Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Квази интелектуалци

5 posters

Go down

Квази интелектуалци Empty Квази интелектуалци

Пишување by defo Пон Сеп 18 2017, 20:12
Е ова интелектуалната свита во Македонија, див запад, во лоша верзија, Геро и Бранковиот пулен, Палчевски.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Вто Сеп 19 2017, 19:38

Ајде да напишам затоа што не верувам дека некаде сте го сретнале тој податок дека Бранко Геровски беше дел од тимот на весникот на СКМ - Комунист. Во редакцијата беа колеги со Љубомир Фрчковски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by defo Вто Сеп 19 2017, 21:12

Точно, ама Геро е идиот.
А Љупчо Палевски, започна во време на Трифун Костоски да го гради, кинески ѕид, денес попознат како Хотел Парк. Па зградата Тифани. Одговорен за поразот во град Скопје, 2009, верен пушач кај Бранко Црвенкоски.
Па со латас, преку каналот Никола Тесла, инсинураше нешто као демек.........

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Вто Сеп 19 2017, 21:21

Сакаш ли да кажеш дека тоа што го правеше Зоран Заев преку СЈО, Латас и Палевски го правеле преку Јутјуб?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by Teo Вто Сеп 19 2017, 21:54

Saka da kazhe deka Latas i Palevski zaedno so tvojot pastir za se shto pravea SJO kje gi izvede pred reformiranoto sudstvo, a mnogupochituvaniot gospodin Zoran Zaev kje prodolzhi da ja vodi drzhavata kako nejuspeshen premier vo istorijata na nezavisna Makedonija...

Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Сре Сеп 20 2017, 17:39

И јас би сакал Заев да е најуспешниот премиер, не за друго, туку затоа што е премиер сега и би било добро да е како што посакуваш ти, да имаме подобрување без да чекаме неколку години за да дојде до тоа. За жал реалната ситуација не е таква и тој е толку добар што размислувам дали е нормален или платен од непријателите на Македонија за да го прави тоа што го прави.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by Teo Сре Сеп 20 2017, 18:43

E najkdobar i kje bide...Eve stechajcite se zgrizheni...Nema povekje RDT...A minimalnata plata kje bide 12 000 vo celata industrija...I pokraj opstrukciite na vro-dpne-ofcite vo parlamentot za da ne se podobri zhivotot na gragjanite na Makedonija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Пет Сеп 22 2017, 17:57

ВМРО гласаше за законите што ги предложи СДСМ во врска со работниците. Иако имаше реални забелешки дека ваков закон може да донесе штети и за стопанството и за вработените, но штетата може да се надополни многу брзо доколку падне владата на Ахмети, Села и Заев, па не е стратешки опасна. Опструкциите се во врска со тиранската платформа, не во врска со економските закони.
РДТ го укинавте, но исплатената плата за јули е помала во однос на таа за мај, кога ја имавме старата влада, за поголем износ отколку заштедата со радиодифузната такса.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by Teo Пет Сеп 22 2017, 18:56

Bravo Trendafile...Taka treba da se poddrzhuvaat reformite na novata vlada za podobruvanje na zhivotot na makedonskiot narod...Kogo patem sakavte da go unishtite vo interes na srbite i grcite...Kje bide neshto od tebe...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Пет Сеп 22 2017, 19:05

Кога сме кај интелектуалците тие од студентскиот пленум молчат како педери (во карактерен смисла) на укинувањето на еден оброк за студентите по студентските домови за иста цена како кога добиваа по три оброка. Иста е и состојбата на нашиов форум. Можам да замислам само што фекалии ќе се јадеа ако ваква мерка спроведеше претходната влада наместо оваа куртон влада што ја имаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by defo Саб Сеп 23 2017, 10:59

трендафил напиша:Кога сме кај интелектуалците тие од студентскиот пленум молчат како педери (во карактерен смисла) на укинувањето на еден оброк за студентите по студентските домови за иста цена како кога добиваа по три оброка. Иста е и состојбата на нашиов форум. Можам да замислам само што фекалии ќе се јадеа ако ваква мерка спроведеше претходната влада наместо оваа куртон влада што ја имаме.

Дај линк, или било каков доказ, јас не сум видел вакво инфо.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by Luxor Саб Сеп 23 2017, 19:08

Еве еден револтиран студент. Квази интелектуалци Smilie_happy_291

Квази интелектуалци Firesh36
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Саб Сеп 23 2017, 19:14

Ако добро те разбирам сметаш дека на студентите им е задоволство што парите што се трошеа за нивен појадок сега ќе си ги лапне владата на Бејли, Ахмети, Села и Заев. Или можеби имаме диктатура па им е страв да го искажат своето незадоволство. Посебно откако владата пушти неколку криминалци на слобода, а најавува и масовно пуштање од затворите на поголемиот дел криминалци со законот за амнестија што го спрема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by Luxor Саб Сеп 23 2017, 19:19

Сметам дека освен празни муабети треба и некој доказ да приложиш за тврдењата како што бара и Дефо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Саб Сеп 23 2017, 20:37


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by Teo Саб Сеп 23 2017, 21:14

Kolku lagi vo eden naslov...Prvo prashuvate dali, pa posle kako i sekoj budala sami si odgovarate ne naveduvajki nitu izvori nitu dokazi...Shto se odnesuva do Bajrush i Ramkovski imate sudstvo i obvinitelstvo koe go biravte spored svarovski tefterchinjata na Goca...Dosega nitu eden sudija ili obvinitel osven ergenot od romskiot bal ne e smenet...Zoshto ne interveniraat??? Ili kako i site svarovski pushachi sega preminuvaat vo drug shupak??? Tolku od vashata lojalnost kon pastirot i negovoto delo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by OPOZICIONER Нед Сеп 24 2017, 23:06

braos majstor Teo ,shto da pisham posle tebe ,se znae nishto ,ti se si apishal ko ja da sum pishual
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Саб Сеп 30 2017, 21:30

Teo напиша:Kolku lagi vo eden naslov...Prvo prashuvate dali, pa posle kako i sekoj budala sami si odgovarate ne naveduvajki nitu izvori nitu dokazi...Shto se odnesuva do Bajrush i Ramkovski imate sudstvo i obvinitelstvo koe go biravte spored svarovski tefterchinjata na Goca...Dosega nitu eden sudija ili obvinitel osven ergenot od romskiot bal ne e smenet...Zoshto ne interveniraat??? Ili kako i site svarovski pushachi sega preminuvaat vo drug shupak??? Tolku od vashata lojalnost kon pastirot i negovoto delo...
Најголем број од сегашните судии се ваш избор. Мнозинството судии со тајно гласање бираат мнозинство од членовите на судскиот совет. Наведи ми пример за судење на кое конечната пресуда е сомнителна, па да дискутираме наместо паушалното обвинување што ви станува навика дека сите се лоши, само послушниците и платениците на СДСМ и вашите газди, Бејли на пример, се добри. Што да ти кажам за укинувањето на појадокот во студентските домови, освен за твоја информација да поминеш до најблискиот дом и да ги прашаш дали имаат или не појадок наместо да лажеш дека јас лажам. Поточно од кога го немаат. И ти иако гледам дека се сметаш за паметен одговараш сам без да пружиш доказ. Патем на форум е за нормални нормално да се дискутира без докази затоа што ова не е судење туку размена на мислења. Нормалните дискутираат и без навреди на другите. Не знам ни како тоа не може да го разбере паметниот опозиционер што ја поддржува марионетската влада на Зоран Заев, а не некој од опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by Teo Саб Сеп 30 2017, 22:13

Nemoj da lazhesh Trendafile...Ne e ubavo...Site slushnavme kako sudiite gi izbirate po tefterot na Goca brk i po kriteriumu kako koj povekje ispushil kaj svarovski...Inaku jas tvrdam deka studentite dobile eden obrok plus...I namesto da lazhesh deka jas lazham pomini do najbliskiot dom i prashaj gi...A bidejki spored tebe na forum e normalno da se diskutira bez dokazi ti kazhaa li vo shtab deka site interni anketi pokazhuvaat deka lokalnite izbori kje gi izgubite katastrofalno...Koga mu go rekle toa Grujo se sheknal i ispratil baranje za azil do Erdogan, Putin i Kim Jong Un???
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by трендафил Вто Окт 03 2017, 19:42

Не те разбирам зошто мислиш дека ако ВМРО ги загуби локалните избори лидерот на опозицијата треба да бега од државата. Заев ги загуби парламентарните, вети дека ако тоа се случи ќе си даде оставка, па еве го и понатаму лидер на СДСМ. Тоа што вие секогаш кога сте опозиција објавувате прислушкувани материјали не значи дека мнозинството судии што вие ги имате избрано се добри. Да беше така добро ќе беше судството и за вас, затоа што мнозинството од актуелните судии се ваш избор.
П.С.: Треба сега да му верувам на потпретседателот на СДСМ, пардон, на непартискиот министер за внатрешни работи што спроведува избори, а ги спроведуваше и парламентарните заедно со сегашниот заменик дека сега нема прислушкување, односно дека СДСМ прислушува само кога е во опозиција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Квази интелектуалци Empty Re: Квази интелектуалци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот