Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Go down

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници Empty Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 15:21

http://maktel.mk/News.aspx?id=83352
Ало на идентитетски прашанJа не можат да одговарат бивши комунJари нито од србоманската партиJа ДПМНЕ ниту од СДСМ. Тие сите се со изперен од Jугословенското образование мозок. Еве го целиот идентитет во 2 минути:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници Empty Re: Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 15:33

http://maktel.mk/News.aspx?id=83334
Ти ги разбираш но jа не те разбирам. Не те разбирам зошто се делиш од уште 8 милиони народ само за да подржуваш лагите на Лазар Колишевски и Благоj Коневски од пред 70 години.Зошто и ти како албанците не сакаш да си во држава со еден jaзик ха ха? Во Обединета Бугариja Ахмети ке си збори албански само домаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници Empty Re: Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 15:52

http://maktel.mk/News.aspx?id=83353
Груевски е еден обичен криминалец од една страна и наJвероJатно ништо нема да му се докаже на криминална основа. Пошо он може да е секаков ама не е дотолку глуп сам да го прекрши законот.За таа работа има топовско месо. Он треба да се суди морално. За тоа шо jа наметна гркоманиJата како државна политика.Шо учеа гркоманите? Вие сте словеногласни елини потомци на александар.И целото сранjе со антиката. Он што напраи? Само замени "словеногласни елини" со антички македонци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници Empty Re: Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 16:04

http://maktel.mk/News.aspx?id=83330
Дедо Гjорги тука си многу во право. Но судството си е ебало маJката оти за да стане нормален човек судиJа он треба да изеде неколку тони лаjнa. Во смисла веке не е чесен и е корумпиран и не спроведува закон туку нешто сосема друго.Ова Катица е многу чесна? Ке напраи нешто? Она само врши политичка порака. Како и судиите на Груевски шо го "судат" Заев.Тука треба да се копа до дно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници Empty Re: Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 16:15

http://maktel.mk/News.aspx?id=83359
Кекеновски не си сосема во право.Има и чесни луге кои со голема власт правеле големи работи. Просто Груевски не е од нив. Он е човек популист и на место да Jа каже Jасно вистината он гледа шо ке се допагJа на поголем броj луге без секаква сметка шо тоа ке донесе во долгорочен план. Еве ти сеа антика, еве ти србоманство нема ни интеграции дури и неговиот единствен подржувач во светот Дачич му еба маJката со тоа шо кажа дека признаванjето не требало да биде така.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници Empty Re: Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Пишување by Luxor Чет Фед 23 2017, 16:39

Се додека наместо политички се обидуваш да подметнеш историски прашања на потфорум политика темите ќе одат во Историја.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници Empty Re: Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 17:11

А ти ако си мислиш дека со тие ефтини удбашки простотии ке ми затвориш устата длабоко се лажеш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници Empty Re: Копментари од Здравко и на секоj коj што сака на колумни во весници и страници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот