Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА РАСПИТ

Go down

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ  НА РАСПИТ Empty ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА РАСПИТ

Пишување by osa Пон Мар 20 2017, 12:24

Спасовски на распит во Обвинителство

20.03.2017 |
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство.

Од Обвинителството потврдуваат дека во 12 часот Спасовски е повикан, на распит, а Спасовски вели дека нема добиено покана.

Наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи и начинот на финансирањето на партијата, се предмет на истрага.

Во петокот во ОЈО на распит беше и лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој изјави дека Јавното обвинителство отвора контра истрага на секоја нова истрага на Специјалното јавно обвинителство и дека ќе се докаже невиноста.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот