ХОРОСКОП

Страна 35 of 41 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 41  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:26 pm

БЛИЗНАЦИ (22.05 – 22.06)

На 13 октомври планетите може да донесат вложување на поголема енергија да ги задржите односите хармонични, или пак едноставно нервозни ситуации поради други луѓе. Се препорачува внимателност во сите контакти, бидејќи несакајќи ќе ги провоцирате другите на кавга, и посебно во деновите околу 13 и 22 октомври. Лесно до пари овој месец, или поинаку кажано – парите ќе ги заработите на пријатен начин, со работа која ќе ви претставува задоволство да ја завршите. Нагласени се и обврски по дома, посебно во првата половина од месецот.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:27 pm

РАК (22.06 – 22.07)

Пари, љубов, забава, контакти со многумина, за работа или за дружење – тоа ќе се клучните интереси за вас во текот на месец септември. Кон крајот на месецот ќе се чувствувате заморени од сите обврски, кои можно е дури и да се зголемат. Како и да е, ќе се чувствувате како притиснати или „заробени“ од сè она што треба да се стори во текот на денот, па ќе се обидете да избегате или да ги заборавите обврските преку зачестена комуникација со пријателите и роднините на некои весели теми.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:27 pm

ЛАВ (23.07 – 22.08)

Заработување или како да се дојде до поголема сума пари е вашиот интерес овој месец. На неколку наврати ќе добиете поголема или непланирана сума, можеби хонорар. Како и да е, некои трошоци, планирани или не, ќе ви однесат и добар дел од тие пари. Во деновите околу 13 октомври ве очекуваат некакви дополнителни обврски со деца: од трошење пари до разрешување на некакви недоразбирања. Крајот на месецот ќе ве дочека во движење, на пат, на улица, во зачестена комуникација, излегувања но не само заради забава, туку и заради завршување на потреби. Љубовта ви е стабилна во овој период.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:27 pm

ДЕВИЦА (23.08 – 22.09)

Планетите шетаат низ вашиот знак, и ќе направат неколку убави аспекти. Тоа за вас драги Девици значи исполнување, стабилизација, добри односи со околината и слично. Со парите ќе ви оди лесно, неколкупати ќе имате можност за дополнителна заработувачка, но ќе доживеете и спротивставување за некоја сума: некој ќе си го побара својот дел од сето тоа, посебно во деновите околу 9 и 13 октомври. За љубов, 10 октомври е ден кога ќе треба да се справите со некоја лага, или ќе решавате недоразбирање со партнерот/ партнерката.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:27 pm

ВАГА (23.09 – 22.10)

Од 2 до 27 октомври, ќе бидете позборлести од вообичаено. Сепак, внимавајте на договорите, преговорите или потпишувањата, бидејќи постои можност да не ви се познати сите детали. Во деновите околу 13 октомври, некој ќе ве повлече да донесете одлука или да преземете активност што не ви била планирана. Што се однесува до љубовниот живот, комуникацијата со партнерот ќе е поактивна, од било која причина. Можно е вашиот партнер/ партнерка да има потреба што треба да биде завршена со ваша помош, па време е да се вклучите.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:28 pm

ШКОРПИЈА (23.10 – 21.11)

Полека но сигурно фокусот на вашите мисли се префрла од работата на забави, дружења, пријатели и сè што е поврзано со големи здруженија. Ако барате работа, ќе најдете во голема или државна фирма, или пак во некакво здружение. Ако не барате работа, сепак може да се вклучите во активности во кои ќе сте потребни како дел од екипа. Од љубовните настани, можни се викенди крај вода, романтични вечери, или мешање на другарство и љубов. Како и да е, овој месец нема да бидете сами, ниту осамени.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:28 pm

СТРЕЛЕЦ (22.11 – 21.12)

Не откажувајте се месецов. Нека ве краси трпеливоста и позитивната мисла. Размислувајте брзо, но точно и успехот нема да изостане. Сепак, во октомври повеќе ќе сакате да се посветите на емоциите. И секако дека сакате, бидејќи ве очекува многу страст и љубов. Ако сте сами, статусот може многу бргу да се смени. Вие што веќе сте во заедница, можно е да се израдувате на вестите за проширување на семејството. Иако физичкиот нагон ќе биде доминантен, сепак тоа сосема ќе ви ја врати насмевката на лицето и вербата во живот
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:28 pm

ЈАРЕЦ (22.12 – 20.01)

Она што стагнирало од август до сега, она за што не сте наоѓале доволно храброст или енергија да го завршите, а зависело од вас, сега ќе е време да го завршите. Овој пат ќе знаете како и што треба да се стори, ќе најдете и енергија, и време, и сè што треба за да ги истуркате работите кон позитивен исход. Туѓи пари ќе ви се на располагање, а тоа значи ќе наплатите заостанат долг, или ќе земете позајмица. Комуникација со некој во странство или преку интернет ќе ви донесе некакво олеснување, можеби и решение на некој ваш проблем.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:29 pm

ВОДОЛИЈА (21.01 – 19.02)

Нагласени ви се партнерските и пријателските односи, како и туѓи пари. Ќе добиете дополнителна сума пари, но ќе треба да се потрудите и сами да стигнете до неа. Посебно нагласени датуми за такво нешто се 18 и 25 октомври. Во контактот со пријателите ќе треба да покажете дипломатија, бидејќи ова ќе е период кога вашите пријатели ќе ви ги прераскажуваат своите нервозни ситуации. Ако можете да помогнете со совет, добро, но ако не можете со совет, не нудете пари за да се заврши нечија работа, бидејќи ќе останете без таа сума. Од партнерот/ партнерката ве очекува подарок, а може да е и во вид на платено патување.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:29 pm

РИБИ (20.02 – 20.03)

Месецот вклучете ги вашите одлични преговарачки способности, бидејќи ќе ви донесат успех. Ѕвездите ќе ви бидат наклонети на професионален план и доколку барате нова работа. Со самото тоа и финансиите значително ќе ви се подобрат. А октомври убави денови носи и на љубовно поле. Несогласувањата од минатиот месец конечно ќе се решат, па ќе уживате во друштвото на партнерот.

Ако сте сами, тогаш ќе се забавувате речиси цел месец, ќе флертувате, од што ќе се изродат и неколку авантури. За сѐ што ве очекува месецов, ќе ве послужи и здравјето и може да се рече дека почнува новата страница од вашиот живот. А како шлаг на торта нека биде и некое ново парче.

https://vesti24.mk/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D0%BCe%D1%81%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8-%D0%BC/
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga on Вто Сеп 25, 2018 6:39 pm

Eve koga sakate ne e tesko, super mi e horoskopceto ako se ispolni.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:47 am

Дневен хороскоп за 26 септември 2018 година

Овен
Денес ве чека многу акција во професионален сегмент. Некои ситници доаѓаат на свое место, некои проблеми се решаваат и главно ќе успеете своите планови да ги остварите. Нови можности за добри деловни договори. Со саканата личност се разбирате подобро од кога и да е.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:47 am

Бик
Денес главно ќе бидете насочени на сè она што во изминатите денови не сте го решиле или привеле кон крајот. Ќе ве окупираат обврски и контакти со професионалните партнери и колеги. Внимателно следете што се случува кај емотивниот партнер. Некои негови однесувања предизвикуваат благо сомневање кај вас.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:48 am

Близнаци
Некоја личност од вашата близина постојано гради ѕидови меѓу вас не сакајќи да ве пушти во својот живот. Денес ќе сфатите дека тоа е само плод на вашата фантазија и дека единствената личност која се крие од светот сте вие самите. Спуштете го штитот, отворете ја душата и дозволете им на луѓето кои ве сакаат да бидат дел од вашиот живот. Топлината ќе ви годи.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:48 am

Рак
Ризикувате многу и ги загрижувате луѓето околу вас. Доаѓа ветар на промени, но не ставајте маска на вас. Луѓето ќе го видат тоа. Шармот ви е силна страна, но малку го излудувате партнерот со претераната самодоверба. Добра идеја е да истражувате малку повеќе за вашата професија и да внесете новини.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:48 am

Лав
Што и да се случува околу вас, вие изберете го мирот. Денес ќе имате потреба од смиреност, од релаксиран живот без стрес и од позитивни личности кои го будат најдоброто од вас. Бучавата ќе ве иритира, па избегнувајте ја. Можно е некој намерно да се обиде да ве испровоцира за да се прикажете пред важна личност во лошо светло. Не паѓајте на тој трик.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:48 am

Девица
Не можете да го промените животот со магично стапче иако очајно го посакувате тоа. Смирете се и избалансирајте ги работите за да не се изгубите себеси во сиот хаос. Љубопитноста ќе ве однесе на неочекувано место на професионално поле. Партнерот како да ќе може да ви ги прочита мислите само со еден поглед во вашите очи.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:48 am

Вага
Ќе имате плодна дискусија за работата, но прво побарајте легален совет пред да преземете некој чекор. Енергичниот пристап на работното место ќе ве направи мета на завидливи погледи на работното место. Љубовните средби прават да пеете од среќа. Ќе имате голем избор пред вас.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:49 am

Скорпија
Не трошете време чекајќи некој да ви понуди совршен живот, туку направете го вашиот живот совршен. Денес ставете ја вашата среќа на прво место. Внимавајте како се однесувате кон луѓето околу вас. Колку и да зборувате дека ги сакате и дека ги почитувате, постапките зборуваат погласно од вашите зборови.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:49 am

Стрелец
Имате можност денес да завршите некои работи кои сте ги пропуштиле, и тоа на полесен начин. Активирајте се и не ги одложувајте работите и обврските за утрешниот ден или за „некој друг пат“. Емотивно – понекогаш имате чувство дека саканата личност воопшто не ве разбира.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:49 am

Јарец
Доброто расположение и силните активности во деловниот сегмент ќе го обележат денешниот ден. Сè што ќе земете да работите ќе ви оди од рака полесно од обично. Вашите иницијативи ќе се покажат како успешни. Емотивно – задоволни сте со комуникацијата со партнерот.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:49 am

Водолија
Сфаќате дека денес мора да го забрзате темпото за да ги приведете кон крајот обврските и работите од кои многу очекувате. Имате поддршка од некои личности од својата најблиска околина. Во емотивниот сегмент – потребно ви е повеќе разбирање и меѓусебно усогласување за вие и партнерот да функционирате.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Albatros on Сре Сеп 26, 2018 9:49 am

Риби
Некои нејаснотии и недоразбирања се решени и денес можете повеќе внимание да посветите на обврските кои сте ги запоставиле во претходните денови. Добар момент е да договорите деловен состонак или разговор со новиот соработник. Во емотивниот сегмент – ќе ви годи комуникацијата со саканата личност.

Albatros

Број на мислења : 317
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:56 pm

ВИКЕНД ХОРОСКОП (29 – 30 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен

Викендов ќе бидете прилично нервозни. Напнатоста во вас ќе предизвика конфликти и проблеми, а неодлучноста ќе биде вашиот најголем проблем. Ќе се обидувате на секаков начин да го направите вистинскиот чекор. Но, прво смирете се а потоа концентрирајте се на извршување на обврските. Некоја Водолија ќе ви понуди помош, прифатете ја и заблагодарете и се.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo on Пет Сеп 28, 2018 6:57 pm

Бик

Oва е викенд кога треба да им бидете благодарни и да ги цените луѓето околу вас, а не да ги критикувате. Организирајте нешто убаво за оние кои ги сакате и кои често ве поткрепуваат, а некогаш ве критикуваат со цел да го избегнете правењето на грешки. Соработниците, колегите и шефовите се разочарани од вашата негативност, обидете се да го промените тоа.
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 35 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 35 of 41 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот