Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

+5
Teo
reiter
defo
Luxor
OPOZICIONER
9 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Саб Мар 04, 2017 10:48 pm

Ова Дефо го ставил од твитер, а  ти како верник сигурно се согласуваш со тврдењето на џипоманите кои се нарекуваат владици дека ќотекот е од рајот излезен.

defo напиша:
kiki‏ @trajko9 напиша:Најостро го осудувам шамарот на #фрчко...Стока се тепа со стап,затоа што може  раката да си ја повредите
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Саб Мар 04, 2017 11:04 pm

Само тотален примитивец може на поставено прашање да одговори со физички напад, а уште поголем примитивец може да биде воодушевен со такво однесување. Имаш среќа што македонските патриоти не се однесуваат како предавникот Фрчковски иначе моментално би го сменил мислењето за ќотекот и рајот и нема дедо Пимен да го нарекуваш џипоман. Дека стапот има два краја можеби ќе видите наскоро, затоа што стапот на чадорот во вид на бомбардирање тешко ќе се спроведе во Македонија во моменталните геополитички услови, а без чадорот вие сте се поблиску до нула.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Саб Мар 04, 2017 11:12 pm

Нешто не пишуваше така кога Хипо го нападна Саше Политико. А сега си се распишал, што е работата? Се уплаши дека постојат луѓе што знаат и можат да си ја одбранат честа и достоинството од глупави ќосевци? Се уплаши бидејки сфати дека и другата страна не е беспомошна? Толку ли си глуп да мислиш дека ќе ви дозволиме со сила да ја растурите Македонија?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Саб Мар 04, 2017 11:17 pm

Еве да видиш што ќе ви се случи ако се обидете да изигрувате ќосевци и се обидете со сила да го уништите ова парче земја македонска.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Саб Мар 04, 2017 11:22 pm

Тоа што тројца млади интелектуалци сакале да разговараат со Фрчковски, а овој одговорил по обичај со шамари, нели удри и една жена за место за паркирање, на значи дека така ќе биде и во иднина. И покрај тоа што е предавник, не посакувам да му дојде на вашиот примитивец вистински Ќосе. Повеќе посакувам да му дојде умот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Саб Мар 04, 2017 11:25 pm

Мислиш млади криминалци од твојата партија чиј идол е Ќосето крвникот на македонските слободоумни дејци. Гледаш Трендо, така поминуваат тие што како вас дпмне-офците ќе се кренат против сопствениот народ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Саб Мар 04, 2017 11:31 pm

Нема физички напад од младите патриоти за кои не се знае дали се од ВМРО, СДСМ, некоја друга партија или политички неутрални, туку само обид да разговараат со професорот Фрчковски. Претпоставувам дека во недостаток на аргументи, овој се решил на физичко насилство. Срамно е како ваков идиот може да биде професор, Дури и да не беше предавник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Саб Мар 04, 2017 11:36 pm

Па не им е ниту дозволено на младите ќосевци физички да нападнат. Јасно ли ти е сега зошто комуњарите ве парчосаа во втора светска војна. Затоа што сте пичкици кога ќе се најдете пред решителни луѓе што се спремни да си ја бранат државата. Храбри сте само пред беспомошните. А само такви останавте после подлите убиства на вистинските македонци и револуционери на ВМРО.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Зоран Заев (Agim Zajeviqi) сака да изврши државен удар

Пишување by трендафил Нед Мар 05, 2017 10:08 pm

Биди среќен и ти и Фрчковски што Вмровците не се силеџии како вас. Не пишувам само за Фрчковски кој физички вчера нападна малолетник, а лажно има пријавено дека тој е нападнат, туку и за идиотите на Џорџ Сорос што напаѓаа полицајци и за вашите Косовари во Диво Насеље што требаше да ја промовираат вашата програма за разнебитување на Македонија. Не знам дали си свесен дека во Македонија секој ден се собираат по стотина илјади луѓе што го поддржуваат претседателот Иванов. Не сите го поддржуваат Груевски, а ниту еден не го поддржува Зоран Заев или Али Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Нед Мар 05, 2017 10:17 pm

Ајде не лажи. Терористите од Диво насеље сведочеа во судот дека ги најмиле твојот пастир Грујошеску и брат ви Аљи учката.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Зоран Заев (Agim Zajeviqi) сака да изврши државен удар

Пишување by трендафил Пон Мар 06, 2017 10:31 pm

Не знам како е во твојот зашеметен свет. Во реалниот Аљи учката е ваш коалиционен партнер, да не кажам брат на Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Вто Мар 07, 2017 8:09 am

Vo realnosta pastirot tvoj i brat vi uchkata se i ponatamu vo vlada zaedno i uporno krojat planovi kako da ostanat na vlast...Inaku dosega kje imavme i parlament i vlada a mandatot na SJO kje beshe prodolzhen...E sega ti vidi koj i kolku e zashemeten...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Чет Мар 09, 2017 9:18 pm

Твоите тврдат дека народот гласал за промени. Не за да останат на власт победниците на изборите како што беше до сега. За волја на вистината и јас поддржувам дека има само еден победник, кој не секогаш мора да состави влада, но ако има доволно мнозинство ја составува сам. Не знам која будала и зошто ја пласира Тиранската платформа, но нејзе ја блокира нашиот Претседател, Ѓорѓе Иванов. Со нетрпение очекувам прва следна анкета. Очекувам дека нашиот претседател ќе биде со голема предност најпопуларен политичар.
Ајде да одбележам дека канцеларијата на Претседателот кај Рекорд е обновена откако минатата година ја опоганија група ментално нездрави насилници е целосно обновена и денес продолжи со работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Чет Мар 09, 2017 11:26 pm

Jas kje ti kazham, toa shto ti go narekuvash tiranska platforma e smisleno od pastirot tvoj Grujo i od bratot vash uchkata Alji za da se raznebiti9 Makedonija i makedonskiot narod...Za srekja SDSM i Zoran Zaev navreme go sfatija toa i ve sprechija vo predavnichkite nameri...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Luxor Пон Мар 13, 2017 2:55 pm

И не можат да бидат отстранети затоа што вистинската пречка заради која Хорхе не го дава мандатот е обидот да се спаси од затвор бидејки и тој како дел од криминалната фамилија на власт без усул крадеше од народот.

http://fokus.mk/ivanov-prechkite-za-dodeluvane-na-mandatot-se-ushte-ne-se-otstraneti/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Сре Мар 15, 2017 3:48 pm

Толкава ти е омразата кон една политичка партија што од неа не гледаш дека твоите се обидуваат да направат предавство. Да напишам уште еднаш дека секој што направил некаков криминал треба да си одговара за стореното. Без разлика дали се прави за кражба, оштетување на споменици и згради или не дај Боже предавство односно прифаќање на наредби од странци наместо да се слуша волјата на народот. Еве ќе напишам дека ако се докаже дека Груевски навистина е одговорен за протестите пред општина Центар, за што до сега е единствено обвинет, треба да го плати прозорецот и заварувањето на оградата. Никој од вас нема напишано дека Заев треба да оди во затвор доколку барал по едно евро да се уплати кај Вицето или уште поважно ако е предавник и работи по нарачка на Сорос или Бејли.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Сре Мар 15, 2017 8:37 pm

Deka ste predavcnici Trendafile toa site go znaeme...A deka ste slepi od omraza kon se shto e makedonsko sega samite vie dokazhuvate so obidite da gi branite onie koi ja ispokradoa drzhavata i sega sakaat da ja unishtat vodejki se od mototo: nema drzhava nema koj da gi goni za kriminalite praveni poslednive deset godini...Se razbira toa e zaluden napor...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Зоран Заев (Agim Zajeviqi) сака да изврши државен удар

Пишување by трендафил Сре Мар 15, 2017 11:46 pm

Да немаше СЈО и да не беше министер за внатрешни во поголемиот дел од минатата година Оливер Спасовски, можеби и ќе ти поверував. ВМРО не го укинува СЈО, туку на истото му престанува мандатот согласно на закон. Токму за да нема вакви манипулации, какви што еве и ти пишуваш, ВМРО се согласи да се формира СЈО, вие да предложите кадар за него, да имате министер за внатрешни и да работите по ваше 1,5 година. Истото го прифативте и вие и чадорот, па не знам зошто сега барате нелегалното обвинителство да продолжи со мандатот. Доколку сте во право дека имало криминал, тогаш тие во СЈО се обични идиоти и треба поради тоа да си заминат, а не да трошат големи пари, до сега повеќе од 5 милиона евра, за бадијала.
Ајде повторно да прашам зошто еднаш не напишете дека Заев треба да одговара за Глобал или за едно евро на квадрат во менувачницата кај Вицето. Јас секогаш пишувам дека секој криминалец треба да одговара за стореното.
Малку и на темава. Претседателот не мора да даде мандат на никого по истекот на уставните рокови, а истите се изминати. Решение се нови избори. Јас не верувам дека резултатите ќе бидат исти. Очигледно истото го мислите и вие, поддржувачите Заев да стане вазал на Македонија, па бегате од таа опција. Да беа распишани избори веднаш кога Иванов изјави дека нема да даде мандат на Заев, ќе бевме пред разрешница, односно пред избори. На кои се надевам нема да има директно мешање на странци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Bosonoga Чет Мар 16, 2017 12:00 am

трендафил напиша:Да немаше СЈО и да не беше министер за внатрешни во поголемиот дел од минатата година Оливер Спасовски, можеби и ќе ти поверував. ВМРО не го укинува СЈО, туку на истото му престанува мандатот согласно на закон. Токму за да нема вакви манипулации, какви што еве и ти пишуваш, ВМРО се согласи да се формира СЈО, вие да предложите кадар за него, да имате министер за внатрешни и да работите по ваше 1,5 година. Истото го прифативте и вие и чадорот, па не знам зошто сега барате нелегалното обвинителство да продолжи со мандатот. Доколку сте во право дека имало криминал, тогаш тие во СЈО се обични идиоти и треба поради тоа да си заминат, а не да трошат големи пари, до сега повеќе од 5 милиона евра, за бадијала.
Ајде повторно да прашам зошто еднаш не напишете дека Заев треба да одговара за Глобал или за едно евро на квадрат во менувачницата кај Вицето. Јас секогаш пишувам дека секој криминалец треба да одговара за стореното.
Малку и на темава. Претседателот не мора да даде мандат на никого по истекот на уставните рокови, а истите се изминати. Решение се нови избори. Јас не верувам дека резултатите ќе бидат исти. Очигледно истото го мислите и вие, поддржувачите Заев да стане вазал на Македонија, па бегате од таа опција. Да беа распишани избори веднаш кога Иванов изјави дека нема да даде мандат на Заев, ќе бевме пред разрешница, односно пред избори. На кои се надевам нема да има директно мешање на странци.

amore idiot ,kako moze da kazuvash gluposti ,pa shto ne go prodolzite mandatot ako e taka vo red
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Чет Мар 16, 2017 2:02 pm

Trendafile shto e ova...Horhe kako i sekogash kje pluka kaj shto lizhel a vie dpmne-ofcite kje ostanete na ulica so prstot namesto so sendvich vo ustata...

ИВАНОВ ЈА ОДЛОЖУВА ПОСЕТАТА НА АВСТРАЛИЈА
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Чет Мар 16, 2017 11:15 pm

Bosonoga напиша:
трендафил напиша:Да немаше СЈО и да не беше министер за внатрешни во поголемиот дел од минатата година Оливер Спасовски, можеби и ќе ти поверував. ВМРО не го укинува СЈО, туку на истото му престанува мандатот согласно на закон. Токму за да нема вакви манипулации, какви што еве и ти пишуваш, ВМРО се согласи да се формира СЈО, вие да предложите кадар за него, да имате министер за внатрешни и да работите по ваше 1,5 година. Истото го прифативте и вие и чадорот, па не знам зошто сега барате нелегалното обвинителство да продолжи со мандатот. Доколку сте во право дека имало криминал, тогаш тие во СЈО се обични идиоти и треба поради тоа да си заминат, а не да трошат големи пари, до сега повеќе од 5 милиона евра, за бадијала.
Ајде повторно да прашам зошто еднаш не напишете дека Заев треба да одговара за Глобал или за едно евро на квадрат во менувачницата кај Вицето. Јас секогаш пишувам дека секој криминалец треба да одговара за стореното.
Малку и на темава. Претседателот не мора да даде мандат на никого по истекот на уставните рокови, а истите се изминати. Решение се нови избори. Јас не верувам дека резултатите ќе бидат исти. Очигледно истото го мислите и вие, поддржувачите Заев да стане вазал на Македонија, па бегате од таа опција. Да беа распишани избори веднаш кога Иванов изјави дека нема да даде мандат на Заев, ќе бевме пред разрешница, односно пред избори. На кои се надевам нема да има директно мешање на странци.

amore idiot ,kako moze da kazuvash gluposti ,pa shto ne go prodolzite mandatot ako e taka vo red
ВМРО претпоставувам дека не сака да го прекршува тоа што го договорил, за разлика од вас и партиите на Албанците, но и на чадорот. Веѓе два пати, со одложување на избори го прекршивте договореното, а сега сакате тоа да се направи и по трет пат. СЈО ниту беше желба на најголемата македонска партија, ниту таа предложи истото да има ограничен мандат. Сето тоа беше наметнато од вас и од вашите ментори. Зошто сакате по трет пат да лижете кај што сте плукнале.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Чет Мар 16, 2017 11:42 pm

A shto toa dogovorile vo maj 2008 Trendafile??? Podelba na Makedonija na albanski i makedonski del??? Federalizacija i kantoniozacija??? Zatoa li plativte 2 milioni evra na teroristite da vlezat vo Divo Naselje???
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by трендафил Пет Мар 17, 2017 11:19 am

Колку што ми е познато денес Заев и неговите соработници треба да се појават на распит за изборен фалсификат и за изборите од 2014 година, на кои сепак победи Иванов.
Што се однесува до терористите во Диво Насеље очигледно не го следиш судењето. Тие изјавуваат дека сакале да одржат таму прес конференција на која би ги промовирале ставовите што се сега дел од вашата, да не кажам тиранската платформа. Приказните на медиумите финансирани од Џорџ Сорос не се покажаа како точни.
Ајде повторно да напишам дека СЈО и неговиот ограничен мандат не се желба на ВМРО, туку натурена работа од страна на вашиот чадор на ваше барање. Не може сите договори да се прекршуваат како што вие сакате. Времената спогодба со Грција да не се почитува во делот дека не смееме да бидеме блокирани за прием во меѓународни организации со референцата, Рамковната спогодба со Албанците во делот дека нема територијално решение за етнички проблеми, до сега, а со Тиранската спогодба и во делот дека 20% не е повеќе лимит, Пржинскиот договор на два пати со одложување на договорениот термин на избори. Тоа што нема криминал или доколку го има сте избрале идиоти во СЈО што не се способни тоа да го докажат е ваш проблем, но во секој случај работата на СЈО ќе ја продолжи уставното обвинителство. Кое нели ќе го направите независно според ветувањата, а реално зависно од вас. Нели народот стои зад вас и ќе победите и на следните избори кои веројатно ќе бидат предвремени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Teo Пет Мар 17, 2017 4:53 pm

Eve kako raboti ergenot od romskiot bal na unishtuvanjeto na Makedonija...Pastirot falsifikuva izbori a toj go obvinuva chovekot koj gi sprechuva dpmne-ofcite da ja unishtat Makedonija i makedoncite...Ne e ni chudo shto ve narekuvaat predavnici...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by osa Чет Апр 27, 2017 10:28 pm

dobro bre ovoj ima li malku mozok ? pokraj se ,pokraj site gluposti i zamisli mrtov laden veli denes e prekrshen i ustavot na drzavata i delovnikot na sobranieto ....dobro kaza Ace Kocevski na TV 24 deka CELATA NACIJA OCHEKUVASHE DA SI DADE HORHE OSTAVKA OD FUNKCIJATA PORADI MORALNI PRICHINI a ne ovoj ushte obvinuva .....idiot ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR - Page 3 Empty Re: HORHE I GUJO IZVRSHIJA DRZHAVEN UDAR

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот