Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

2 posters

Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 19:44

Како шо видовте не боли од тоа.Он пишува за идентитет внатре ja споменем нешто и опааа "ова е историJа" па видовте кратки се ми коментарите а и секоJ може да коментира ако не е согласен.Што страшно имаше не разбрав. Еден чврст идентитет нема што да се плаши од коментарите на еден невработен бугарин.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Re: Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Luxor Чет Фед 23 2017, 21:01

Не може во Македонска политичка сцена. Имаш Историја, имаш Општи муабети таму коментирај колку што сакаш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Re: Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 21:28

Па колумните се политички, зошто треба да коментирам политичка колумна за емиграциJата во историjа?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Re: Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 21:44

Здравко напиша:http://maktel.mk/News.aspx?id=83359
Кекеновски не си сосема во право.Има и чесни луге кои со голема власт правеле големи работи. Просто Груевски  не е од нив. Он е човек популист и на место да Jа каже Jасно вистината он гледа шо ке се допагJа на поголем броj луге без секаква сметка шо тоа ке донесе во долгорочен план. Еве ти сеа антика, еве ти  србоманство нема ни интеграции дури и неговиот единствен подржувач во светот Дачич му еба маJката со тоа шо кажа дека признаванjето не требало да биде така.

Ова каде во автомото?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Re: Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Luxor Чет Фед 23 2017, 22:36

Една политичка колумна наспроти десет историски не ја прави темата подобна за политика.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Re: Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 23:14

Е како историски бе сите се од Дневник, Мактел и Утрински весник.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Re: Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 01:33

Кажав ти ja дека вие сте софт србомани ама србомани. Во смисла Jугословенското и то не толку jугословенско во смисла на териториJата на цела JугославиJа колко до териториjата на денешна РМ е фашистичко према бугарите образование. Еве самиот ти видиш дека колумните се речиси од денеска дека не се исторически ама нешто набиено длабоко во тебе од ова образование ти не дава мира.. ова не оже да биде..како така на политичката арена.. ова не смее да биде.. не може. А зошто да не може? Секакви глупаци со српски презиминjа ги пишат тие колумни.Дури гости и често често доагJат и од СрбиJа. И коментират се и сешто. Ама бугарите се нисша раса и они треба да коментират на некое друго место.. таму не може..Чис фашизам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Re: Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Teo Нед Фед 26 2017, 09:07

Ne e vazhno od kade se kolumnite tuku na shto se odnesuvaat...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни? Empty Re: Последно ке можам ли да си коментирам актуелни колумни?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот