Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

4 posters

Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by трендафил Пон Мај 09 2016, 00:13

Гледам дека вандалите што протестираат фрлаат со боја по македонските институции и споменици на истакнати личности и настани, но еднонационално, само македонски. Без разлика дали се работи за антички, средновековен, илинденски, НОБ или некој друг период. Кучињата обележуваат територија со уринирање. Дали вандалите на Сорос мислат дека со боење обележуваат територија, па ја обележуваат само таа што ја сметаат за македонска, а не и таа што ја сметаат за албанска. По договорената федерализација како што пишуваат некои медиуми. Сериозно ли мислите дека со фарбање споменици ќе добиете повеќе гласови и ќе ги придобиете неопределените гласачи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 09 2016, 16:23

трендафил напиша:Гледам дека вандалите што протестираат фрлаат со боја по македонските институции и споменици на истакнати личности и настани, но еднонационално, само македонски. Без разлика дали се работи за антички, средновековен, илинденски, НОБ или  некој друг период. Кучињата обележуваат територија со уринирање. Дали вандалите на Сорос мислат дека со боење обележуваат територија, па ја обележуваат само таа што ја сметаат за македонска, а не и таа што ја сметаат за албанска. По договорената федерализација како што пишуваат некои медиуми. Сериозно ли мислите дека со  фарбање споменици ќе добиете повеќе гласови и ќе ги придобиете неопределените гласачи.


Za ova si totalno u pravo! Povekje glasovi ke se pridobie so slednata akcijaДали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Baghdad-iraq-iraqis-watch-a-statue-of-iraqi-president-saddam-hussein-picture-id72903718
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by трендафил Пон Мај 09 2016, 19:28

Малку си забегал брат. Вие не опганувате споменик на некој актуелен политичар, туку врз одамна починати борци за македонската слобода или дејци кои оставиле длабок траг врз македонската и светска култура, историја .... Слава им и Бог да ги прости. Колку што гледам Албанците, што протестираат денес против вашиот посакуван партнер, Али Ахмети, имаат поголема почит кон великаните од македонската историја и Македонија како држава од соросоидите и сдсмОВЦИТЕ кои како што кучињата уринираат за да си одбележат територија фрлаат со боја по обележјата на големи личности од македонската историја и зградите на институциите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 09 2016, 19:47

трендафил напиша:Малку си забегал брат. Вие не опганувате споменик на некој актуелен политичар, туку врз одамна починати борци за македонската слобода или дејци кои оставиле длабок траг врз македонската и светска култура, историја .... Слава им и Бог да ги прости. Колку што гледам Албанците, што протестираат денес против вашиот посакуван партнер, Али Ахмети, имаат поголема почит кон великаните од македонската историја и Македонија како држава од соросоидите и сдсмОВЦИТЕ кои како што кучињата уринираат за да си одбележат територија фрлаат со боја по обележјата на големи личности од македонската историја и зградите на институциите.

Mozebi sum zabegal malku povekje, ne e ni cudo koga ovaa vlast 10 godini pravi pritisok vrz nervni kletki.
Tuku da te prasham..... kaj vide ti frlanje boja vrz Dame, Goce, Karev, branitelite od 2001.......
Osven glupostite kako triumfalnata tragikomedija, lavovite, konjot so se pederot na nego, refasdiranite i shampitosiranite objekti so stiropor i tn ne vidov deka nekoj promashil i makar po greshka go pogodil na gorespomenatite nitu cevelot!
p.s. A da pojdesh malku na ocen ili psiho test ???? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by трендафил Пон Мај 09 2016, 20:20

Портата Македонија, за почеток, не е парче камен, како што во вашиот виртуелен свет ви ја прикажуваат Сорос и Бејли, туку на неа е прикажана целокупната историја на Македонија. Вие без никаков критериум офарбавте што ќе стигнете. Релјефите за децата бегалци, за Питу Гули, борците од НОБ ... Оди ако не ти е срам и самиот види што се имате опогането на тој споменик на културата. Го обоивте и споменикот на АСНОМ. Стиропорот како изолација се користи во целиот свет, па не разбирам од каде е патолошката омраза што ја имате кон овој материјал. Министерството за култура е исто како што било пред еден век кога е изградено. Тоа што филмот за Александар е правен во модерен западен стил во кој хомосексуалноста е доблест, што би требало ти подобро да го знаеш затоа што на вас ви се поддршка западњаците, да не кажам дека ве туркаат од позади, вие мислите со чадорот, но внимавајте да не се работи за некој орган. За да не ви помине во навика затоа што велат дека кој пошол во тој правец никогаш не се вратил назад.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 09 2016, 20:38

Kako fino imash objasnuvanje za se i seshto. Ne bi bilo losho da go poglednesh filmot "Teorija za senesho" ili taka nekako beshe. Tuku za stroporot; potpolno te razbiram, samo ne mi e jasno sto morashe pastirot da odi na blindirana mecka od 600K. Mozel komotno da go blindira so stiropor, ionaka mu fakja prashina u nekoja garaza.
SHUPCI EDNI ! NE VI E SRAM!!!!! ABE KRIMINALCI STE, KAKO NE SVAKJASH DEKA KORLEONE E MALO DETE ZA VAS!
st pa ja diskutiram so ....@#@$@%@^&*
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мај 09 2016, 21:39

Kakva apstrakcija covece!?!? Twisted Evil
Grujokio moze da korne kosa, kako se zaebal so Valentina i nejzinite milioni evra! ovie se za dzabe - em iljadapati poubavo!Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата CiCERXAVIAAyu8i
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by трендафил Вто Мај 10 2016, 11:54

Иако не се согласувам со многу работи, пред се немањето на Македонија на протестот на Беса, односно странски знамиња (на Албанија, САД и ЕУ) и странска химна, на АЛбанија, ќе го пофалам протестот на вашиот албански дел, на Беса, кој беше прв ненасилен и цивилизиран протест по мнооооооооооогу долго време.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by трендафил Вто Мај 10 2016, 12:01

Hamad bim Khalifa напиша:Kakva apstrakcija covece!?!? Twisted Evil
Grujokio moze da korne kosa, kako se zaebal so Valentina i nejzinite milioni evra! ovie se za dzabe - em iljadapati poubavo!Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата CiCERXAVIAAyu8i
Сериозно ли мислиш дека ментално здрав човек може да направи нешто вакво? Посебно со спомен обележје на кое е представена целокупната историја на неговиот народ. И сериозно ли мислите дека вакви гадости ќе го зголемат рејтингот на СДСМ. Додека СДСМ не се огради од Сорос и неговите платеници што ги прават овие будалаштини никогаш нема да победи на избори. А нема вечно да имаме техничка влада и технички министер за внатрешни работи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by osa Вто Мај 10 2016, 12:35

trendafile ti nemash apsolutno kredibilitet da zboruvash za "mentalno zdravje "...e sega zoshto ke prashash ...pa vidi vaka :ti podrzuvash ubijci i lopovi koi unishtija mnogu chovechki zivoto i sekako ja unishtija drzavata ...spored toa ti ne si so dijagnoza NORMALEN ,pa nemozesh kako takov da davash kvalifikacii kakvi se drugite ...zgora na se trendafilcho :TI VERUVASH DEKA ONIE VO BOMBITE SHTO SE SPOMENUVAAT KAKO KRIMINALCI SE NEVINI ...duri ni oni samite ne se branea tolku ,vednash si dadoa ostavka zoshto svatia deka gi fatile so spushteni gaki ,pa spored toa TOJ SHTO GI BRANI E LUD

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by трендафил Вто Мај 10 2016, 19:41

Презумцијата за невиност кажува дека секој за кого не е докажано дека е виновен е невин. Т.н. бомби, дури и да не се монтирани не се сметаат сами за себе како доказ. Во моментов постои дилема кој е криминалец. Веќе напишав дека ако Бејли и неговите слуги се во право, зошто фалсификувате лични карти и на новинарот што тоа го презентираше како дело на власта (клеветеше) му дадовте награда како поткрепа дека лагата е вистина. Лично сметам дека поништување на аболиција е прекршување на правото, но доколку се најде можност претседателот да поништи аболиција, сметам дека тоа треба да го направи и со аболицијата на Заев за Глобал, на терористите од 2001 година и сите други помилувања и аболиции на политичари. Да потсетам и дека Груевски прв побара укинување на аболицијата за него, а пред Заев тоа го сторија и Трајко Вељановски и Сашо Мијалков. Но сето тоа е небитно. СЈО иначе може без да бара казна за сторителите да води постапка за враќање на евентуално земените пари, па индиректно да ја докаже вината на сторителот. Но Катица и нејзините очигледно или се аналфабети за право или некои потези ги првата само како пропаганден потег. На пример барањето за смрзнување на имотот на градоначалникот на Битола не може да го бара обвинителството без мислење на правобранителот. Но на овој СЈО треба да му презентира докази кои изгледа ги нема. Сега се извинувам што на барање на модераторот Оса забегав од темата. А сакав само да напишам. Ги молам следбениците на Бејли да се однесуваат кон македонските споменици исто како кон албанските. Не ги опоганувајте!

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by defo Сре Мај 11 2016, 08:06

СЕ МОЛАТ ПОДРЖУВАЧИТЕ НА ГРУЕСКИ, ДА СТАВАТ ПРСТ НА ГЛАВА И ДА РАЗМИСЛАТ ШТО БРАНАТ????

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 11 2016, 16:05

defo напиша:СЕ МОЛАТ ПОДРЖУВАЧИТЕ НА ГРУЕСКИ, ДА СТАВАТ ПРСТ НА ГЛАВА И ДА РАЗМИСЛАТ  ШТО БРАНАТ????

I konecno da si go izvadat ku.eto na grujokio od usta!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by трендафил Сре Мај 11 2016, 18:07

Оваа тема воопшто не е за одбрана на некој политичар, туку за група идиоти кои во својот веројатно поматен разум мислат дека колку повеќе штета ќе направат на спомениците и објектите посветени на значајни личности и настани од македонската историја сметаат дека толку поголеми се шансите за победа на Бејли и неговиот вазал Заев. Еве ви еден позитивен пример. Група возрасни жени се обидува да ги очисти гадостите врз релјефите посветени на децата бегалци, на партизаните од НОБ, на Питу Гули и на други значајни настани и личности.
Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Cistenje-porta-Makedonija-640x341

Мене лично не ми е познато освен талибанците и исламистите од ИСИЛ некој друг да имал ваква манија за обесчестување на споменици. Но веројатно вие одите по филозофијата на Грчев. На фотографијата купува боја.
Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Grcev_boja

А овде е неговата „историска“ изјава дадена за бугарски медиум и на радост на непријателите на Македонија кај источниот сосед.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by defo Сре Мај 11 2016, 20:07

Точно, не лаже, сем ако во штаб не ве учат дека и амебата била Македонка, или Адам бил Македонец, или сме ариеска раса......Ај те молам ....Трендо...

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by трендафил Сре Мај 11 2016, 21:52

Никој не дал таква идиотска изјава како таа на Грчев. Тој всушност се потсмева на друг дел од македонската историја, сакајќи да каже дека ваљда Јустинијан кој е роден во скопски Таор и за кој има споменик како дел од проектот Скопје 2014 не е Македонец, понатаму дека Филип Македонски и Александар Македонски не се Филип Грчки и Александар Грчки, за светите Климент, Наум, Кирил и Методиј и цар Самоил дека се Бугари, можеби и за Гоце Делчев и Даме Груев, дека Ченто, Киро Глигоров и другите борци од НОБ се родиле како Срби, а Тито ги претворил во Македонци. Ако некој се подсмева на тоа, не е ли пародија и комедија однесувањето на Бугарите за кои Грчев ја дава изјавата кои и мене и тебе не сметаат за Бугари. Извини ако си Бугарин, јас не сум, па за тие што така ме сметаат мислам дека имаат сериозни проблеми со менталното здравје. Кога спомнав ментално здравје ајде да кажам дека за ненормални или фашисти ги сметам сите тие за кои беше нормално кога ВМРО ги бојкотираше изборите во 1994 година и си владееше до крај на мандатот во 1998 година, а сега сметаат дека ако СДСМ бојкотира ќе пропадне светот (или најмалку Македонија). На листата се САД, ЕУ, СДСМ, најповеќе ЛДП која по втор пат бојкотира избори, еднаш со ВМРО еднаш со СДСМ. Да ве потсетам и дека во 1996 година вонпарламентарната опозиција собра 200 илјади гласови со барање за предвремени избори, но до нив со одлука на тогашното Собрание не дојде.
конечно гледам дека собравте храброст да отидете пред резиденцијата на претседателот Иванов. Веројатно затоа што неговиот сосед амбасадорот Бејли во моментов е на таен состанок со Тачи, Ахмети и Шеќеринска (го нема и Заев) во вилата на Орав во Пржино. Не знам зошто Бејли е дојден со партиското возило на СДСМ заедно со Рада.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата Empty Re: Дали бојата на Сорос е замена за уринирањето на кучињата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот