Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IN MEMORIAM

+16
трендафил
misterija
Albatros
Dino
Bosonoga
TRAJCHE
Teo
Luxor
Simulant
tmoro
reiter
osa
Broz
sofmak
Фири
Hamad bim Khalifa
20 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by Luxor Сре Фед 26 2020, 11:02

IN MEMORIAM - Page 4 Zombod25
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by defo Пон Мај 04 2020, 10:27

Почина Македонската Ходача Легенда Драган Вучич почивај во мир ЛЕГЕНДО!!!

Колку и да јадевме слатки за човеков, беше пред времето, ви текнува на вашите 5 минути, па она по кое сега пола Македонија паѓа во несвест Пинк Ѕвезди тој го правеше во 95 година.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by Nebula Пон Мај 04 2020, 10:37

Neka mu e lesna zemja.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by osa Пон Aвг 24 2020, 21:04

so zalenje soopshtuvame deka po kratko boleduvanje pochina vistinskiot umetnik na makedonskata muzichka scena Nikola Kostadinovski -Koljo ...pochivaj vo mir ...mnogumina go narekuvaa i makedonskiot Misho Kovach ...neverojatna boja na glas ...neka mu e lesna zemjata ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by osa Пон Aвг 24 2020, 21:07

najpopularna pesna megu prvite negovi hitovi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by Dino Пет Сеп 11 2020, 21:55


Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by Dino Пет Фед 19 2021, 17:33

Bog da go prosti.

IN MEMORIAM - Page 4 Img_2114Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by zozoti Пет Фед 19 2021, 17:49

Neka mu e lesna zemjata.


zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by трендафил Саб Фед 20 2021, 20:19

Бог да го прости. 
Еве една негова мисла. 

Живот? Тоа ти е, знаеш тоа на гробот, па кога пишува година на раѓање и година на смртта. Е ПА ТАА ЦРТИЧКА МЕЃУ НИВ, ТОА Е ЖИВОТОТ ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

osa and defo like this post

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by defo Нед Фед 21 2021, 22:21песна која ме врзува со една лична приказна, со една девојка, не ја спомнувам ни ради мене ни ради нејзе...лето далечно, небо и мојот стар кавасаки.....почивај у мир легендо..........


Песна од која остана еден стих, кој најдобро ги опишува нашиве „гавази", стихови кои секогаш кога ќе поминам по илинденска, или зад рекорд онаа зградана ми џвонат во ушиве....

Smrada sa farme pustimo u parlament
Onda se krstimo kad nešto izvali;

Почивај у мир Царе.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by Albatros Саб Мар 27 2021, 15:54

Zagubivne uste eden golem covek.

IN MEMORIAM - Page 4 Img_2102

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by osa Саб Мар 27 2021, 16:22

tazno ..ova zlo golem danok zema

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by трендафил Саб Јан 22 2022, 15:32

Денес почина Александар (попознат како Аки) Рахимовски. Најпознат како пеач на Парни ваљак, група од Загреб. Роден е во Ниш, но како мало дете доаѓа во Скопје. Бог да го прости.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by трендафил Вто Јан 25 2022, 19:51

Почина Александар Џанбазов, македонски композитор и диригент. Бог да го прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by Luxor Чет Сеп 08 2022, 20:04

Почина кралицата Елизабета втора.

IN MEMORIAM - Page 4 Fcjrtw10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by defo Пет Сеп 09 2022, 16:20

Бог да ја прости!!!
За покојните се најдобро, ама Британците, не секогаш биле на страна на Македонците?!?!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by Luxor Пет Сеп 09 2022, 18:07

defo напиша: Британците, не  секогаш биле на страна на Македонците?!?!

Краткиот одговор на твоето прашање/тврдење би бил да, во право си.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

osa and defo like this post

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by OPOZICIONER Сре Мар 22 2023, 09:19

Pocina Dimce Meskovski, eden od velikanite na makedonskata scena.


IN MEMORIAM - Page 4 Dimcem10

По долго боледување во Лос Анџелес- САД почина легендата на македонскиот театар, Димче Мешковски. Кариерата ја помина во Драмскиот театар каде одигра над 100 улоги. Кажуваше дека му е омилен лик Тасе од комедијата „ Викенд на мртовци“, за кој освои награда на фестивалот „ Војдан Чернодрински“. А, денеска кога повеќе не е меѓу нив, колегите се сеќаваат на Мешковски како човек секогаш подготвен да им помогне.

https://telma.com.mk/2023/03/21/pochina-makedonskiot-akter-dimche-meshkovski/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

IN MEMORIAM - Page 4 Empty Re: IN MEMORIAM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот