tebe MPC im pripaga na srbite...I se raduvas sto ne e priznaena...Inaku jas ne sum srbin torko..Nitu bugarin...Nitu grk...So ova odnesuvanje samo te stavam tamu kade sto pripagas...Vo izrodite srbomansko udbaski...Predavniku

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 23:06

pa ja I jesam srbin, ne moras da se mucis.
a tebe su ispustili iz ruke izgleda
sramota, mladicu ne prilici ti ...

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 23:09

Deretic.J напиша:pa ja I jesam srbin, ne moras da se mucis.
a tebe su ispustili iz ruke izgleda
sramota, mladicu ne prilici ti ...

Pa sto togas jades govna za MPC...Odi baknuvaj mu raka i nesto drugo na Kacavenda...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by osa Вто Фед 03 2015, 23:12

Deretic.J напиша:
luxor напиша:Па ти започна, со тврдење дака МПЦ е во сопственост на СПЦ. Освен тоа го прогласи за Бугарин. И сега сакаш да се повикуваш на правилата. Ако не сакаш да ти вратат со иста мерка, тогаш немој и ти да навредуваш.
ma kakvi.
ne pozivam se ja o pravilima

ne treba meni to.
makedonaca imam kolko oces. i to onih pravih,
a bugaromana , bice uvek da kvare utisak.


e sega vaka jas da ti kazam ...barash nekoj da reagira ?...ajde vrati se da vidish deka reagirav !!! i shto se sluchi ? ti prodolzi da navreduvash ? mislish deka ako si "otishol "vo amerika si stanal amerikanec ??/kako moze da si tolku bezobrazen ,i da tvrdish deka forumot e bugaromanski ,deka nema na nego makedonci tuku bugari ,...i posle tolku navredi ,TI se javuvash i plachesh deka nekoj te navreduval ...


sramota e ova shto go pravish
i sinojka ti kazav i denes ti kazav
forumot e Makedonski
na forumot bidejki e sloboden i demokratski moze da pishuva sekoj koj e dobronameren i kulturen
bez pritoa da navreduva ,da oslovuvash makedonci deka se bugaromani i toa na Makedonski forum e mnogu drsko ...
pa zatoa ke ti kazam
pishuvanjeto na forumov e privilegija
taa ja davaat moderatorite i administratorite
dokolku mozesh da pishuvash na Makedonskiov forum bez da navreduvash poveli pishuvaj

dokolku si dojden za da navreduvash i da gi oslovuvash i sopstvenicite i forumot bugaromani
nema da ti bide dadena taa privilegija da pishuvash

izborot e tvoj ,poveli

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 23:13

ma u crkvu idem samo zbog dece,i oko krstevanja ili vencavke. ja sam ti drug, druze..

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Ослободен Вранишковски - Page 3 Empty Re: Ослободен Вранишковски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот