Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новата влада

+6
Dino
Delta
PRVOBOREC
трендафил
osa
defo
10 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Новата влада Empty Новата влада

Пишување by defo Нед Мај 28 2017, 23:46

Еве го првичниот список на министри предложени од СДСМ и мандатарот Зоран Заев
Оливер Спасовски – внатрешни работи

Радмила Шекеринска – одбрана

Никола Димитров – надворешни работи

Драган Тевдовски – финансии

Рената Десковска – образование

Горан Сугаревски – транспорт и врски

Љупчо Николовски – земјоделство

Мила Царовска – труд и социјална политика

Дамјан Манчевски – информатичко општество и администрација

Роберт Алаѓозовски – култура

Едмонд Адеми – без ресор

Кочо Анѓушев – без ресор

Аднан Ќахил - без ресор

Самка Ибраимовски - без ресор,

Зоран Шапуриќ -без ресор

Зорица Апостоловска-без ресор
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by defo Нед Мај 28 2017, 23:51

. Но, претседателот на партијата смета дека е направен вистинскиот избор со предлогот вицепремиер за политички да биде Хазби Лика, вицепремиер за евроинтеграции Бујар Османи, за животна средина Садула Дураку, за економија Крешник Бектеши, министер без ресор Рамиз Мерко и министер за правда, Булент Салиху.

Еве и ДУИ. Мое мение е дека мора да се намали бројот на министерства без ресор бар за половина. Не повеќе од 3-ца се доволни. 2- да бркаат инвестиори и презентација на Македонија. Еден за интерна употреба во Македонија, како припомош на одредени министри.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by defo Нед Мај 28 2017, 23:53

A улогата на БЕСА е нешто кое треба да се стави под силна лупа. Причина ради која Македонија беше во криза скоро 5 месеци. На 27 април избегаа од собрание.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by osa Пон Мај 29 2017, 00:19

si go propushtil Robert Popovski ,on e 17 ,no neznam za shto e ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by defo Вто Мај 30 2017, 08:00

Без ресор.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 15 2017, 20:20

Новата влада Kultura-soopstenie
Јелена Жугиќ е сменета од директорското место на театарот Комедија со образложение дека била под целосна контрола на Никола Груевски. Ваљда треба да биде под целосна контрола на Зоран Заев. Под раководство на досегашната директорка театарот доби бројни домашни и меѓународни награди иако работи само неколку години, а бројот на посетители достигна до 36.204 посетители во минатата година.
Очигледно е дека режимот на Заев успешно ја спроведува партизацијата како единствена реформа до сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 15 2017, 20:23

И што е нејасно, зарем онаа ороспијата Жугичка не бараше полицијата да стрела со гумени куршуми во сопствениот народ? Такви како неа не смеат да се толерираат.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 15 2017, 20:26

Каква врска има тоа со нејзината професионална работа. И не бараше да се стрела во народот туку во една група насилници. Таман работа ако сите Македонци се примитивци како таа толпа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 15 2017, 20:34

Небањат ако таа пачавра е толкав професионалец што не се држеше до професијата и бараше кур да се меша во полициско политички одлуки. А тие насилници како што ги нарекуваш се цветот на македонскиот народ за разлика од вас лоботомираните во жолтата куќа.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 15 2017, 20:39

Од кога странски платеници во било која земја биле цвет на домашниот народ. Сите тие невладини сега полека стануваат владини. Вклучувајќи го и Петрит Сараќини кој го има напишано налудничавото соопштение на министерството за кур-тура. Ова затоа шѕо Самсоненко беше наречен куртоненко по освојувањето на европската титула од ракометарите на Вардар. Дали цветот на македонскиот народ ќе има бугарски корени според спогодбата на Заев и Борисов?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 15 2017, 20:51

Закои странски платеници зборуваш? За Курц, оној унгарецот, или за криминалците белосветски што ги плаќате како почесни конзули и ПР агернциите што ем парите народни ги зедоа ем со кратки ракави ве оставија?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 15 2017, 21:03

За кучињата на Џорџ Сорос пред се.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by Delta Саб Jул 15 2017, 21:22

ej cvecko a be ti dadija od toa bizonite i kojnite da im jadews/.,/.?
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Нед Jул 16 2017, 19:05

delta напиша:ej cvecko a be ti dadija od toa bizonite i kojnite da im jadews/.,/.?
Не сум јас од ДУИ што јаде се освен свинско.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by PRVOBOREC Пон Jул 17 2017, 10:43

ДУИ барем свинското ни го заштедиле за разлика од вас небањатите што сте јаделе се што ќе видите, како свињи. Туку како ти изгледа сега вкусот на посебната и растителниот кашкавал од сендвичите што ти ги даваа да ги браниш додека они мавале стекови од коњи, бизони и елени?
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пон Jул 17 2017, 16:40

PRVOBOREC напиша:ДУИ барем свинското ни го заштедиле за разлика од вас небањатите што сте јаделе се што ќе видите, како свињи. Туку како ти изгледа сега вкусот на посебната и растителниот кашкавал од сендвичите што ти ги даваа да ги браниш додека они мавале стекови од коњи, бизони и елени?
Еве како вие спремате свинско во Крива Паланка.
Новата влада Palanka

И кој го крка

Новата влада Piknik

Немој да ме убедуваш и дека Заев не беше со мерцедесот кој наводно беше усран и изгребан од мачки на Пивофест во Прилеп. Дали премиерот беше дојден на фестивалот или да гледа во живо како инспекциите ги малтретираат прилепските угостители?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by PRVOBOREC Пон Jул 17 2017, 18:40

И што има страшно во тоа што луѓето отишле на пикник? Вас бе со сендвичите со посебна и растителен кашкавал ве плаќаа да протестирате, мрзнете на студови и киснете на дождови, да упаѓате во парламент и после лежите робија додека тие кркале коњски и бизонски стекови. Викам јас лоботомијата е заебана работа а сите небањати се лоботомирани во жолтата куќа.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пон Jул 17 2017, 19:13

Нема ништо страшно освен што ние ги имаме платено прасињата, превозот и обезбедувањето на министерот кој јаде прасиња наместо да го реши проблемот со пласманот на лубениците, на пример. Ако ти функционира мозокот што наводно го имаш, запиши си еднаш во него дека јас не сум член на ниту една партија од седумдесетите години на минатиот век кога бев член на СДСМ.
Нема ништо страшно ни во тоа што министерот за кур-тура Алаѓозовски потрошил наши пари во Охрид за угостителски услуги, но смешно е доколку е нормален, а тажно ако не е што на својот твит сам ја прикажал сметката на која јасно се гледа дека има разлика помеѓу фискалната сметка на која е напишана сума од 1.380 денари и сметкопотврдата на која е напишана поголема сума за 100 денари - 1.480 денари.

Новата влада DE2NDZQXUAAxaMT

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by Dino Пон Jул 17 2017, 20:48

Trendafil daj pe pocni da pisuvas realno ne samo ednite gi brani drugite gi napagaj. Od sto ja plakaa tvoite konjetinata ako ne od nasi pari, od sopstven dzep?

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пон Jул 17 2017, 20:59

Го прифатив тоа дека треба да се гледа сегашноста и иднината. а сегашна власт и во наредните неколку месеци, можеби и 3,5 години е коалицијата на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ. Почудно е тие што ја ширеа таа пропаганда, сега, кога станаа власт, гледаат само во историјата.
А што има пореално од тоа дека сите криминалци треба да одговараат за стореното.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by nino Вто Jул 18 2017, 01:56

100 денари украдиле овие бре. у затвор да скапат

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Вто Jул 18 2017, 06:11

Ако после 45 дена сметки со разлика од 100 денари без срам министерот за кур-тура ги става на Твитер, замисли што би правел ако остане на власт 11 години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by nino Вто Jул 18 2017, 13:25

за 11 години по илјадарче ќе крадат. инфлација јбг

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Вто Jул 18 2017, 15:53

Затоа со ребалансот на буџетот се намалува фондот за набавка на инсулин за 56 милиони денари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by nino Вто Jул 18 2017, 23:49

а да де за време на минатата власт имаше доволно инсулин
затоа пациентите постојано се жалеа за недостинг на инсулин, иако Тодоров убедуваше дека има доволно
или можеби имало инсулин па некој препродавал, а?
како и да е за време на минатата влада и прокрај рекодните буџети имаше недостиг од многу неопходни работи
важно џебчето им било полно и имало за ручеци со месо од нилски коњ

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада Empty Re: Новата влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот