Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Барања до наредната влада!!!!!

5 posters

Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by defo Саб Јун 06 2015, 15:06


После се поизвесното паѓање на овој режим, редно е да се испорачаат некои барања, за да не биде залудна борбата за демократија.

1.Итно расчистување на случајот Куманово од 09.05.2015
2.Итна реорганизација на МВР, чистење на МВР од непрофесионалци
3.Чистење на судството од партриски полтрони блиски на режимот
4.Започнување на истрага поврзана со бомбите објавени од страна на Заев и СДСМ
5.Реорганизација на МРТВ и претворање на јавниот сервис во куќа кој ке биде сервис на граганите , а не на власта.
6.Случаите кои се окваликувани како монтирани полициско партиски случаеви, да бидат дадени на повторно судење и ревизија, доколку се установи дека се монтирани полициско партиско монтирани случаеви да се покрене истрага против сите краетори на тие случаи, и секако соодветно да бидат казнети.
7.Ревизија на законите во здравството (итна, со експертски тимови каде 75% ке бидат лекари)
8.Ревизија на законите во образованието(итна со тимови каде 75% ке бидат просветни работници)
9.Ревизија на законите во судството (итна со тимови каде 75% ке бидат стручњаци од областа на правото.)
10.Сите истарги да почнат од најгоре од владата па надолу.


слободно дополнувајте ја листата!!!
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Јун 06 2015, 19:31

11. Sproveduvanje na POPIS!
12. Pokrenuvanje na postapka za poteklo na imot! Pocnuvajkji od Gruevski pa preku Mirka, Latas, Milenko, Burekot ..... se do najzadnoto tele vo DPMNE mashinerijata, t.e. Horhe so soprugata mu!
......nastavikje se......
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Sotir Нед Јун 07 2015, 00:56

cej ja da vi dopisam
13. pod itno da se zamrzni voda vo flizider
14. sabajle rano, ko ke stanite da se slaknite so ta vodata sudena vo legence da se osvestite oti dvanajste zelbi bile nason samo

izbori more, lugje, samo na izbori ako dobijate ke zemite fotelji, inaku ne biva

amo vaka ko so ste trgnati narodo narodo i taka ve nejki, so ova pa ic ne ke saka da ve gleda

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 07 2015, 07:46

13. Pokraj Idriz beg da se izgradi-otvori nova institucija adekvatna na onaa vo Demir Hisar i tamu da im se dade shansa na ovcicki kako Sotir za resocijalizacija i vklucuvanje vo normalen opshtestven zhivot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Гостин Нед Јун 07 2015, 09:18

Sotir напиша:cej ja da vi dopisam

izbori more, lugje, samo na izbori ako dobijate ke zemite fotelji, inaku ne biva

Taka i mislime da napravime...Izborite kje gi organizira tehnichka vlada, a tvojot pastir kje glasa eden den porano...Od kjelijata vo Idrizovo... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Sotir Нед Јун 07 2015, 10:52

da befte malku ponisko, do zemjava, da ne letafte so umo tolku, mozi i ke naprajvme muabet. ama ko so gleam tebe i brci vo glata , najpojke od site ovde
Grujo ne naprajl nisto za da ojt vzatvor, to se dokazva na sud a ne tebe kako ke ti prdni.
Sudo krivo sedi pravo sudi, ama ti ko so mi se gleda cel si nakrivo.
oti, so mislis, ne znaj narodo oti nema snimki od oppozicijana tuku samo od vlasta?
znaj, site znat, i vrapcinjana znat, oti Zajko vas suruval so strancine, a to et krivicno delo.
Ke skapi vzatvor zajakon, ke crkni , dodeka se napraj sud za Grujota da go ispitvaat.
oti be site stranci velat deka vlasta e napravo izbrana na izbori, i vije prizanafte kazafte, sega so ne vi cini?
mesto da se vatite za rabota, vije samo na vlas mislite
treba nekoj da raboti, ne ste vije od Gospo daeni da vladejte,
ja da sum ko Grujota, ke vi dom na vrata i na site ke vi recam eve vi rabota, oti se zalite mnogu, uba plata uba rabota vo stranski fabriki kaj nas. Ako nejkite, ic ne mu ja mislam, ke najdam drugi, a vakvi lezaci i ogovaraci ko vas, da ne go jadite narodnio leb, i podaleku od politika.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 07 2015, 11:17

Cim go spomna reshavanje preku SUD....prekinav so citanje na postot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by трендафил Пон Јун 08 2015, 20:29

defo напиша:
После се поизвесното паѓање на овој режим, редно е да се испорачаат некои барања, за да не биде залудна борбата за демократија.

1.Итно расчистување на случајот  Куманово од 09.05.2015
2.Итна реорганизација на МВР, чистење на МВР од непрофесионалци
3.Чистење на судството од партриски полтрони блиски на режимот
4.Започнување на истрага  поврзана со бомбите објавени од страна на Заев и СДСМ
5.Реорганизација на МРТВ и претворање на јавниот сервис во куќа кој ке биде сервис на граганите , а не на власта.
6.Случаите кои се окваликувани како монтирани полициско партиски случаеви,  да бидат дадени на повторно судење и ревизија, доколку се установи дека се монтирани полициско партиско монтирани случаеви да се покрене истрага против сите краетори на тие случаи, и секако соодветно да бидат казнети.
7.Ревизија на законите во здравството (итна, со експертски тимови каде 75% ке бидат лекари)
8.Ревизија на законите во образованието(итна со тимови каде 75% ке бидат просветни работници)
9.Ревизија на законите во судството (итна со тимови каде 75% ке бидат стручњаци од областа на правото.)
10.Сите истарги да почнат од најгоре од владата па надолу.


слободно дополнувајте ја листата!!!
1. Случајот Куманово е расчистен. Нашите полицајци успеава дфа разбијат група која шеташе и правеше проблеми во повеќе држави. Не само во соседството.
2, МВР никогаш не било порано спремно да уништи ваква терористичка група. Групата на Агим Красниќи, со која СДСМ преговасраше во Кондово беше многукратно помала.
3. Најголем број на судии е иненуван од СДСМ. Иначе мислам дека против судството има повеќе пропаганда отколку што е навистина толку лошо. Има слабости, но со секој ден се` помалку.
4. Истрага за објавените материјали се води. За жал, со објавувањето на материјалите Заев ја отежна работата, затоа што ништо од објавеното повеќе не може да се користи како доказ на суд.
5. Мислам дека СДСМ прво треба да им се извини на граѓаните што МРТВ ја направи владин сервис. Но не може да стане ни опозиционен. Ниту да врши странска пропаганда како што прави невладината пирамида на Сорос.
6. Мене не ми е познат таков случај. А колку што ми е познато опозиционерите не се амнестирани поради тоа што се против власта. Никаде во светот. Дали мислиш дека треба да се изврши и ревизија на амнестирањето на Агим Лепури за случајот Глобал.
7. Лекарите за жал не успеава како министри да направат ниту една позитивна промена за две децении самостојност. Сега, според непристрасни експертски меѓународни организации имаме напредок.
8. До сега освен што се спротивставуваа на било каков обид за промена, од просветните работници не видовме некој преедлог за подобрување на образованието. Па не знам врз основа на што би очекувале дека истите тие луѓе сега самите ќе направат нешто.
9. Да не сакаш да се вратат законите од времето кога СДСМ беше на власт. За кои веројатно сметаш дека се „добри“. И така мнозинството судии се од тоа време.
10. Лично мислам дека првенство за истрагите треба да има идната власт. Иако најверојатно и идната и сегашната ќе бидат исти.


Ме чуди како не ти пречи монополот врз граѓанското општество што го има странец. Ѓерѓ Шварц (Џорџ Сорос). СДСМ има поголем процент на подршка од т.н. невладини организации отколку што има власта од медиумите. До скоро имаше и поголема подршка од амбасадорите кои безобразни и недипломатски даваа изјави за наши внатрешни работи. Но очигледно работите се променија.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Гостин Вто Јун 09 2015, 09:43

трендафил напиша:1. Случајот Куманово е расчистен. Нашите полицајци успеава дфа разбијат група која шеташе и правеше проблеми во повеќе држави. Не само во соседството.

Nema da bide raschisten se dodeka ne gi fatime i izvedeme pred sud organizatorite, koi go napravija ova gnasno delo samo za da ostanat na vlast...

трендафил напиша:2, МВР никогаш не било порано спремно да уништи ваква терористичка група. Групата на Агим Красниќи, со која СДСМ преговасраше во Кондово беше многукратно помала.

Beshe daleku pospremno, pa na takvite kriminalni bandi nitu na um ne im pagjashe da vlezat vo Makedonija...Duri i koga tvojot pastir kje gi povikashe...

трендафил напиша:3. Најголем број на судии е иненуван од СДСМ. Иначе мислам дека против судството има повеќе пропаганда отколку што е навистина толку лошо. Има слабости, но со секој ден се` помалку.

Lazhesh...Pastirot ti go formirashe sudskiot sovet, vo koj vlegoa samo albanci i dpmne-ovci, shto znachi deka site sudii si gi izbravte po partiska pripadnost...Onie chesnite gi lustriravte ili gi izbrkavte za da ne vi prechat koga mestite sudski procesi...

трендафил напиша:4. Истрага за објавените материјали се води. За жал, со објавувањето на материјалите Заев ја отежна работата, затоа што ништо од објавеното повеќе не може да се користи како доказ на суд.

Ushte edna laga...Nitu istraga se vodi, nitu pak zbor kje kazhevte za krimi8nalite vo bombite, koi se delo na tvojot pastir ako Zaev ne gi izvadeshe na videlina...I ne spij na toa uvo deka objavenite materijali ne mozhat da se kristat kako dokaz...Dovolno kje bide da se iskoristat kako nasoka vo istragata, i kje dojdeme do povekje od dovolno dokazi...

трендафил напиша:5. Мислам дека СДСМ прво треба да им се извини на граѓаните што МРТВ ја направи владин сервис. Но не може да стане ни опозиционен. Ниту да врши странска пропаганда како што прави невладината пирамида на Сорос.

Pas si gi pobrkal lonchinjata...SDSM ne e na vlast za da mozhe da ja napravi MRTV vladin servis...Pastirotr ti ja napravi takva...No gledam zbunet si i se vodish po onaa "da padne ovaa vlast i dpmne da dojde na vlast"...Prpa, a Trendafile...

трендафил напиша:6. Мене не ми е познат таков случај. А колку што ми е познато опозиционерите не се амнестирани поради тоа што се против власта. Никаде во светот. Дали мислиш дека треба да се изврши и ревизија на амнестирањето на Агим Лепури за случајот Глобал.

Toa shto rti lazhesh deka taskov sluchaj ne ti e poznat ne znachi deka ne postoi...Sluchajot protiv Ljube Boshkovski ti e klasichen primer...I za da ne te izbrkaat od internet armijata na dpmne, soberi se malku...Stanuva zbor za revizija na sudski procesi namesteni od tvojot pastir...Nikoj ne spomnal revizija na amnestija...Taka da nne morash da se plashish deka kje se vrashi revizija na amnestijata na teroristite koi izvrshija zlostorstva protiv choveshtvoto, a koi vie dpmne-ovcite gi amnestiravte na shteta na sopstveniot narod...

трендафил напиша:7. Лекарите за жал не успеава како министри да направат ниту една позитивна промена за две децении самостојност. Сега, според непристрасни експертски меѓународни организации имаме напредок.

Koi toa nepristrasni megjunarodni organizacii??? Mirka, Latas, Milenko i Janko ne se toa..A edinstveno tie tvrdat deka zdravstvoto e dobro...Za site drugi, se shto postignaa lekarite kako ministri za zdravstvo, ministerot za dodeluvanje na tende3ri na Ivonche go unishti...

трендафил напиша:8. До сега освен што се спротивставуваа на било каков обид за промена, од просветните работници не видовме некој преедлог за подобрување на образованието. Па не знам врз основа на што би очекувале дека истите тие луѓе сега самите ќе направат нешто.

Predlozite se dadeni...No vie ne smeete da gi prifatite...Zatoa shto vo toj sluchaj obrazovanieto nema da producira pastirski podanici kako vas, tuku gragjani koi kje znaat da gi chuvaat svoite prava...

трендафил напиша:9. Да не сакаш да се вратат законите од времето кога СДСМ беше на власт. За кои веројатно сметаш дека се „добри“. И така мнозинството судии се од тоа време.

Za sudiite vidovme koj i kako gi izbira...A zakonite od vremeto na SDSM bea daleku podemokratski...Za razlika od segashnive koga pastirot pochna da vi go odreduva so zakon duri i toa koga kje imate seks...

трендафил напиша:10. Лично мислам дека првенство за истрагите треба да има идната власт. Иако најверојатно и идната и сегашната ќе бидат исти.

Ne Trendafile...Narednata vlast za razlika od vashata segashna kje bide demokratska i kje vodi grizha za interesite na narodot i drzhavata, a ne za sopstveniot dzeb...

трендафил напиша:Ме чуди како не ти пречи монополот врз граѓанското општество што го има странец. Ѓерѓ Шварц (Џорџ Сорос). СДСМ има поголем процент на подршка од т.н. невладини организации отколку што има власта од медиумите. До скоро имаше и поголема подршка од амбасадорите кои безобразни и недипломатски даваа изјави за наши внатрешни работи. Но очигледно работите се променија.

Pa ti si toj shto go promovira Soros...Na drugata tema si napishal epsko delo vo chest na onie koi ne uramija i obadinterija, a sega sakaat i imeto da ni go smenat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Јун 09 2015, 16:01

Filip Petrovski i kicevcanecon Antonio da mu gi vratat parite na Gjerg Shvarc!!! Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by osa Вто Јун 09 2015, 21:46

a mu zele ??? au jas da neznam !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by трендафил Сре Јун 10 2015, 10:25

Тео напиша:
трендафил напиша:1. Случајот Куманово е расчистен. Нашите полицајци успеава дфа разбијат група која шеташе и правеше проблеми во повеќе држави. Не само во соседството.

Nema da bide raschisten se dodeka ne gi fatime i izvedeme pred sud organizatorite, koi go napravija ova gnasno delo samo za da ostanat na vlast...

трендафил напиша:2, МВР никогаш не било порано спремно да уништи ваква терористичка група. Групата на Агим Красниќи, со која СДСМ преговасраше во Кондово беше многукратно помала.

Beshe daleku pospremno, pa na takvite kriminalni bandi nitu na um ne im pagjashe da vlezat vo Makedonija...Duri i koga tvojot pastir kje gi povikashe...

трендафил напиша:3. Најголем број на судии е иненуван од СДСМ. Иначе мислам дека против судството има повеќе пропаганда отколку што е навистина толку лошо. Има слабости, но со секој ден се` помалку.

Lazhesh...Pastirot ti go formirashe sudskiot sovet, vo koj vlegoa samo albanci i dpmne-ovci, shto znachi deka site sudii si gi izbravte po partiska pripadnost...Onie chesnite gi lustriravte ili gi izbrkavte za da ne vi prechat koga mestite sudski procesi...

трендафил напиша:4. Истрага за објавените материјали се води. За жал, со објавувањето на материјалите Заев ја отежна работата, затоа што ништо од објавеното повеќе не може да се користи како доказ на суд.

Ushte edna laga...Nitu istraga se vodi, nitu pak zbor kje kazhevte za krimi8nalite vo bombite, koi se delo na tvojot pastir ako Zaev ne gi izvadeshe na videlina...I ne spij na toa uvo deka objavenite materijali ne mozhat da se kristat kako dokaz...Dovolno kje bide da se iskoristat kako nasoka vo istragata, i kje dojdeme do povekje od dovolno dokazi...

трендафил напиша:5. Мислам дека СДСМ прво треба да им се извини на граѓаните што МРТВ ја направи владин сервис. Но не може да стане ни опозиционен. Ниту да врши странска пропаганда како што прави невладината пирамида на Сорос.

Pas si gi pobrkal lonchinjata...SDSM ne e na vlast za da mozhe da ja napravi MRTV vladin servis...Pastirotr ti ja napravi takva...No gledam zbunet si i se vodish po onaa "da padne ovaa vlast i dpmne da dojde na vlast"...Prpa, a Trendafile...

трендафил напиша:6. Мене не ми е познат таков случај. А колку што ми е познато опозиционерите не се амнестирани поради тоа што се против власта. Никаде во светот. Дали мислиш дека треба да се изврши и ревизија на амнестирањето на Агим Лепури за случајот Глобал.

Toa shto rti lazhesh deka taskov sluchaj ne ti e poznat ne znachi deka ne postoi...Sluchajot protiv Ljube Boshkovski ti e klasichen primer...I za da ne te izbrkaat od internet armijata na dpmne, soberi se malku...Stanuva zbor za revizija na sudski procesi namesteni od tvojot pastir...Nikoj ne spomnal revizija na amnestija...Taka da nne morash da se plashish deka kje se vrashi revizija na amnestijata na teroristite koi izvrshija zlostorstva protiv choveshtvoto, a koi vie dpmne-ovcite gi amnestiravte na shteta na sopstveniot narod...

трендафил напиша:7. Лекарите за жал не успеава како министри да направат ниту една позитивна промена за две децении самостојност. Сега, според непристрасни експертски меѓународни организации имаме напредок.

Koi toa nepristrasni megjunarodni organizacii??? Mirka, Latas, Milenko i Janko ne se toa..A edinstveno tie tvrdat deka zdravstvoto e dobro...Za site drugi, se shto postignaa lekarite kako ministri za zdravstvo, ministerot za dodeluvanje na tende3ri na Ivonche go unishti...

трендафил напиша:8. До сега освен што се спротивставуваа на било каков обид за промена, од просветните работници не видовме некој преедлог за подобрување на образованието. Па не знам врз основа на што би очекувале дека истите тие луѓе сега самите ќе направат нешто.

Predlozite se dadeni...No vie ne smeete da gi prifatite...Zatoa shto vo toj sluchaj obrazovanieto nema da producira pastirski podanici kako vas, tuku gragjani koi kje znaat da gi chuvaat svoite prava...

трендафил напиша:9. Да не сакаш да се вратат законите од времето кога СДСМ беше на власт. За кои веројатно сметаш дека се „добри“. И така мнозинството судии се од тоа време.

Za sudiite vidovme koj i kako gi izbira...A zakonite od vremeto na SDSM bea daleku podemokratski...Za razlika od segashnive koga pastirot pochna da vi go odreduva so zakon duri i toa koga kje imate seks...

трендафил напиша:10. Лично мислам дека првенство за истрагите треба да има идната власт. Иако најверојатно и идната и сегашната ќе бидат исти.

Ne Trendafile...Narednata vlast za razlika od vashata segashna kje bide demokratska i kje vodi grizha za interesite na narodot i drzhavata, a ne za sopstveniot dzeb...

трендафил напиша:Ме чуди како не ти пречи монополот врз граѓанското општество што го има странец. Ѓерѓ Шварц (Џорџ Сорос). СДСМ има поголем процент на подршка од т.н. невладини организации отколку што има власта од медиумите. До скоро имаше и поголема подршка од амбасадорите кои безобразни и недипломатски даваа изјави за наши внатрешни работи. Но очигледно работите се променија.

Pa ti si toj shto go promovira Soros...Na drugata tema si napishal epsko delo vo chest na onie koi ne uramija i obadinterija, a sega sakaat i imeto da ni go smenat...
Организаторите и извршителите од терористичката група се или ликвидирани или убиени. За разлика од времето на СДСМ кога не можеше да биде уапсен ни Агим Красниќи во Кондово. Кој со оваа власт исто така е во затвор. Нешто што во времето пред владите на чело со Груевски беше незамисливо. Криминалните банди си шетаа низ Македонија како што ќе посакаат.
Половина од судскиот совет го избираат самите судии. Од кои повеќе од три четвртини се избрани од собранието во кое немаше ниту еден пратеник од ВМРО-ДПМНЕ. По изборната кражба во 1994 година. После таа кражба СДСМ владееше цел мандат. Иако во 1996 година се собраа доволно потписи за организирање референдум со барање за предвремени избори.
Си заборавил изгледа дека презумцијата за невиност важи за сите. И за власта. А дека ако некој прифати амнестија, како што направи Заев, всушност го признава делото. Па имаме обвинувања што ги објавува еден криминалец. При тоа имаме и крининално собирање на т.н. докази. Па не знам зошто слепо би му верувале на еден криминалец кој наводните материјали ги собрал со друга група криминалци.  Да кажам само за случајот Младенов. Да не се работеше за трагичен случај, смрт на Никола, Бог да го прости, обвинувањата на Заев ќе беа смешни. Или загрижувачки во однос на неговата здравствена состојба. Машинскиот факултет во својата анализа за возилото не дава никаков сомнеж ниту за дефект на возилото, ни случаен, а како ли наместен, ниту за судар со друго возило. А Заев ги побиваше и законите на физиката. Што секој завршен основец ги знае. Во секој случај Македонија на некој начин ќе ги отвори преговорите со ЕУ баш во областите на судството и слободата на медиумите. Иако според автократните невладини организации диригирани од Џорџ Сорос треба да се замолчат едни новинари и нивното место да го завземат други. Тие што пишуваат различно од тоа што го сака пастирот - Џорџ Сорос.
МРТВ или тогаш Телевизија Скопје е традиционално сервис на власта. И кога СДСМ е на власт и кога е на власт ВМРО. И ниту една опозиција поради тиоа не се возбудувала превише. Но очигледно е дека сега на крив к.. и влакната му пречат. ВМРО победи во 2006та година со само едно гласило на своја страна. Во 1998 година немаше ниту едно. СДСМ губеше затоа што изборите ги добиваше со изборна измама. На пример со ветување дека ќе вработи половина милион луѓе, односно по еден од секое семејство. Од истите причини загуби и ВМРО. Не донесе милијарда долари. АКтуелната власт го исполнува ветеното. Дури и ако губи дел од рејтингот поради тоа, како што беше со проектот Скопје 2014та, на пример.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Sotir Сре Јун 10 2015, 13:02

Jas ke baram do narednata vlada koja ke bidi slicna ko ovaja oti VMRO pak ke pobedi,
da se zabranit gluposta oti nemat granici, i se prajt pretervanje
ovoj Zajako otprvin izleze so izjava , taka stokmen, ko petel ocakalen vo ocine, oti neodel kaj Han vo Brisel,
a deneski ke odel
a be na netokmu lujge ni kapa ni opinci im se naogjat,
poditno da se zabranit budali da izlegvat na televizija.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Гостин Сре Јун 10 2015, 14:54

Trendafile zoshto go navreduvash svojot pastir i najdobar uchenik na Soros???

Барања до наредната влада!!!!! 2hi1ax4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Гостин Сре Јун 10 2015, 14:56

Sotir напиша:Jas ke baram do narednata vlada koja ke bidi slicna ko ovaja oti VMRO pak ke pobedi,
da se zabranit gluposta oti nemat granici, i se prajt pretervanje
ovoj Zajako otprvin izleze so izjava , taka stokmen, ko petel ocakalen vo ocine, oti neodel kaj Han vo Brisel,
a deneski ke odel
a be na netokmu lujge ni kapa ni opinci im se naogjat,
poditno da se zabranit budali da izlegvat na televizija.

A kako togash kje pishuvash na forumov??? Toa kje bide krshenje na zabranata shto ja barash ti samiot...Барања до наредната влада!!!!! Smiley-laughing014

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Sotir Чет Јун 11 2015, 02:27

ee, teo , jas ke si pisvam oti ima so da pisam, a zabrana ke baram sega uste pojke
znaci od starata-nova vlada ( isto et to, badijala sonvate vlas -cvrcki) baram da zabrani na zajaci da se cepatat pred kameri da traskaat gluposti ke odele neodele ova cinelo ona necinelo. baska da nse drzat zaajcine vo zajacarnici, so zica od ona tenkana za kokosarnici, a ne da se obakat vo palto ko za nasvadba ke pomislit nekoj oti ovoj zajakov gjomiti umen coek a toj budala skroz bil

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јун 11 2015, 06:18

Na sto spadna dpbne????? .... na Sotir !!! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Гостин Чет Јун 11 2015, 10:20

Chekaj bre kalifu ne brzaj...Sotircho ima dobieno reshenie pred vrabotuvanje vo IA na dpmne, pa sega si go zasluzhuva mestoto...Toa shto ne mu odi e zatoa shto ne mu kazhale vo shtab deka se gotovi i deka se majtapat so nego... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by трендафил Чет Јун 11 2015, 10:39

Тео напиша:Trendafile zoshto go navreduvash svojot pastir i najdobar uchenik na Soros???

Барања до наредната влада!!!!! 2hi1ax4
Можеш да постираш и слика на која се заедно сликани на преговарчка маса Заев и Груевски и да кажеш дека Заев е најдобриот ученик на премиерот. Во пракса не секогаш пријатели седнуваат на маса. СЛиката е правена во време кога медиумите на Сорос имаа апсолутна доминација, па изгледаше дека мнозинството Македонци се спремни да го сменат името поради членството во НАТО. Што беше гнасна лага.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јун 11 2015, 15:34

Eve go i trendo.... zaboraviv deka se u paket so sotirco ! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Барања до наредната влада!!!!! Empty Re: Барања до наредната влада!!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот