Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЈАГНЕШКО СО СПАНАЌ - ЧОРБА

Go down

ЈАГНЕШКО СО СПАНАЌ - ЧОРБА  Empty ЈАГНЕШКО СО СПАНАЌ - ЧОРБА

Пишување by Kalinda Саб Мај 20 2017, 23:27

ЈАГНЕШКО МЕСО СО СПАНАЌ

Подготовка:
Месото се сече на парчиња и се
пропржува на малку масло. Кромидот се
сече на покрупни парчиња и во него се
додава месото, па заедно се пропржуваат. Во
тоа се става исчистениот и исечкан спанаќ и
сè се динста околу 20 минути.
Се прави запршка од маслото, брашното и
црвениот пипер и со тоа се прелива
спанаќот. Се налива со вода и се вари околу
15 минути на тивок оган.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот