Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новата влада

+6
Dino
Delta
PRVOBOREC
трендафил
osa
defo
10 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Саб Jул 22 2017, 13:51

Nesto porano e objavena i onaa na Civil...Duri imale vreme da interveniraat do ministerstvoto koe vo vreme na objavuvanje na vesta na Infomaks vekje imalo ekipi na teren...Za razlika od vashata vlast koja dozvolila taa fantomska gradinka neprecheno da raboti...
Според една од фотографиите на градинката, изработена како табло, оваа фантомска установа работи веќе неколку години и, како што стои во описот, ја произвела својата „трета генерација“.

ЦИВИЛ Медиа доби потврда од Министерството за труд и социјална политика, дека градинката не е регистрирана, како и дека инспекциската служба денеска излегла на терен. За подетални информации, Министерството најави соопштение.

Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 22 2017, 13:54

Кога ВМРО беше на власт исламистите не можеа да се фалат на Фејсбук за вакви работи. Да те прашам сериозно, мислиш ли дека некој ќе одговара за ова?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Саб Jул 22 2017, 13:59

Pa na fejsbuk napishale deka ova e treta generacija na deca...Shto znachi formirani se i rabotele so polna para vo vashe vreme...

PS. Sekako deka kje odgovara...Ne potcenuvaj ja mokjta na sitnite zhrtvi...Za golemi celi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 22 2017, 14:09

Во мојата општина власта не е сменета. На власт е реформската ДУИ. Во последните година и седум месеци ВМРО раководеше со МВР само седумдесетина дена. Во другиот период министри беа Оливер Спасовски и неговиот сегашен замени Нухиу. Со исто презиме, Нухиу, е и тој што се пофалил на Фејсбук дека во исламската општина Чаир има исламска градинка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Саб Jул 22 2017, 14:14

Minister za trud i socijalna politika beshe Dime Spasov...Kako shto gledash od ova ministerstvo se izlezeni na teren a ne od opshtinata ili od MVR...Shto znachi tvojata logika ne minuva...

Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 22 2017, 14:20

Министерството за труд и социјална политика ги контролира градинките што се дел од системот. Илегални градинки треба да пронајде МВР.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Саб Jул 22 2017, 14:25

Jok, tuku MTSP...Posle mozhe da bara asistencija od MVR...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Нед Jул 23 2017, 18:14

Прашање е зошто градинката немаше храброст да се промовира јавно, на Фејсбук, како исламистичка во времето кога Спасов беше министер и што е преземено сега. Дали против некој е покрената кривична или прекршочна одговорност? Такви инфорнации до сега немаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 29 2017, 20:27

Новата влада - Page 3 0-02-05-08fcbae68018d173c2f19735f2d98c584ab3f06d4c517851ec01a3c5a19eb3e5_full-e1497166484676-520x603

Смешно е кога министерот за култура во владата на амнестираниот криминалец црпнат од нива во Муртино, Зоран Заев, нема појма дека Војдан Поп Георгиев - Чернодрински е роден во Селце, Жупа и никогаш не живеел во Прилеп. Министерот очигледно не знае ниту географија, односно дека Црн Дрим, по што писателот го добил прекарот Чернодрински, не тече низ Прилеп.
Очигледно министерот се разбира во растафаријанската култура, барем ја има на главата, мислам на суканиците, но дали ја има во главата не знам. Македонската култура очигледно ја нема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Саб Jул 29 2017, 20:33

Teo напиша:Minister za trud i socijalna politika beshe Dime Spasov...Kako shto gledash od ova ministerstvo se izlezeni na teren a ne od opshtinata ili od MVR...Shto znachi tvojata logika ne minuva...

Каков е резултатот од теренската работа? Да не беа само за да им види задникот пат?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Kalinda Нед Jул 30 2017, 02:07

Мислам дека овој
министер е навистина
најслаб .
Воопшто не се разбира
ниту од една тема .
Срамота таков да го води
овој битен ресор.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пон Jул 31 2017, 16:16

Заменик министерот за здравство најави дека до крајот на неделата ќе заврши партизацијата во здравството. Нова директорка на гинекологија во клиничкиот центар е сончоглед. До скоро беше членка на ВМРО. Но таа е пријателка со премиерката (сопругата на Зоран Заев).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Пон Jул 31 2017, 17:27

Pochnaa predavstvata Trendafile...Po toa e poznata vashata partija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Чет Aвг 03 2017, 21:23Во видеото се спомнува и криминал организиран од Хилари Клинтон и нејзиниот претставник во Македонија Бејли за мешање на САД во изборите во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Нед Aвг 06 2017, 19:30

Со 61 глас за режимот на Ахмети, Заев и Села го усвои ребалансот на буџетот. не беше усвоен ниту еден предлог на опозицијата. Сега е јасно дека се работеше за обично јадење на фекалии кога пред некоја година пратениците на СДСМ мораа да бидат отстранети од салата за да се донесе буџетот кој доби 2/3 мнозинство. Фекалии се јадеа во смисла дека не било земено во обѕир мислењето на опозицијата и дека 2/3 мнозинство било диктаторско. Сега има минимално мнозинство од само еден глас повеќе. Ќе го немаше ни ова мнозинство ако владата не го прифатеше вчера законот за официјализација на албанскиот јазик на цела територија. Во секој случај на поддржувачите на диктатурата на форумов им го честитам успехот, односно што одвај сепак успеавте да го усвоите ребалансот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Нед Aвг 13 2017, 13:38

Tochno pochituvan Trendafile...Togash so isfrlanje na opozicijata od parlamentot gi izedovte fekaliite...Za sega da prodolzhite da gi jadete istite iako nikoj nitu ve giba, nitu so sila ve isfrla od parlamentot...Toa shto del od vashite pratenici kje zaminat Idrizovo nema da bide po naredba na pretsedatelot na parlamentot tuku so pravosilni sudski presudi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Нед Aвг 13 2017, 15:28

Во демократски земји не се најавуваат апсења со години, туку се прават во моментот кога некое дело се докаже. Си излапел ли па не паметиш од кога ја имате Катица Јанева на чело на ваше обвинителство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Нед Aвг 13 2017, 21:04

Ne e toa najavuvanje na apsenja tuku realni ochekuvanja od zavrshuvanjeto na vekje zapochnatite sudski procesi protiv vas vro-dpne-ofcite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by трендафил Пон Aвг 14 2017, 14:49

Кога ќе заврши процесот што е почнат многу порано и со легално снимен материјал - против Зоран Заев. Дали откако криминалецот ќе го смени јавниот обвинител што го гони?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Teo Пон Aвг 14 2017, 19:55

Kje gi prashash sudiite od tvoeto svarovski sudstvo...Ako vo megjuvreme po star vro-dpne-ovski obichaj ne stanale kodoshi i preminale na drugata strana...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Новата влада - Page 3 Empty Re: Новата влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот