ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат on Сре Мај 20, 2015 2:26 pm

Најдобриот аргумент за бројноста на собирот на ВМРО-ДПМНЕ е што на 24вести истиот го прикажаа само две секунди.
avatar
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мај 20, 2015 2:29 pm

Pa tolku vi drzhi koncetracijata i memorijata - pomalce i od ribite. Tie pametat celi 6 sekundi!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат on Сре Мај 20, 2015 2:30 pm

Ме разочара таа постапка на 24, ги мислев за објективна и сериозна куќа, а испадна само уште една пропагандна машинерија...е мимикрирана де.
avatar
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мај 20, 2015 2:38 pm

Mene mnogu ke me razocara Zaev ako Milenko zavrshi vo Idrizbeg, namesto vo zooloshka vo onoa trlono so meckite! Ke ni bide poednostavno za poseta ....
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мај 20, 2015 2:42 pm

avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат on Сре Мај 20, 2015 4:24 pm

Не ми отвара, но веројатно пак се тоа слики од пристигнувањето и заминувањето на граѓаните. А чекај, зар овој сајт не тврдеше дека во Куманово биле убиени семејство цивили со мало девојче, покрај другите такви сајтови?
avatar
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мај 20, 2015 4:33 pm

Idi na portalot na Libertas......

Ne e slika tuku cel mal elaborat. Za takvi ko tebe. Mestata lesno ke gi prepoznaesh, ako neznaesh kade i koe vreme se snimeni prashaj! Laughing
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат on Сре Мај 20, 2015 5:36 pm

Абе да не сум бил и да не сум видел со свои очи па да се лажеме...
avatar
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мај 20, 2015 5:42 pm

Cudno, a jas mislev deka sum go gledal na jave a toa izgleda samo mi se sonilo !?!?!?!?
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Сре Мај 20, 2015 5:45 pm

Пат напиша:Абе да не сум бил и да не сум видел со свои очи па да се лажеме...

Токму затоа што си бил и си видел со свои очи лажеш. Светот поинаку изгледа кога го гледаш со портокалово-удбашки очила.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат on Сре Мај 20, 2015 6:38 pm

Ова е само еден мал дел од народот што беше таму

Како што се гледа овде, Жена-парк исто така беше полн, трговски исто така, улицата помеѓу градска и паркот исто така, така што манипулациите во Либертас воопшто не ви држат вода. Многу ретки ви се манипулациите, па се провидува асфалт Very Happy

avatar
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Сре Мај 20, 2015 6:51 pm

Malku presmetki...

NARODOT


...dpmne-uchk-orkite vo kafezi...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат on Сре Мај 20, 2015 6:56 pm

Комуњарска ти работа, божем 1000 пати повторена лага ќе стане вистина. Еве вака да ти помогнам. Јас на пример стоев надвор од „кафезот“, а сепак еден период не можев да се движам затоа што имаше многу народ. Но, веќе не сакам да се расправам во тоа прашање, на крајот на краиштата, еве ќе видиме, и со техничка влада јас велам дека ќе победи ВМРО. Единствено што би сакал е да има преструктуирање и секој да си оди кај своите, бидејќи вака не се знае ни кој пие ни кој плаќа.

А за УЧК, да не се испостави дека пак имало некои тајни средби како во 2001.
avatar
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мај 20, 2015 7:13 pm

Abe Pate ne mislam da te ubeduvam vo faktot deka sonceto e zolto a mesecinata bela, koga vi e receno deka moze da bide i obratno vo kolku pastirot taka vi kaze. Ova go pishuvam za da ostane zabelezano za nekoi idni vreminja koga ke se analiziraat sostojbite vo Mk 2006-2015.
Golema zestina na pocetokot na mitingot vo nedelata (14-15 casot) beshe navistina cudna interesna i pomalku neprijatna situacija. Pred zgradite i megju samite zgradi nemozese da se pomine. Lugjeto bea naprosto zalepeni megju sebe. Sepak se drzea dostoinstveno i so cudna radost i optimizam za toa sto se slucuva. Kaj dukjanite karshi benziskata pumpa nemozese da se dojde na red za voda i osvezitelni pijaloci. Duri koga se naoblaci (negde posle 15 casot) imashe narod iscrpen no ostana megju zgradite do kasnite vecerni casovi....... Bez navreda ama toa ne bese slucaj vo ponedelnik kaj trloto pred sobranie!,
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by tmoro on Сре Мај 20, 2015 10:33 pm

tmoro напиша:

Се двоумит Пастирот дали да го фрлит пешкирот во јуни или август?Се гледат дека сакат да одит на избори на кој би ги лажирал повторно.

Го читам Пастирот ко селски буквар.

http://www.dokaz.mk/burna-nok-vo-strazbur-koj-ke-go-izvleche-podebeliot-kraj/

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Пат on Пет Мај 22, 2015 3:15 pm

Интересна претстава за соживот

avatar
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 22, 2015 3:19 pm

Na Horhe pak mu opnale narkoza, pak go nema skoro vtora nedela ! Zavisnik napravia od coveceto!!!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Пет Мај 22, 2015 11:04 pm

Spored Lajm, prifakjanjeto na ostavkata na bate Sashe, znachi i izlez na DUI od vlada...Доколку премиерот Никола Груевски ја прифати оставката на првиот човек на УБК, Сашо Мијалков, ДУИ ќе излезе од владата, пишува Лајм .

Извори за Лајм велат дека причина за револтот на ДУИ е оставката на директорот на ДБК, Сашо Мијалков, и најавата на премиерот дека ќе ја прифати.

Оваа одлука ја затекнала неподготвена партијата, која се мобилизирала веднаш, за да најдат начин како да ја спречат оваа оставка.

Изворите на ДУИ велат дека во намерата да ја зачуваат позицијата на Мијалков, дури постои можност ДУИ да ја напушти владата.

Лајм пренесува дека и покрај направените напори, не успеле да стапат во контакт со портпаролот на ДУИ Бујар Османи, за официјален партиски став во врска со оваа информација.

http://www.dokaz.mk/lajm-ako-gruevski-ja-prifati-ostavkata-na-mijalkov-dui-izleguva-od-vladata/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Саб Мај 23, 2015 12:56 am

Пат напиша:Најдобриот аргумент за бројноста на собирот на ВМРО-ДПМНЕ е што на 24вести истиот го прикажаа само две секунди.

Според истата логика, протестот на СДСМ броеше барем пет пати повеќе луѓе. Затоа што шител, анал пет и мртвата телевизија не му посветија ниту две секунди.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Саб Мај 23, 2015 9:47 am

Pozdrav za nebanjatite od kampot sproti vladata...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 23, 2015 10:15 am

Bravo za dvajcava pogore na slikata!
Ubavo e koga ke vidish speshl gest od Irak, lokum od Krushevo i voda od kaj Zingo!
Edino sto ne mi se dopagja kaj Zaev - se cigarite. Ama.... pak, od druga strana ko ke pomislam na onoj antipushacot od karshi kampot, sto ja ugushi cela Makedonija, mi dovagja posle 20 godini i jas da zapalam!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Саб Мај 23, 2015 10:32 am

Калифу, знаеш ли колку бракови се распаднале само затоа што жените биле против пушењето?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 23, 2015 10:59 am

Koga ke se uozbilish? Makar na ovakvi temi ! Very Happy
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by хан Ацо on Саб Мај 23, 2015 11:06 am

luхor напиша:Калифу, знаеш ли колку бракови се распаднале само затоа што жените биле против пушењето?

Пушенье на што? Wink
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот