Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДИЕТА

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by delta on Вто Фед 28, 2017 11:08 pm

-a so si zapnala dieta/.,/.ke nema decko ti sto da fati od tebe.//.
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by misterija on Вто Фед 28, 2017 11:10 pm

Мислев ако има некој што го пиел овој шеик да пренесе искуство..а за фаќање идр. ќе остајме по малку некое спојлерче.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by delta on Вто Фед 28, 2017 11:11 pm

a ians deckoa?jas pa se poanadevav./.? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by delta on Вто Фед 28, 2017 11:17 pm

se seguvav be.//.ne ti e deckoto tolku lubomnoren belkim,.//
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by misterija on Вто Фед 28, 2017 11:19 pm

Тебе Делта да не те викаат Брзи или Муња мејби..ааааааа..кога дојде, кога изнапиша насекаде, абе како брзи гонзалез си...арива аривааааааааа Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by delta on Вто Фед 28, 2017 11:19 pm

moram ke dojde mackata i ke me banira.//../vaka pisam i begam.//.
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by misterija on Вто Фед 28, 2017 11:20 pm

Работава значи е -бидна што бидна, ми побара и кидна..аххххахххахахаххаа

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by delta on Вто Фед 28, 2017 11:20 pm

i ne smeam na site temi pa edna tema na predna strana sekogas ostavam././.
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by delta on Вто Фед 28, 2017 11:21 pm

misterija напиша:Работава значи е -бидна што бидна, ми побара и кидна..аххххахххахахаххаа

pa ke dojdem nekoj den za takva zenska mozi ke se iplati riziko././. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by luxor on Вто Фед 28, 2017 11:32 pm

А цвеќе од отпремнината или од стечајниот надоместок ќе и купиш?
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by Teo on Сре Мар 01, 2017 12:36 pm

delta напиша:moram ke dojde mackata i ke me banira.//../vaka pisam i begam.//.


delta напиша:i ne smeam na site temi pa edna tema na predna strana sekogas ostavam././.

Ne im veruvaj na crtanite...Koga togash glushecot kje pogreshi i machkata kje go fati...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by Flora on Пон Сеп 17, 2018 11:20 am

Drzite dieta, jadete zdravo, vezbate, ama rezultati nema. Mozebi ova ke pomogne.

ДИЕТА - Page 2 Vezbat10

https://www.crnobelo.com/hrana/dieti/61535-vezbate-jadete-zdravo-a-sepak-ne-slabeete-vo-sto-e-problemot

Flora

Број на мислења : 372
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by Bosonoga on Нед Дек 02, 2018 5:08 pm

Диета со компири: Ослабете 5 килограми за три дена

Правилната диета и редовна физичка активност се од суштинско значење за одржување на нормалната тежина.

Меѓутоа, ако сакате да го забрзате процесот на губење килограми пробајте ја оваа ефикасна диета со компри. За само три дена може да изгубите пет килограми.

Диетата е ригорозна, па доколку имате некои здравствени проблеми посоветувајте се со лекар пред да ја примените.

Прв ден
Појадок: еден готвен компир без сол и чаша јогурт

Ручек: два готвени компири без сол и чаша јогурт

Вечера: две шолји јогурт

Втор ден:
Појадок: една чаша јогурт и готвен компир

Ручек: два готвени компири и чаша јогурт

Вечера: еден готвен компир без сол и чаша јогурт

Трет ден
Појадок: готвен компир

Ручек: еден готвен компир

Вечера: шолја јогурт

Ако во текот на диетата почувствуавте напад на глад, јадете мала количина бадеми или ореви, пијте јогурт или јадете овошје.

https://zenskimagazin.mk/dieta-so-kompiri-oslabete-5-kilogrami-za-tri-dena-
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by Bosonoga on Нед Дек 02, 2018 5:09 pm

ЗДРАВ ЧАЈ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Потребни се само неколку дена конзумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата.

Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај, ловоров лист и цимет. Сите три состојки се здрави и одлично ги согоруваат мастите и го забрзуваат метаболизмот.

Потребни состојки:

зелен чај

3 ловорови листа

Малку цимет

Начин на подготовка:

Провријте 800 мл. вода, тргнете ја од оган и додајте 2 мали лажички или 1 стапче цимет. Додате и 3 ловорови листови и 1 рамна лажица зелен чај. Поклопете и оставете 10 минути да отстои а потоа процедете.

Овој чај е одличен за забрзување на метаболизмот, а најдобро е да се конзумира наутро. Испијте чаша од овој чај наутро на празен желудник.

Втората шолја можете да ја испиете по појадокот, а третата пред спиење.

Со три шолји од овој чај дневно ќе го забрзате својот метаболизам и ќе ослабете. Резултатите се видливи мошне брзо.

https://lokalno.mk/zdrav-chaj-za-slabeene/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА - Page 2 Empty Re: ДИЕТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот