Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Заевисти ја демолираа гимназијата во Тетово

Go down

Заевисти ја демолираа гимназијата во Тетово Empty Заевисти ја демолираа гимназијата во Тетово

Пишување by трендафил on Вто Мај 23, 2017 4:03 pm

Поддржувачи на новото парламентарно мнозинство ја демолирале гимназијата Кирил Пејчиновиќ во Тетово. Единствена гимназија во Тетово во која наставата се одвива само на македонски јазик. Министерот за внатрешни работи од редовите на РЕФОРМСКАТА ДУИ појма нема за настанот. Веројатно се радува затоа што Исламска држава во која има доста РЕФОРМСКИ Албанци изврши терористички напад во Манчестер со многу поголем „успех“ отколку тој во Тетово.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот