Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новата влада

+6
Dino
Delta
PRVOBOREC
трендафил
osa
defo
10 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Сре Jул 19 2017, 16:43

Немаше проблем со количината на инсулин, секој пациент добиваше колку му е потребно. Кучињата на Сорос, корумпираните новинари блиски до сегашната власт протежираа набавка на инсулин преку веледрогериите блиски до тогашната опозиција, а сега власт.
Буџетот во голема мерка се крати и за високото образование. Кај некои факултети, ФИНКИ на пример, скратувањето изнесува 50%.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by nino Сре Jул 19 2017, 16:58

а ФИНКИ е нешто ко високо образование? продавница за дипломи на минатат власт. Сите вмровци од таму си купија диплома.

и не гледајте толку многу Сител, штетно е за менталното здравје
немало проблем никаков во државата, соросоидите лажат, сакат да ја уништат државата, бла, бла, бла ...

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Сре Jул 19 2017, 17:21

nino напиша:а ФИНКИ е нешто ко високо образование? продавница за дипломи на минатат власт. Сите вмровци од таму си купија диплома.

и не гледајте толку многу Сител, штетно е за менталното здравје
немало проблем никаков во државата, соросоидите лажат, сакат да ја уништат државата, бла, бла, бла ...
Веројатно мислиш и дека е лага дека се зголемува буџетот за нововработени луѓе во државната администрација. И дека е лага дека со ребалансот на буџетот ќе се зголеми дефицитот за 140 милиони евра. Заев денес најави и дека долгот кон фирмите владата ќе го зголеми од сегашните 400 на 700 милиони евра. Ајде да потсетам дека кучињата на Сорос тврдеа дека долгот кон домашните фирми е една милијарда евра.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Сре Jул 19 2017, 19:14

Колку да биде одбележано на форумов да напишам дека вчера владата не задолжи со 10.6 милиони евра прекѕ записи на хартии од вредност на домашниот пазар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by nino Чет Jул 20 2017, 00:51

трендафил напиша:
nino напиша:а ФИНКИ е нешто ко високо образование? продавница за дипломи на минатат власт. Сите вмровци од таму си купија диплома.

и не гледајте толку многу Сител, штетно е за менталното здравје
немало проблем никаков во државата, соросоидите лажат, сакат да ја уништат државата, бла, бла, бла ...
Веројатно мислиш и дека е лага дека се зголемува буџетот за нововработени луѓе во државната администрација. И дека е лага дека со ребалансот на буџетот ќе се зголеми дефицитот за 140 милиони евра. Заев денес најави и дека долгот кон фирмите владата ќе го зголеми од сегашните 400 на 700 милиони евра. Ајде да потсетам дека кучињата на Сорос тврдеа дека долгот кон домашните фирми е една милијарда евра.

Го анализираат моменталниот долг кон стопанството, нешто што минатата влада ниту го направи, ниту го објави.
И според прогноза на Заев на крај ќе се добие цифра од околу 700 милиони. Што и не е така далеку од една милјарда.

сега или јас незнам да читам, или ти читаш погрешни сајтови, курир.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Чет Jул 20 2017, 13:47

За споредување битно е колкав бил долгот кон стопанството кога си замина минатата власт. Не по 45 дена или по половина година. Никој сериозен не верува во приказните за мали деца дека некои стопанственици не ги фактурираат обврските. По законот за данок за додадена вредност мора да се фактурира со денот на испорака или завршување на некоја дејност. Ако некој завршил работа во времето кога ДУИ беше на власт заедно со ВМРО, а фактурира сега кога ДУИ е на власт заедно со СДСМ и Алијанста на Албанците му следува казна, а за поголема сума и кривична пријава за даночно затајување.
Иначе нема многу што да се анализира. Точно се знаат обврските кои државата ги има кон другите субјекти. За завршена и фактурирана работа. Се знае според договорите и колку работи се во тек. Тука не треба анализа, туку само најпросто собирање и вадење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by nino Чет Jул 20 2017, 14:27

минатата власт никогаш не кажа колку е тој долг. а и не им ни беше гајле.
затоа сега треба да се се собира и вади за претходните 10 години.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Чет Jул 20 2017, 16:28

Ако должникот го крие долгот, тој што му должат нема никаква причина да го прави тоа. Не се работи за скриени, туку за тековни долгови. Како која фактура ќе пристигне, така во одреден рок треба и да се плати. АКо секој функционер има право на 500 евра месечно за кафеански трошоци, тоа се 1 милион евра месечно. Ако тие сметки не се платат еден месец, јавниот долг ќе се покачи само по тој основ за 1 милион евра. За тие трошоци ќе ја обвинуваме ли старата влада? А се надевам дека се работи за еден од помалите буџетски трошоци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by Luxor Чет Jул 20 2017, 19:40

Има, посебно ако му се закануваат со инспекции, притвори и уништување на бизнисот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by nino Чет Jул 20 2017, 20:14

за кафански трошок 500 евра на ден трошел секој функционер.
туку тие долгови не се кафански сметки.
се е тоа криено по фиоки. а кој смееше да побара пари од државата. одма утре ќе ја затвораш фирмата.
повраток на данок беше невозможно и да се помислис на такво нешто. следниот ден 10 инспектори ќе те посетат.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Чет Jул 20 2017, 20:22

Така ли велеа кучињата на Сорос. Нели пишуваа и дека сите тендери ги добиваат фирми блиски до ВМРО. Јас до сега не сум слушнал ниту еден бизнисмен да се жали дека државата му должи пари. Ни во овие 50-тина дена од режимот на Ахмети, Заев и Села. Мислиш ли дека се плашат од ДУИ бидејќи оваа партија беше и остана во власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by Luxor Чет Jул 20 2017, 22:00

Престани со зелените Трендо.

Скриениот долг е двојно поголем, тврдат стопанствениците

Новата влада - Page 2 Firesh10

http://www.telma.com.mk/vesti/skrieniot-dolg-e-dvojno-pogolem-tvrdat-stopanstvenicite
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 15:54

Еве нелку фотографии од мојата општина, која според Нухиу (дали е роднина со заменикот на Оливер Спасовски) е исламска општина, ваљда некоја реформа на новата влада.

Новата влада - Page 2 Deca-klananje-tablo

Еве и како се облечени девојчињата во градинката, како сите деца се молат, а момчињата се клањаат. како се вртат окулу макета на каменот во Мека. Дали ова е една од реформите на владата или калифат на ИСИС во главниот град на нашата држава.


Новата влада - Page 2 17264306_1816197555297943_5865740974058438287_n
Новата влада - Page 2 17458215_1820498681534497_2963807418945046319_n
Новата влада - Page 2 17426216_1820498478201184_7868575849923699877_n

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 21 2017, 18:16

Исти говна сте и вие и тие, се обидувате да ја искористите религијата за да ги индоктринирате децата од мала возраст.

http://www.brif.mk/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%BE%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B8%D0%BF-%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0/

Новата влада - Page 2 Deca_crkva1-540x400
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 19:09

Фотографијата што си ја прикажал е од пред две години и се работи за еднократно прекршување, за разлика од системската работа во, како што се пофалил Нухиу Исламската општина Чаир.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 19:21

interesen foto shop trendafile ....nekoi od decata se "zatskrieni " nekoi ne ..znaesh deka za ova sledi kazna zatvor ...ajde ubavo izbrishi si gi site fotoshopirani sliki i ostavigi decata da rastat ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 19:44

Фотографијата ја има објавено Нухиу. Иако сум сигурен дека режимот за Заев со радост би ме затворил. Те фати ли слепило кога ја гледаше фотографијата на децата во црквата на кои им се гледа ликот па не му спомна затвор на Првоборец или не дај Боже Бранко Геровски, уредник на Плусинфо. И после треба да верувам во СЈО и намерите на режимот на Ахмети, Заев и Села во правда еднаква за сите.

Ајде да прашам што стана со матичниот гинеколог во Шуто Оризари што требаше да отвори ординација на почетокот на месецов, па најавата два пати се одлагаше за „следната недела“?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Пет Jул 21 2017, 20:52

Religijata otsekogash bila koristena za razgoruvanje na omrazata megju lugjeto...Za toa shto nekoi moroni i megju makedoncite i megju albancite ja koristat za shirenje omraza megju nas ne e vinovna novata vlada pochituvan Trendafile...Patem ne te vidiv da se bunish za voveduvanje veronauka vo uchilishtata...Shto misleshe ti togash, deka popovi kje predavaat vo oddelenijata kade shto uchat deca od islamska veroispovest???
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 21:19

Сигурно не. Но во градинка раководена од реформската ДУИ ова се случува по одлуката на Уставниот суд по кој веронауката е забрането во образовните установи плус вашиот Нухиу општина Чаир ја нарекува исламска. Да не кажам калифат. И сега вие сте власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Пет Jул 21 2017, 21:38

Isto kako shto direktorot shto gi odnel decata vo crkva misli deka negovata opshtina e  hristijanska...Razni budali ima po svetov pochituvan Trendafile...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 22:15

За настани од пред некоја година има форум за историја. Не коментираш нешто за тоа што Оса ми прети со затвор, а истото „дело“ не го забележува кај Првоборец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by Luxor Пет Jул 21 2017, 22:19

Добро бе Трендо кога ќе научиш дека на лагата и се кратки нозете?

Нерегистрирана градинка во Чаир згрижува и индоктринира деца!

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика Фејсбук страницата на детската градинка “Bleta” („Пчела“) во Чаир, на која беа објавени видеа и фотографии од дечињата од градинката, како вршат ритуални обичаи карактеристични за исламот.

Граѓански новинар од Скопје до редакцијата на ЦИВИЛ Медиа ги испрати фотографиите и видеото од градинката во Чаир, која врши религиозна индоктринација на децата кои ја посетуваат установата. По реакциите на социјалните мрежи, администраторите ја избришале страницата од Фејсбук.

http://civilmedia.mk/nrgistrirana-gradinka-vo-tchair-zgrizhuva-i-indoktrinira-dza/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пет Jул 21 2017, 22:25

Веста прв ја објави Инфомакс на Миленко Неделковски. Сега невладините што се владини кога СДСМ е на власт ќе се обидат да ја исперат работата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Пет Jул 21 2017, 22:30

I pak kje pobaram link do storijata na Infomaks da vidime koj prv objavil...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 22 2017, 13:42


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 2 Empty Re: Новата влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот