Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новата влада сака да прима емигранти

4 posters

Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 18:07

Режимот на Ахмети, Заев и Села ја објави и стратегијата за прием на емигранти во Македонија. Се гледа дека е предвидено да добијат македонско државјанство, да се примаат неквалификувани кои ќе треба да се обучуваат во Македонија (откако школуваните ќе останат во земјите од меѓународната банда што се само нарекува меѓународна заедница), дека ќе им се даваат станови и за сето тоа ќе треба да платиме ние. Нема ли овој проект да чини повеќе од да кажеме проектот Скопје 2014?
Да потсетам и дека педериштата од режимот беа против давањето на државјанство на Македонците од Мала Преспа и дека не пишува дали под јазични вештини се подразбира дека на наш трошок ќе учат македонски или албански јазик или можеби и двата.

Еве делови од стратегијата која за жал нема да ја наречам наша, македонска, туку ваша, на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ.


Новата влада сака да прима емигранти Beg-640x366
Новата влада сака да прима емигранти Tseli-1
Новата влада сака да прима емигранти Tseli-2
Новата влада сака да прима емигранти Drzavjanstvo
Новата влада сака да прима емигранти Vrab
Новата влада сака да прима емигранти Smestuvanje

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 21 2017, 18:13

Лоботомиран секоја сериозна држава, и сите држави членки на ЕУ која вие небањатите не ја вадите од уста а вашиот фирер бара прием на Македонија таму веднаш ја имаа таа стратегија која всушност ја штити државата од неконтролирана миграција.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 18:38

Ако сериозно мислиш дека со тоа што ќе предвидиш изградба на станови за емигранти ќе се заштитиш од емиграција Господ нека ти е на помош. А ако се држиш до тоа дека треба да си помогнеш сам ако сакаш Господ да ти помогне најдобро е веројатно да посетиш психијатар.
Старата власт ја заштити државата од неконтролирана емиграција со спречување бегалците да останат во Македонија. Додека ги примаа во странство емигрантите, пред да почнат таму да прават срања, ги пропуштавме. После тоа ја затворивме границата и се спасивме и себе, но и Европа од неконтролирана миграција. Македонија не се граничи со земја во воена состојба, па нема потреба да прима воопшто емигранти, затоа што во Грција, од каде најчесто доаѓаат не им е загрозен животот. А кој со своето идиотско делување, а тоа е меѓународната банда што се самонарекува меѓународна заедница, ги створи емигрантите, тој има обврска и да се грижи за нив. Ние веќе имаме искуство со емигрантите од Косово во 2001 година. И во 2016 во кумановско Диво Насеље.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by Teo Пет Jул 21 2017, 20:33

Ako ne stavish link do sajtot na ministerstvoto pochituvan Trendafile kje znachi deka i ova ste go falsifikuvale za da shirite dezinformacii i da go odvlechete vnimanieto od odzemeniot pasosh na Grujoshesku...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 22:10

Ќе си побараш сам линк. Јас ќе напишам дека Унгарија, која не сака да прима бегалци, нема ваква стратегија. Имаат само земјите што сакаа да примаат бегалци, но под притисок на гласачите изгледа сите се откажаа од таа намера и сега бараат будалетинки кај што би ги испратиле бегалците што се кај нив. Со исклучок на тие што не им треба обука, туку знаат да работат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by Teo Пет Jул 21 2017, 22:25

Znachi ste go falsifikuvale za da shirite lagi za novata vlada ...Sramota pochituvan Trendafile...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 22:36

Срамота е лажно да обвинуваш колега на форумот. Еве ти линк, а понатаму ќе ти дадам упатство како самиот да претражуваш на интернет за да не бидеш зависен од филувани информации од еден центар,

http://www.mtsp.gov.mk/content/pdf/strategii/Стратегија%20за%20интеграција%20на%20бегалци%20конвер%202017.pdf

Ќе напишам и дека министерството сега изјавува дека немале намера да ја спроведуваат стратегијата, па ќе испадне дека веќе нема сиромаштија и друго што да решава министерството, па си тепаат време и трошат наши пари за фиктивни стратегии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by Teo Пет Jул 21 2017, 22:47

Znachi vo ovoj sluchaj ne si lazhel pochituvan Trendafile, samo si bil mrzeliv...

Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Нед Aвг 06 2017, 18:44

Едно од најголемите предавства што го спрема диктаторскиот режим на Зоран Заев е примањето на ориентационо 200 илјади бегалци кои не им се потребни на земјите од т.н. меѓународна заедница и за кои Македонија треба да изгради станови, да ги обучи за работа и да ги вработи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by nino Пон Aвг 07 2017, 16:53


nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by nino Пон Aвг 07 2017, 17:06

сместување, вработување, социјално и здравствено осигурување...
значи оваква стратегија имало уште пред 10 години и мислам дека мора секоја држава да има изготвено
не значи тоа дека ќе почне се вдомуваат мигранти
Новата влада сака да прима емигранти Strategija_begalci_01
Новата влада сака да прима емигранти Strategija_begalci_02

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Пон Aвг 07 2017, 17:49

Само што дефинираната целна група тогаш и сега не е иста. Не е ист и бројот на луѓе што т.н. меѓународна заедница успеа да ги избрка од своите домови за остварување на профит на одредена групација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by nino Пон Aвг 07 2017, 18:09

стратегијата простои затоа што мора да постои. продолжение на истата од 2008ма.
не значи тоа никаков примање мигранти. сами знаете дека ова се спинувања од вашата партија.
никаков мигрант не би останал во ваква мизерна земја. ќе треба со сила да ги држиш тука.

и што е ова сега извртување, не е иста целната група. 2009ма имало план за 100.000, а сега за 200.000? тоа сакаш да кажеш?
ни досега беа примени мигранти, ниту пак отсега.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Пон Aвг 07 2017, 20:58

Сакаш ли да кажеш дека ВМРО сака да дојде на власт на ист начин на кој што дојде СДСМ? Само без поддршка од амбасадорите на пријателските земји што сакаат да ни го сменат името и идентитетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by Teo Нед Aвг 13 2017, 13:36

Vro-dpne-ofcite ponudija smestuvanje, drzhavjanstvo i vrabotuvanje na neodreden broj begalci pod uslov da im bide priznata ushte edna izborna izmama...Za srekja narodot znaeshe da se presmeta so predavnicite i aramiite od vro-dpne i bez ogled na celata poddrshka shto vi beshe dadena od megjunarodnata zaednica vie ne uspeavte da napravite vlada so vashiot brat po kriminal Alji...Duri ni so silata na strancite, kurcovi, murcovi i slichni sega ste opozicija koja poleka kje ischezne od makedonskata politichka scena...Se razbira ne sosema, kje mozhete da glasate den pred ostanatite gragjani, od Idrizovo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Нед Aвг 13 2017, 15:25

Ајде не се брукај и не спомнувај фантомски гласачи затоа што веќе на секој што не е мноооооогу будала му е јасно дека такви нема, односно дека избирачкиот список и за следните локални избори е ист како за тој за кој тврдевте дека има половина милион фантоми. Така лажеше без трошка срам и уште не се извини за лагата вашиот пастир Заев. Сега ќе има 5.000 гласачи повеќе. Нема избришано фантоми.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by Teo Нед Aвг 13 2017, 21:03

Pa kje nema fantomi koga gi izbrishavme so prochistuvanjeto na izbirachkiot spisok...Zatoa sega plachete vo opozicija...A eve gi vashite predavnichki planovi so koi sakavte da ja unishtite Makedonija...

Новата влада сака да прима емигранти Firesh10
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by трендафил Пон Aвг 14 2017, 14:58

Самиот си цитирал во вториот пасус дека во Визбегово старата влада зборува за 20 станбени единици, наменети за Ромите кои не можат да се вратат во своите домови на Косово и живеат во Македонија како бегалци од 1999 година. Зошто не можат да се вратат вие можете да ги прашате вашите партнери и пријатели Рамуш Харадинај или тие што ви дојдоа како поддршка во кумановско Диво Насеље. Меѓу Ромите до сега нема ниту еден случај на верски фанатици или борци во ИСИЛ. Сега се работи да не кажам за населби за бегалци во 20 града за бегалци меѓу кои не е мал бројот на потенцијални терористи, припадници на капитулираната ИСИЛ што се случи за многу брзо време откако во борбите се вклучи Русија. Кога против ИСИЛ се бореа нашите пријатели од НАТО, оваа држава константно се ширеше.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by Teo Пон Aвг 14 2017, 19:58

A ostanatite za kogo gi spremavte??? Za vashite brakja od ISIL???
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада сака да прима емигранти Empty Re: Новата влада сака да прима емигранти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот