Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avtomoto

+10
Viktor
TRAJCHE
Luxor
IVA
Delta
Teo
defo
chargerburnout
Hamad bim Khalifa
reiter
14 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Luxor Вто Фед 21 2017, 11:59

Вилијамс прв го претстави новиот болид за 2017 – FW40

Avtomoto - Page 4 Fw40-angle-615x400
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Luxor Вто Фед 21 2017, 12:00

Вилијамс прв го претстави новиот болид за 2017 – FW40 (ВИДЕО)
Тимот на Вилијамс прв пред своите конкуренти ги објави фотографиите од својот нов болид FW40 со кој во претстојната сезона ќе се обиде да остане во чекор со водечките тимови во Формула 1.

Благодарение на моторите на Мерцедес и на солидниот дизајн на болидот, Вилијамс во изминатите неколку сезони котираше високо во конкуренција на конструктори, а Ботас и Маса повремено завршуваа на победничкиот подиум.

Британската екипа сезонава прва го претстави новиот болид FW40 и има многу позитивни реакции за перформансите и за дизајнот, но однaпред сепак е тешко да се предвиди дали новиот болид на Вилијас ќе биде конкурентен со најдобрите. Уште повеќе, што се уште не се знае што ќе „извадат“ другите тимови за 2017, пред се водечките Мерцедес, Ред Бул и Ферари.

Новиот болид на Вилијамс делува импресивно, а новина покрај многу поголемите пневматици на „Пирели“, е и новиот дизајн на задните крилца.

За тимот на Вилијамс во 2017 ќе возат ветеранот Фелипе Маса и младиот канадски дебитант Ленс Строл.

http://ekipa.mk/vilijams-prv-go-pretstavi-noviot-bolid-za-2017-fw40-video/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Luxor Чет Фед 23 2017, 12:54

Форс Индија го презентираше болидот за новата сезона во Формула 1

Avtomoto - Page 4 Timthumb.php?src=http%3A%2F%2Fa1on.mk%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F02%2Ffors-indija

Форс Индија денеска го презентираше својот болид со кој што ќе се натпреварува во престојната Формула 1 сезона.

Во Силверстоун Форс Индија го презентираше новиот VJM10 болид, кој што ќе вози со Мерцедес мотор.

Минатата сезона тие ги надминаа очекувањата и завршија на четвртата позиција во рагирањето по конструктори. За оваа сезона тимскиот директор Виџеј Малаја не сакаше да предвидува како би се рангирал тимот.

„Повторување на резултатите од минатата сезона ќе биде тешка задача. Не сакам да поставуваме никакви цели, освен тоа да го задржиме моментумот од минатата сезона. Постојат премногу непознаници за да може било што друго да предвидуваме“ изјави тој.

Болидот беше презентиран од Серхио Перез, за кого ова ќе биде четврта сезона со Форс Индија и новиот возач Естебан Окон.

http://a1on.mk/archives/707033
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Delta Вто Фед 28 2017, 23:17

ke bidat prvi otppzagi so noviot bolid.,//.
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Teo Нед Мар 12 2017, 17:26

Pochnuva novata sezona...

Кими Раиконен најбрз, Ферари најавува доминација во новата Ф1 сезона

Avtomoto - Page 4 Kimi-2-615x400

Возачот на Ферари, Кими Раиконен постигна најдобар резултат на претсезонските тестови на патеката „Каталуња“ во Барселона и најави дека Ферари ќе атакува на победа на првата трка од новата сезона во Формула 1 што ќе се вози на 26 март во Мелбурн. Финецот беше најбрз возач во двете тест сесии во Барселона со време од 1:18.634 минути, постигнато со супермеката компонента на пневматиците на „Пирели“. Раиконен извозе 111 круга на патеката.

Второ најдобро време постигна Макс Ферстапен, исто така со супермеките гуми, но, на попладневните тестови од вчерашниот последен ден, тој имаше проблеми во турбокомпресорот во болидот на Ред Бул и остана со 71 круг.

Трет резултат имаше Карлос Саинц од Торо Росо, Валтери Ботас од Мерцедес остана на четвртатат позиција со 53 круга, а на петото место заврши неговиот клупски колега, Луис Хамилтон кој не успеа да го подобри времето на Ботас. Хамилтон возеше на ултрасофт компонента и извозе 54 круга.

За разлика од првата сесија, Фернандо Алонсо со Мекларен имаше малку повеќе среќа во вторите претсезонски тестови. Шпанецот направи 43 круга, но не успеа да постигне конкурентно време и заврши на11 позиција со речиси за три секунди послабо време од Раиконен.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by TRAJCHE Нед Мар 19 2017, 00:09

ubavo ke pochne ,ushte poubavo ke zavrshi ,se nadevam
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Delta Сре Мар 22 2017, 22:37

ja usraa i formulta,./nisto ne e kako so trebas././
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Viktor Сре Апр 05 2017, 23:14

делта ти треба да глумиш безвезен пијаница.?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Bosonoga Чет Апр 06 2017, 00:15

za se be znaes kako treba ,aj gonise
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Viktor Чет Апр 06 2017, 00:19

од каде пак ти се најде да коментираш, копито.?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by SHARENI Чет Апр 06 2017, 00:50

Viktor напиша:од каде пак ти се најде да коментираш, копито.?

mnogu si pros be firi odma se izdavash deka si ti ,samo sega so novo ime ,ama ovde vishe ne pushtaat da pishuesh od proksi adresa ,ke te iskljuchat ,ke vidish
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by TRAJCHE Саб Aвг 04 2018, 11:27

se vraka avtotrkata vo Krusevo

Крушево викендов домаќин на авто-трки по 10 години

Како дел од манифестацијата „10 дена Крушевска република“ денеска и утре во Крушево по пауза од 10 години ќе се возат авто-трки. Натпреварот ќе се одржи на патеката долга 7,2 километри и ќе се вози од Острилци до Мечкин Камен како дел од државниот шампионат.

За денеска се закажани техничкиот преглед и верификација, а потоа околу пладне се предвидени и двата тренинзи.  Утре во 10 часот е свеченото отворање, а стартот на првата трка е во 11:30 часот, додека од 13 часот е втората трка.

Овие ридски трки следуваат по двете кои веќе се одржаа на Водно и Пониква, а пријавени се 29 возачи во шест класи.

Поради овие ридски-брзински трки регионалниот пат денеска и утре од 11 часот ќе биде затворен за сообраќај.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Delta Пон Aвг 06 2018, 10:57

e so??.,/.ko formula da dosla,./,./
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Dino Пон Окт 22 2018, 11:12

Posle pet godini Kimi povtorno na piedestalot, pobedi na GN vo Ostin i so toa go odlozi slavjeto na hamilton.

https://sportclub.mk/raikonen-dobro-startuvav-a-na-krajot-site-imavme-problem-so-gumite/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Albatros Пет Ное 02 2018, 09:25

Kolku li trki ke ima F1 ako i ovaa se dodade, izgleda deka atraktivnosta nosi i dobri pari.

https://www.gol.mk/avto-moto/vietnam-bara-mesto-vo-f1-vo-2020-godina

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Avtomoto - Page 4 Empty Re: Avtomoto

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот