Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

+5
Teo
reiter
defo
Luxor
OPOZICIONER
9 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by OPOZICIONER Сре Мар 01 2017, 20:59

horhe odbi da go dade mandatot za sostav za nova vlada na mandatarot Zaev so ostanatite chlenovi koi sostavuvaa mnozinstvo .Ova go napravi samo da go zashtiti gujo od apsaana .Poveke nemora da se prashuvame dali navistina ima napraveno kriminal Gujo i familijata bidejki ova e jasna potvrda za toa .
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Сре Мар 01 2017, 21:46

Повеќе би рекол очајнички обид за одолговлекување. Корисно за Грујо но опасно за Хорхе. Кога Грујо на крај че му ја дувне во Русија фикусот ќе наебе и за него. Единствениот ќар што ќе му остане ќе бидат краватите што за по 5К евра ги купуваше од братучетката на грујо скулпторката Валентина, иако и тоа не е сигурно затоа што тоа се крадени пари и ќе мора да ги врати.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by defo Сре Мар 01 2017, 22:03

Заев: Иванов изврши државен удар

Ѓорге Иванов со одлуката извршува државен удар и ја внесува Македонија во подлабока криза, изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Според него, Иванов прави уставно-државна криза што ја негира мнозинската волја на граѓаните, и на претседатолот на државата му порача да ја повлече одлуката за веднаш да се формира новата Влада.

„Тој прави уставно - државна криза со тоа што ја негира мнозинската волја на граѓаните и поднесените 67 потписи на избрани пратеници во Собранието на Р.Македонија и спречува легален и легитимен трансфер на власта. Со ваквото однесување, Иванов уште еднаш се стави во улога на заштитник и соучесник на Никола Груевски и на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Сакам јавно да порачам, СДСМ и јас како претседател нема да дозволиме никој да си игра со иднината на државата за лични, политички и криминални цели.“, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Заев порачува дека ќе се искоритат сите законски можности.

„Сето ова што сега се случува сме го виделе и претходно од Никола Груевски и неговите соработници како Ѓорге Иванов. Груевски тоне, но нема да дозволиме да ја потоне и Македонија. Ѓорге Иванов мора да ја повлече оваа одлука и веднаш да го додели мандатот за формирање на новата Влада, бидејки Уставот го обврзува на тоа. Не смее да ја негира мнозинската волја на граѓаните, којашто е преточена преку 67 мандати за пратеници и да ги кочи уставните, законските и демократските процеси во Република Македонија“, изјави Заев.

Тој ги повика граѓаните да не подлегнуваат на притисоците, и да останат смирени

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Сре Мар 01 2017, 22:03

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by reiter Сре Мар 01 2017, 22:05

и како понатаму ќе се одвиваат работите..на улица лејки без ум и протестираат,криминалците сега за сега си купија време но прашање е што понатаму?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Сре Мар 01 2017, 22:07

Han go pozdravi Horheta...

Хан - Парламентарното мнозинство мора да биде признаено

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR 3964C819-AD83-4C47-B81A-3285E119FFBC_w1023_r1_s

http://www.slobodnaevropa.mk/a/28341879.html
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Сре Мар 01 2017, 22:09

reiter напиша:и како понатаму ќе се одвиваат работите..на улица лејки без ум и протестираат,криминалците сега за сега си купија време но прашање е што понатаму?

Makedonija ne e nitu Turcija, nitu Rusija...So sila ne mozhat da prodolzhat da vladeat...Igraat na karta raspad i megjuetnichka vojna vo Makedonija...Treba da bideme smireni...Na kraj Horhe i Grujo kje zavrshat dozhivotno zad reshetki...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by reiter Сре Мар 01 2017, 22:16

е, тоа на крај за хорхе и грујо е некако далеку.Смирени?Провоцираат и баш они се тие што сакаат да започнат демек пресметка со предавниците а и добро им оди сега за сега.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Сре Мар 01 2017, 22:23

Ne e celta megjumakedonska presmetka...So toa nema nishto da postignat...Celta e megjuetnichka vojna i raspad na drzhavata...Nema drzhava, nema obvinenija protiv pastirot i familijata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Сре Мар 01 2017, 22:25

OPOZICIONER напиша:horhe odbi da go dade mandatot za sostav za nova vlada na mandatarot Zaev so ostanatite chlenovi koi sostavuvaa mnozinstvo .Ova go napravi samo da go zashtiti gujo od apsaana .Poveke nemora da se prashuvame dali navistina ima napraveno kriminal Gujo i familijata bidejki ova e jasna potvrda za toa .
Прво не биди говно, извини што се спуштам на твоето ниво, и немој претседателот на Република Македонија да го нарекуваш со зборот што го користат кучињата на Сорос во Македонија. Тој победи на претседателските избори со 535 илјади гласови, а сега веројатно, по постапувањето во кризата што ја предизвикавте сигурно има и поголема поддршка. Можеш погрдни имиња да користиш за таткото на платформата што сака да ја спроведе СДСМ во Македонија, Еди Рама. Граѓаните на Македонија не гласа за постизборна програма наметната од друга држава, од Албанија. Не знам од каде толкав страв од нови избори ако мислите дека народот ве сака. Јас мислам дека по измамата што се обидувате да ја направите, бидејќи не излеговте со Тиранската платформа за двојазичност на изборите, за да проверите дали и граѓаните ја прифаќаат како што ја прифати Зоран Заев. Би ви препорачал и да се концентрирате на фацата на Зоран Заев додека зборува на приложеното видео. Не личи ли на многу исплашен човек, на предавник фатен на дело. и онака бидејќи е пробиен рокот од 10 дена за давање на мандат откако Груевски не попушти пред притисоците од запад, од Тирана, Брисел, Лондон и Берлин па не успеа да состави влада и единствено решение се нови избори. На кои вие мислите дека народот ве сака и ќе победите, нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by reiter Сре Мар 01 2017, 22:26

некако мислам дека албанците сега се на страна,не се мешаат.Премногу долго трае сето ова,подобро некој да го одврзи кесето и плати некој профа и со еден потег да не спаси сите

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Сре Мар 01 2017, 22:31

трендафил напиша:
OPOZICIONER напиша:horhe odbi da go dade mandatot za sostav za nova vlada na mandatarot Zaev so ostanatite chlenovi koi sostavuvaa mnozinstvo .Ova go napravi samo da go zashtiti gujo od apsaana .Poveke nemora da se prashuvame dali navistina ima napraveno kriminal Gujo i familijata bidejki ova e jasna potvrda za toa .


Прво не биди говно, извини што се спуштам на твоето ниво, и немој претседателот на Република Македонија да го нарекуваш со зборот што го користат кучињата на Сорос во Македонија.

Трендо не биди говно, извини што се спуштам на твое ниво, и немој членовите на форумот да ги нарекуваш со зборот што го користат кучињата на Грујо во Македонија.

Ова сфати го како предупредување.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Сре Мар 01 2017, 22:31

Teo напиша:Han go pozdravi Horheta...

Хан - Парламентарното мнозинство мора да биде признаено

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR 3964C819-AD83-4C47-B81A-3285E119FFBC_w1023_r1_s

http://www.slobodnaevropa.mk/a/28341879.html
А што е Хан. Правен експерт, Господ ... Во Македонија одлучуваат македонските институции од кои една е и Претседателот на Републиката. Ептен сте во шема дека Македонија не е слободна држава и дека мора да прифатиме што доаѓа од запад. Без разлика дали се работи за ЕУ или за Албанија. За вас изгледа и Косово е запад.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Сре Мар 01 2017, 22:33

luxor напиша:
трендафил напиша:
OPOZICIONER напиша:horhe odbi da go dade mandatot za sostav za nova vlada na mandatarot Zaev so ostanatite chlenovi koi sostavuvaa mnozinstvo .Ova go napravi samo da go zashtiti gujo od apsaana .Poveke nemora da se prashuvame dali navistina ima napraveno kriminal Gujo i familijata bidejki ova e jasna potvrda za toa .


Прво не биди говно, извини што се спуштам на твоето ниво, и немој претседателот на Република Македонија да го нарекуваш со зборот што го користат кучињата на Сорос во Македонија.

Трендо не биди говно, извини што се спуштам на твое ниво, и немој членовите на форумот да ги нарекуваш со зборот што го користат кучињата на Грујо во Македонија.

Ова сфати го како предупредување.
Благодарам за предупредувањето. Извини што не поднесувам кога некој повеќе го почитува премиерот на Албанија од Претседателот на сопствената држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Сре Мар 01 2017, 22:35

Pa ne gledam deka Putin dojaval na bel konj da ve spasuva a i tvojot pastir seushte plache i se kolne vo EU i NATO...Koga kje p[ochne da se kolne vo Putin i Evroazija togash mozheme da komentirame...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Сре Мар 01 2017, 22:38

трендафил напиша:
luxor напиша:
трендафил напиша:
OPOZICIONER напиша:horhe odbi da go dade mandatot za sostav za nova vlada na mandatarot Zaev so ostanatite chlenovi koi sostavuvaa mnozinstvo .Ova go napravi samo da go zashtiti gujo od apsaana .Poveke nemora da se prashuvame dali navistina ima napraveno kriminal Gujo i familijata bidejki ova e jasna potvrda za toa .


Прво не биди говно, извини што се спуштам на твоето ниво, и немој претседателот на Република Македонија да го нарекуваш со зборот што го користат кучињата на Сорос во Македонија.

Трендо не биди говно, извини што се спуштам на твое ниво, и немој членовите на форумот да ги нарекуваш со зборот што го користат кучињата на Грујо во Македонија.

Ова сфати го како предупредување.
Благодарам за предупредувањето. Извини што не поднесувам кога некој повеќе го почитува премиерот на Албанија од Претседателот на сопствената држава.

I jas se nerviram koga nekoj povekje go pochituva pastirot i familijata plateni od stranski drzhavi da ja rasturat Makedonija od samata Makedonija i makedonskiot narod no toa ne znachi deka treba da te navreduvam narekuvajki te govno ili slichno...Dovolno e toa shto si predavnik...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Сре Мар 01 2017, 22:41

reiter напиша:некако мислам дека албанците сега се на страна,не се мешаат.Премногу долго трае сето ова,подобро некој да го одврзи кесето и плати некој профа и со еден потег да не спаси сите

Dobro e se dodeka albancite se drzhat na strana...Toa mu gi rushi site planovi na Grujo...Inaku shto znaesh, nesrekji se sluchuvaat...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Сре Мар 01 2017, 22:46

luxor напиша:Повеќе би рекол очајнички обид за одолговлекување. Корисно за Грујо но опасно за Хорхе. Кога Грујо на крај че му ја дувне во Русија фикусот ќе наебе и за него. Единствениот ќар што ќе му остане ќе бидат краватите што за по 5К евра ги купуваше од братучетката на грујо скулпторката Валентина, иако и тоа не е сигурно затоа што тоа се крадени пари и ќе мора да ги врати.


navistina

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Сре Мар 01 2017, 22:48

osa напиша:
luxor напиша:Повеќе би рекол очајнички обид за одолговлекување. Корисно за Грујо но опасно за Хорхе. Кога Грујо на крај че му ја дувне во Русија фикусот ќе наебе и за него. Единствениот ќар што ќе му остане ќе бидат краватите што за по 5К евра ги купуваше од братучетката на грујо скулпторката Валентина, иако и тоа не е сигурно затоа што тоа се крадени пари и ќе мора да ги врати.


navistina

od kaj znaat nebanjatite kolku e 5k ,abre pishi im po selski 5000 iljadi evra

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Сре Мар 01 2017, 22:50

Ни тоа не знаат. Нивниот домет е цената на сендвич со посебна и растителен кашкавал.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Сре Мар 01 2017, 22:52

veke dva chasa odi kajron(lenta) na shitel deka ZAEV NE SE OTKAZHAL OD PLATFORMATA I ZATOA NE MU GO DAL IVANOV MANDATOT ?!

a ovie shto gi davaat vakvite informacii za javnosta i so toa ja izvrtuvaat vistinskata realnost ke LEZAT ,ili ke se spasat i oni so ukradeni pari

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Сре Мар 01 2017, 22:54

a za bratuchetkata da mi kazesh

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Сре Мар 01 2017, 22:54

Дарко Марковиќ беше визионер. Еве како ќе завршат дпмне-офците.

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Untitl16
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by defo Сре Мар 01 2017, 22:59

Поздрав од мене, мислам дека доволно кажав.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Сре Мар 01 2017, 23:05

трендафил напиша:
OPOZICIONER напиша:horhe odbi da go dade mandatot za sostav za nova vlada na mandatarot Zaev so ostanatite chlenovi koi sostavuvaa mnozinstvo .Ova go napravi samo da go zashtiti gujo od apsaana .Poveke nemora da se prashuvame dali navistina ima napraveno kriminal Gujo i familijata bidejki ova e jasna potvrda za toa .
Прво не биди говно, извини што се спуштам на твоето ниво, и немој претседателот на Република Македонија да го нарекуваш со зборот што го користат кучињата на Сорос во Македонија. Тој победи на претседателските избори со 535 илјади гласови, а сега веројатно, по постапувањето во кризата што ја предизвикавте сигурно има и поголема поддршка. Можеш погрдни имиња да користиш за таткото на платформата што сака да ја спроведе СДСМ во Македонија, Еди Рама. Граѓаните на Македонија не гласа за постизборна програма наметната од друга држава, од Албанија. Не знам од каде толкав страв од нови избори ако мислите дека народот ве сака. Јас мислам дека по измамата што се обидувате да ја направите, бидејќи не излеговте со Тиранската платформа за двојазичност на изборите, за да проверите дали и граѓаните ја прифаќаат како што ја прифати Зоран Заев. Би ви препорачал и да се концентрирате на фацата на Зоран Заев додека зборува на приложеното видео. Не личи ли на многу исплашен човек, на предавник фатен на дело. и онака бидејќи е пробиен рокот од 10 дена за давање на мандат откако Груевски не попушти пред притисоците од запад, од Тирана, Брисел, Лондон и Берлин па не успеа да состави влада и единствено решение се нови избори. На кои вие мислите дека народот ве сака и ќе победите, нели?


dobro bre trendafile stopati ti kazavme ,ti pokazavme DOKAZI deka izborot e falsifikat ,i ti uporno go izbrale 535 iljadi glasachi ....
prestani da se glupirash ,site pa i gujo prizna deka izborite bile falsifikat ...se obrati javno na pres i kaza ima VISTINIti ,poluvistiniti momenti vo BOMBITE ...on ne demantira deka ne e tochno deka vrshele falsifikat ....so falsifikuvani izbori ,predsedatelot e falsifikat ...._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот