Смеа, забава, вицови

Страна 29 of 32 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32  Next

Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:30 pm

-Зошто Црногорец седи на клупа и плаче?
-Седнал на шајка, па го мрзи да стане.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:30 pm

Црнец ја нашол возачката дозвола на Леонардо ди Каприо и почнал да ја користи. Го запрел полицаец, и почнал да гледа: во него, па во дозволата, во него, па во дозволата...
На крајот го прашал шефот на токи-воки:
-Шефе, „Титаник“ потона или изгоре?
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:30 pm

Мујо го прашува Хасо:
-Што сакаш да ти купам за роденден?
-Не знам.
-Мислев да ти купам книга.
-Немој, веќе имам една.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:30 pm

Жена се враќа дома и го наоѓа мажот со тепалка за муви во раце.
-Што правиш? - го прашува.
-Само што убив пет муви. Три машки две женски.
-А како ги разликуваш?
-Три беа на лименка од пиво, а две на телефон.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:31 pm

-Мамо, ти што сакаше, син или ќерка?
-Само сакав да гледам филм!
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:31 pm

Ако имаме избори секоја година, за 10 години минималната плата во Македонија ќе изнесува околу 100.000 денари.
via@srce_swatko
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:31 pm

Тревата е билка која, како што се тврди, може да предизвика значително поголема среќа од детелината со четири листа.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:31 pm

Висат двајца лилјаци на гранка и пушат џоинт.
Одеднаш едниот се исправа и после неколку секунди се враќа во висечката позиција.
-Што ти стана?
-За момент се онесвестив!
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 5:32 pm

Вмровац пред умирање вика нa деца:
- Извадите ми чланску књишку од СДСМ.
- Зашто бе тато?
- Ако веќ некој умира, нека умре од њини!

via Кумановски муабети
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:16 pm

Застанува полицаец автобус во кој се наоѓаат четориесет Јеховини сведоци. Влегува внатре и го прашува возачот:
- Па добро што е ова?

А возачот му дава список со имиња на патниците и му вели па тоа се Јаховини сведоци.
Полицаецот погледнува во списокот и вели:
- Па добро што направил тој Јахов, па што му требаат толку сведоци.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:16 pm

Седат полицаец и неговиот син дома и полицаецот го кара синот:
- Сине навистина мислам дека не е во ред да пушиш уште во петто одделение.
- Да тато, но нели ти ми имаш кажувано дека си почнал да пушиш во петто.
- Па добро, али јас тогаш имав седумнаесет години.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:17 pm

Зборуваат двајца полицајци еден со друг.
- Дали имаш слушнато дека на Маркс имало луѓе.
- Море колку си глуп, не се вика Маркс, туку Марс. А тоа дека таму има луѓе ти е само хипотенуза.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:17 pm

Полицаец застанува возач и му вели:
- Јас тебе четврт пат ти викам дека нешто ти течи од камионот.
- А јас тебе повтнорно ти кажувам дека ова е цистерна за чистење на патишта.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:18 pm

Седат двајца полицајци облечени како цивили во кафана и слушаат еден од гостите како кажува виц.
- Зошто полицајците секогаш шетаат по двајца.
- Еден знае да пишува, а другиот да зборува. - одговара друг гостин.
Во тој момент еден од полицајците станува и му вели на гостинот:
- Господине, ве молам вашето име.
- Перо Перовски.
На тоа полицаецот додава:
- Колега, запиши.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:20 pm

Полицаец требал да испрати покана на некој човек за во вторник, но незнаел како се пишува правилно вторник. Отишол кај командирот и го прашал, "Командире треба да испратам покана до странка за во вторник но не знам како се пишува со Ф или со В".
Командирот малку се помислил и му одговорил:
Море што си е сигурно сигурно си е: "Напиши ја за во среда".
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:24 pm

Оди Мујо по мостот и го гледа Хасо се спрема да скока и да се самоубие.
Зошто бе батка сакаш да се самоубиеш?
Бев во војска и го изгубив половиот орган и сега нема зошто да живеам, животот е бесмислен!
Се сожалил Мујо, оди да купи венец за својот другар, се враќа назад на мостот и го гледа Хасо уште стои таму.
Што е бе, уште не си се самоубил?
Па како да се самоубијам кога за тоа треба јајца?!
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:25 pm

Мујо го осудиле на смрт со стрелање. Тој пак се жали:
- А бе јас ја признав вината, а кој признае пола му се простува!
- Знаеме бе Мујо, затоа те стрелаат 5 души наместо 10.

luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:26 pm

Седат Мујо и Хасо
Мујо: Хасо Ај бе да играме шах
Хасо: не бе неможам
Мујо: Ајде бе и така ни е досадно нема шо да прајме
Хасо: не бе чоек неможам татко ми умре вчера
Мујо: е добро бе ти со црни ке играш
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 04, 2016 7:30 pm

Го сретнува Мујо, Хасо во град како носи нешто под мишката:
-Што ти е тоа улав Мујо?
-Гаќи.
-А што ке ти се Мујо гаќи?
-Па за да ги носам под панталоните.
-Па ти си улав зашто тоа го правиш?
-Па нели гледаш дека е потопло и похигиенски!
-Епа ако е така морам и јас да пробам.
Оди Мујо во продавница и купува гаќи,одма ги облекува и оди понатаму.
Прошло некое време,а него му се присрало.
Он по навика отишол во паркот зад некое дрво,ги соблекол панталоните (но ги заборава гаќите) и чучнива...
Се исрал Мујо и веднаш донел заклучок:
-Стварно со овие гаќи е потопло-погледнува зад себе а нема ниту едно гомно,а и хигиенски е!!!
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:01 pm

Пациентот: Докторе, докторе, сите ме повторуваат!
Докторот: Докторе, докторе, сите ме повторуваат!
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:01 pm

Како се викаш?
Блага.
По баба ти ?
Не по кифла
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:02 pm

Се жали еден човек на докторот:
Докторе, жена ми сосема се мрднала. Чува дома 20 мачки, смрди како да умрел некој.
Па добро, проветрувајте почесто.
Ма немој, па да ми избегаат гулабите.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:02 pm

Денешните девојки кога ќе остарат на своите внуци ќе им раскажуваат:
Ехх деца порано баба ви каква риба беше.. по 200 лајкови имаше на слика.
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:02 pm

Од кај си?
Од Скопје!
Многу си убава!
Ти се бендисвам?
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:02 pm

Кога ти е роденден?
12ти септември.
Која година?
Секоја година!!!
luxor
luxor

Број на мислења : 4300
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 29 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 29 of 32 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот