СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:43 pm

СТАТУСИ И ТВИТОВИ RBelicanec-Tvitovi2.preview

Кратките записи/цртички/афоризми на прерано починатиот Роберто Беличанец искажани како Фејсбук статуси и твитови, проткаени со хумор и иронија, понекогаш претставуваа силна шлаканица, понекогаш скокоткање, но секогаш критика на глупоста на македонското поднебје. Малиот избор претставен на Окно нека биде уште еден придонес на Роберто во борбата за слобода.

ЛИНК

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:43 pm

И Турците што сè уште се под турско ропство се дигнаа...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:44 pm

Прилеп ја направи најголемата перница на светот - заспаната нација сега може да спие на меко...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:44 pm

Значи, во недела во цела Македонија избори, освен во Струга и Кичево! Таму ќе има попис!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:44 pm

Многумина се чаталат дека биле подготвени да умрат за Македонија! Е тоа е лесно, „патриоти“ - да сте подготвени да живеете за Македонија е тешко!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:44 pm

Прво ќе ги изедеме сармите, па ќе го испиеме виното, ќе ги бакнеме тие што ги сакаме, па ќе си честитаме... После - ќе си ги прашаме срцата и умовите од што се направени... Па ќе видиме да ја направиме 2013 навистина нова... А за да биде нова, немаме друг избор освен да расчистиме со старата... 2012 беше тешка, нека биде најтешка во нашите сеќавања... Секоја следна нека ви биде полесна драги мои пријатели... Ако си ветиме - заедно може и тоа да го направиме. Векови овде биле тешки, а не па години - ајде да почнеме нова ера!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:44 pm

Утре по повод денот на дрвото висока државна делегација ќе постави спомен венец на паднатите дрва во преродбата. Венецот е во форма на кружен тек...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:45 pm

Ми дојде да му се извинам на ДПМНЕ, ама не знам кај им е сега седиштето! Да не знае некој?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:45 pm

Овие од Пустец се мадафака - ем тераат туризам, ем лапаат дневници, ем за Жерновски гласаат!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:45 pm

Елоквентен ко споменик!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:45 pm

Кога некој ќе ти каже дека е голем Македонец тоа значи дека од дома го пуштаат сам до самопослуга!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:45 pm

Исклучи ја струјата! Газиени ламби во секој дом! Проект - Среди го твојот дом во барок стил

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:46 pm

Сите пиздарии настануваат од премногу курчење! Бојл Мариотов закон.Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:46 pm

Неправилност е тоа што се забележани гласачи што гласаат за опозицијата!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:46 pm

Пак ми ги прекинаа рекламиве од ВМРО со филм! Не стасав да видам дали ќе направат космодром во Алинци и суперколајдер кај Ропотово!Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:46 pm

Кај МТВ кратенката HD значи - Half Definition.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:46 pm

УЈП ви честита Бадник и сите на кои им падна паричката ги потсетува дека должат 10% персоналец...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:47 pm

Сите да се зачлениме во ДПМ НЕ!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:47 pm

Влада со телевизија е поопасна од влада со визија.Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:47 pm

Има и од бедник - победник!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:47 pm

Излив на идентитет во мозокот... Многу честа болест деновиве...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:48 pm

Градот порано познат како Скопје...Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:48 pm

Тој сокол од денешен Вардар што ќе пие вода навистина е јуначко пиле!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:48 pm

Сити Мол ни отворија - сега фали уште Сити Дур!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:48 pm

Не сакам ексклузивни информации - сакам инклузивни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот