Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Коj e Сорос и шо сака?

3 posters

Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 14:23

Начи овоj во две соседни земи како РМ и РБ подржува сосема различни политички субекти. Во РМ е подржувач на лева политичка сила како СДСМ.Во РБ он подржува десни политички сили како разни Демократи за силна Бугариjа и Реформаторски блок па даже и партиjата на Бojко борисов. Само овоj факт покжаува дека он е БЕЗПРИНЦИПИЕЛЕН човек. а какви се му вистинските цели и коj стои зад него не ми е jасно. факт е дека унгарецот Орбан сака да го протера од Унгариjа. Бе шо сака овоj копук и шо си не гледа домашните работи????

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Teo Сре Фед 15 2017, 17:07

Soros poddrzhuva nevladini organizacii chii programi pretezhno se nasocheni kon pravata na poedinecot...Podelbata na levi i desni tuka e nevazhna...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 17:33

Абе чоек овоj спечели од падот на котировките на британската лира неколку милиjарди. Демек од джебовете на обичните луге ги зе тие пари они се сабудиjа еден ден победни а он побогат. Не верувам во безкорисното даванjе пари.Еве пред борисов беше премиер Орешарски подржуван од БСП шо е аналог на СДСМ во РБ. Па беа едни протести едни луге седеа таму месеци за плата. И ги плакJаше тие протести тоj истиот сорос.Какви права на поединецот? Овоj е поврзан ко CIA и е средство на американската политика ти ми сбориш за снежанка и Дедо Мраз и джуджетата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Luxor Сре Фед 15 2017, 17:51

За разлика од Бугарија кај нас СДСМ се прогресивните.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 18:01

Сакаш да кажаш дека каj нас се прогресивни десничарите? Ja имам друга теориjа. Каj нас десничарите се поддржници до безмозочност на политиката на САД и за тоа и Сорос ги подржува нив.Каj вас Груjо се прави на русофил и за тоа американците се за СДСМ. Само дека мораш да знаеш дека САД стои зад албанците како негови есествени соjузници на балканот.Не се словени и не симпатизират на Русиjа. Нас секогаш дури да ги подржуваме ке не гледат како ненадежни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by трендафил Сре Фед 15 2017, 18:35

Во сите посткомунистички земји ЦИА, па со тоа и Сорос, соработуваше со соработниците на тајните комунистички служби. Па сега зависи во која партија има повеќе такви.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 18:58

Трендафиле бе ти ако си CIA ке соработуваш со овоj шо ке ги следува твоите заповеди. Нема ич да ти е гаjле на кои служби бил член пред тоа. Инаку никако не можеш да ме убедиш дека ДПМНЕ има помалку соработници на службите од СДСМ.Пред тоа имаше само една партиjа и во сите посткомунистически земи со една партиJа па и во Германиjа каде имаше исто тоталитарна националсоциалистичка партиJа во сите партии потоа немаше како да нема бивши агенти.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by трендафил Чет Фед 16 2017, 19:45

http://daily.mk/svet/amerikancite-peticija-proteruvaat-soros-zemjata
http://www.thepetitionsite.com/580/567/231/arrest-george-soros/

Интересно. До сега немаше петиции против Сорос. Јас не сум за негово протерување за да не ни дојде кај нас. Како гостин на здружението на давајгазови што го финансира заедно со Бејли. Од кои еден, Павле, стана финансиер и пратеник на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Luxor Чет Фед 16 2017, 20:19

Насекаде се наоѓаат будали кои немајки сопствен живот и идеи бараат фирери кои ќе мислат за нив и ќе им кажуваат како да живеат. И кога ќе наидат на некој како Сорос што го поддржува слободното мислење нормално дека со нивниот средновековен ум ќе се фрлат во лов на вештерки.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by трендафил Чет Фед 16 2017, 22:01

Има изгледа и будали на кои Сорос им е фирер. Можеби и на форумов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 19:23

Мислиш на овој? Не знаев дека пешевски е на форумов.

Коj e Сорос и шо сака? Q10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by трендафил Пон Фед 27 2017, 19:41

УСАИД со доаѓањето на Трамп не е повеќе финансиер на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 20:56

Докази имаш или онака од ракав тресеш?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Коj e Сорос и шо сака? Empty Re: Коj e Сорос и шо сака?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот