DPMNE-OFCI

Страна 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Фед 25, 2017 12:55 am

Нема да има блокада Трендо. Како што нема да има и уништување на Македонија. Се разбира вие за пропаст на државата го сметате тоа што вашиот пастир и фамилијата ќе одат во Идризово. За нас тоа е ослободување на Македонија од мафијашите. Кога ќе сфатите дека пастирот и фамилијата не се Македонија ќе ви биде полесно.
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 12:56 am

Ти многу работи не разбираш ама ке ги разбереш. Тие шовинистички  простотии за внатрешна потреба шо ги шират вакви како Мирка, Ефтов, миленко и така натаму ако се остварат ja ти кажав шо ке стане.Единствениот пат за да се увериш е и да ги спроведете а не само да лаете по форуми и на фб. Тоа ке биде наjлошто шо може да се случи на РМ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 1:11 am

luxor напиша:Нема да има блокада Трендо.
Си сигурен ако ГруJо напраи пуч? Он не е толку глуп де ама се пак вака хипотетички? Smile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 12:09 am

Teo
Teo

Број на мислења : 4632
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Фед 26, 2017 12:25 am

Спокоjно бе Тео. Ако навистина направат некакви проблеми како пуч или нешто слично ке го Jадат стапот од ЕУ и Америка. Така ке си одат ГруJо и хорхе комплетно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 12:26 am

Znam Zdravko...Toa tie go pravat za prostite masi na nivni chlenovi...Da izdrzhat ushte malku dodeka pastirot i familijata ne uspeat zaedno so ukradenite pari da izbegaat.
Teo
Teo

Број на мислења : 4632
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Фед 27, 2017 10:38 am

Ако некој сакаше да избега ќе избегаше до сега. Пак раскажуваш соништа. Не очекувајте поддршка од САД, а без нив тешко дека ќе се замеша Европа. Работите ќе мора да ги расчистиме сами, па ќе видите дека голем број од гласачите на Заев сега се чувствуваат измамени. Иако признавам дека нема измама. Заев самиот во Швајцарија прв ја промовираше платформата на Албанците. Тоа што некој сметал дека нема толку будала Македонец што тоа би го прифатил е очигледна грешка. Таков е Заев, а има и негови следбеници. И на форумов. Тие што мислеа дека измамени ќе бидат Албанците, очигледно сега кога се измамени тие не се чувствуваат пријатно. Но тие имаат уште поголема одговорност да ги исправат работите. Не чека изгледа жешка пролет.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Фед 27, 2017 5:40 pm

Chekaj seushte ne gi prefrlile site pari na bezbedno mesto...Posle kje mu ja zduvnat i kje ve ostavat vas ofcite so prstot vo usta...Zatoa dodeka e vreme za da si ja spasite partijata menuvajto Grujo i familijata...Na chelo so chesni lugje mozhebi kje uspeete neshto da spasite pa za desetina godini kje se oporavite od shtetite shto bi gi nanese segashnoto aramisko rakovodstvo...
Teo
Teo

Број на мислења : 4632
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Фед 28, 2017 8:20 pm

Од протестите пред ОК ДПМНЕ Халкидики. Трендо е во позадина. DPMNE-OFCI - Page 24 Happy-smiley21

DPMNE-OFCI - Page 24 Untitl14
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Фед 28, 2017 8:41 pm

Браво, најпатриотско до сега однесување, со сите манири, не ви е срам....

Со боксови и клоци нападнати снимател и новинар на А1он

defo

Број на мислења : 2138
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Фед 28, 2017 8:59 pm

Морате да разберете дека не се сите како вас за двојазичност, односно дека не е мал бројот на луѓе кои се против тоа. Веројатно токму тоа е причината поради која Заев одрекуваше пред изборите дека е за двојазичност со повеќе деманти кога гласилата што не се платени од Џорџ Сорос и некои странски, да не кажам чадорски амбасади објавуваа инсерти од емисии на АлсатМ или снимка од Швајцарија кога Агим (ваљда така на албански се вика Зоран, вие треба подобро од мене да знаете) тоа го ветуваше поред албанската дијаспора. Не сме будали па да не паметиме дека тие што наводно се за почитување на Пржинскиот договор тоа до сега го сторија два пати со одлагање на изборите, само затоа што не беше завршена купопродажбата на гласови на Албанците (од Македонија, но и жители на Косово со наше државјанство) во полза на вазалската партија - СДСМ. Не ми се верува ниту дека имате намера да го почитувате пржинскиот во врска со мандатот на СЈО.
Нели парите беа на Белизе. Доста веќе со фалсификувани фотографии и аудио бомби. Освен вас никој не верува во нив. Денешните протести се прилично помасовни од вчерашните. И во многу повеќе градови. Нормални ли се вашите ментори од Брисел, Лондон и Берлин. Ај што залепија двојца амнестирани криминалци, Заев и Ахмети за да формираат влада, туку како шлаг на тоа сакаат да донесат закон со двојазичност на целата територија на Македонија, па се чудат зошто народот се буди.
Јас лично жалам за нападот, за среќа без поголеми последици, врз новинарите од А1он, но за жал веројатно ќе има се повеќе напади врз странските платеници во Македонија. Очигледно и во црвеножолтата револуција има насилници како што имаше во шарената. Сигурни ли сте дека не се работи за местенка, односно дека едни соросоиди нападнале други за да ги прогласат протестантите за силеџии, како обидот со тангите на форумов од една битанга. Иначе зошто напад баш на А1он, а не на некоја поотракана телевизија. АЛсатМ или Телма на пример. Ќе биде интересно кога на некој ќе му падне на ум да прошета пред Бихаќка или пред домот на некој од LSDM.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Вто Фед 28, 2017 9:20 pm

трендафил напиша:Морате да разберете дека не се сите како вас за двојазичност, односно дека не е мал бројот на луѓе кои се против тоа. Веројатно токму тоа е причината поради која Заев одрекуваше пред изборите дека е за двојазичност со повеќе деманти кога гласилата што не се платени од Џорџ Сорос и некои странски, да не кажам чадорски амбасади објавуваа инсерти од емисии на АлсатМ или снимка од Швајцарија кога Агим (ваљда така на албански се вика Зоран, вие треба подобро од мене да знаете) тоа го ветуваше поред албанската дијаспора. Не сме будали па да не паметиме дека тие што наводно се за почитување на Пржинскиот договор тоа до сега го сторија два пати со одлагање на изборите, само затоа што не беше завршена купопродажбата на гласови на Албанците (од Македонија, но и жители на Косово со наше државјанство) во полза на вазалската партија - СДСМ. Не ми се верува ниту дека имате намера да го почитувате пржинскиот во врска со мандатот на СЈО.
Нели парите беа на Белизе. Доста веќе со фалсификувани фотографии и аудио бомби. Освен вас никој не верува во нив. Денешните протести се прилично помасовни од вчерашните. И во многу повеќе градови. Нормални ли се вашите ментори од Брисел, Лондон и Берлин. Ај што залепија двојца амнестирани криминалци, Заев и Ахмети за да формираат влада, туку како шлаг на тоа сакаат да донесат закон со двојазичност на целата територија на Македонија, па се чудат зошто народот се буди.
Јас лично жалам за нападот, за среќа без поголеми последици, врз новинарите од А1он, но за жал веројатно ќе има се повеќе напади врз странските платеници во Македонија. Очигледно и во црвеножолтата револуција има насилници како што имаше во шарената. Сигурни ли сте дека не се работи за местенка, односно дека едни соросоиди нападнале други за да ги прогласат протестантите за силеџии, како обидот со тангите на форумов од една битанга. Иначе зошто напад баш на А1он, а не на некоја поотракана телевизија. АЛсатМ или Телма на пример. Ќе биде интересно кога на некој ќе му падне на ум да прошета пред Бихаќка или пред домот на некој од LSDM.

a na halkidiki kakvo e vremeto ....poshto si bil ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Фед 28, 2017 10:46 pm

трендафил напиша:Ќе биде интересно кога на некој ќе му падне на ум да прошета пред Бихаќка или пред домот на некој од LSDM.

Значи супер си со заканиве, слободно палете, ние ќе си помогнеме меѓусебе, и пак ќе си ги изградиме домовите, со помош на сите. А ти замисли се, не дај боже да паднеш, ќе нема кој да ти поможи, бидејки немаш пријатели. Тие од партија не ти се пријатели.


defo

Број на мислења : 2138
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Фед 28, 2017 10:52 pm

DPMNE-OFCI - Page 24 C5w5rOxXEAEJDHB

Oк, немам против да ја запали Бихачка, ама нека ја запали лично тој, не да потикнува други(лесни во умот ко Трендафил), ако има муда, сам нека оди , нека ја запали!!! Не го тепаме, не го чепкаме, само ќе бараме соодветно да биде „награден“.

defo

Број на мислења : 2138
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Вто Фед 28, 2017 10:53 pm

defo shto te otsnema ..... pomisliv deka si otishol i ti kako chlen na opozicija da protestirash protiv DVOJAZICHNOSTA i slichno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Сре Мар 01, 2017 12:01 am

defo напиша:DPMNE-OFCI - Page 24 C5w5rOxXEAEJDHB

Oк, немам против да ја запали Бихачка, ама нека ја запали лично тој, не да потикнува други(лесни во умот ко Трендафил), ако има муда, сам нека оди , нека ја запали!!! Не го тепаме, не го чепкаме, само ќе бараме соодветно да биде „награден“.

ubavo si mu kazal defo...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мар 01, 2017 6:43 am

Лично не сум бил никогаш за насилство. Ниту кога вие го правевте, ниту сега. Само констатирав дека веројатно не се единствените насилници во Македонија платениците на Сорос, а секое насилство раѓа ново насилство. Сигурен сум дека полицијата би спрерчила нешто такво. Не е сега министер Оливер Спасовски. Еве осуда од мене и за нападот што веројатно платеници на Сорос го извршија вчера над екипата од А1он. Еве ја фотографијата кога бегаат кога гледаат како доаѓа полицијата. Едниот од нив убаво се гледа.

DPMNE-OFCI - Page 24 Novinari_-_03

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 01, 2017 8:10 am

трендафил напиша:Еве осуда од мене и за нападот што веројатно платеници на Сорос го извршија вчера над екипата од А1он.

DPMNE-OFCI - Page 24 Novinari_-_03

Сериозно, лицемерно извинување и саркастично извинување е полошо од тоа да чутеше.

defo

Број на мислења : 2138
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мар 01, 2017 9:43 am

Веројатно според твоите соништа и синот на градоначалникот на општина Чучер Сандево што е прободен со нож и претепаниот малолетник, по националност Македонец, од Сопиште на автобуската станица кај Народна Банка на Република Македонија се дело на протестантите против двојазичноста, а не на албанската коалиција на чело со СДСМ што со платформата од Тирана што ја промовиравте после изборите сака да дојде на власт. Делот од вашата коалиција, платениците на Џорџ Сорос се познати по вакви испади. Насекаде во светот, дури и во САД откако таму е избран претседател што нема поддршка од идиотот што вас ве поддржува. Ја има ли фотографијава што ја прикажав, а на која се напаѓачите на новинарите на некој од опозиционите партали или телевизии. Настанот е случен по протестите, на одење.

Еве ви видео од протестите во Скопје кои вчера беа помасовни отколку во понеделникот. Плус имаше протести и во други градови. Огнот ќе ја зафати цела Македонија.


_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Мар 01, 2017 11:21 am

Се лошо што се случува во државата е последица на криминалното владеење на твојот пастир и фамилијата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by misterija on Сре Мар 01, 2017 12:34 pm

luxor напиша:Се лошо што се случува во државата е последица на криминалното владеење на твојот пастир и фамилијата.

E pa ne e bas SE posledica od niv..aj malku iskrenost, realnost..ama se nema zelba za sogleduvanjw na fakti i prebrojuvanje..
A jas sum umorna od takvi moabeti, nesakam da gresam dusa i da okrivuvam Janko i Petko.
Najloso e sto narodov izigrava bezbol palka na partiive i sto ima teski umobolni koi za 1000 den. ke ti zbrcaat noz(vo ime za nekoja partija).
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Dino on Сре Мар 01, 2017 2:17 pm

Se soglasuvam so tebe. Bi rekol deka samo polovina od losite raboti se posledica na kriminalnoto vladeenje a drugata polovina otpagja na gluposta na dpmneofcite koi go poddrzuvaat toa vladeenje.

Dino

Број на мислења : 415
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by misterija on Сре Мар 01, 2017 2:53 pm

Ne sakam temi za politika, nesakam niedna partija(nema ni pak za koja)da ja falam ili kudam..stranskite faktori gledam deka ne gi registriras..taka da, za mir na forumov ke se ogradam od vakvi diskusii.
Tesko na narodov samo, zatoa sto ne gledam veke idnina i nesto podobro za slednive generacii.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Сре Мар 01, 2017 2:55 pm

narodot ni e za nikade ...se se podanici duri i za edna smokva (dunda)

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by misterija on Сре Мар 01, 2017 3:00 pm

Da ne generalizirame e najdobro!
Da se spremame za doma, podobro so nekoja relaks tema.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот