Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДИЕТА СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ

4 posters

Go down

ДИЕТА   СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ Empty ДИЕТА СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ

Пишување by osa Пон Aвг 05 2019, 20:08

[size=32]Диета без гладување: За 2 недели се симнуваат помеѓу 7 и 15 килограми[/size]

[ltr]watch_later[/ltr] 05. АВГУСТ 2019. @ 19:02 [ltr]timelapse[/ltr] 3 МИН.ДИЕТА   СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ Tray-2546077_1280-960x711

[url=whatsapp://send?text=%D0%94%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0 %D0%B1%D0%B5%D0%B7 %D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5: %D0%97%D0%B0 2 %D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8 %D1%81%D0%B5 %D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82 %D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%93%D1%83 7 %D0%B8 15 %D0%BA%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8https://kurir.mk/magazin/hrana-i-pijalaci/dieta-bez-gladuvanje-za-2-nedeli-se-simnuvaat-pomegju-7-i-15-kilogrami/][/url]


Оваа диета покажува дека можете да изгубите дури по 1 килограм на ден доколку се храните здраво и на време.
Таа е направена од страна на стручњаците на познатата Военомедицинска академија (ВМА) во Белград, за оние пациенти кои било неопходно да ослабнат непосредно пред операција за да помине сė во најдобар ред. Виталноста на пациентот е најважната работа на која овие лекари обрнале внимание.
После оваа диета не се чувствувате малаксано, изморено и исцрпено, а не се јавуваат ниту вртоглавици. Нервозата е сведена на минимум.
Оваа диета се држи во циклуси и има три круга. Секој круг трае пет дена, но после него е потребно да се направи пауза од 2 недели. Многу е важно да се придржувате до сатницата во исхраната и да ги јадете оброците во отприлика исто време. На пример, појадокот е веднаш по станувањето, а следните два оброци (ручек и вечера) после 4 до 5 часа од еден до друг.
Појадокот е секој од овие пет дена ист – 1 портокал, 1 парче двопек или 4 крекери, шолја кафе или чај (без засладувачи).
Ова се другите оброци по денови:
Прв ден:
Ручек – 1 варено јајце, 2 лажици кисела павлака (кисело млеко или јогурт), 1 двопек, 1 портокал.
Вечера – 1 до 2 двопека, 2 варени јајца, 1 домат, 1 краставица.
Втор ден:
Ручек – 1 варено јајце, 2 лажици кисела павлака, 2 двопека, 1 портокал.
Вечера – 1 двопек, 125 г мелено јунешко месо, 1 домат, 1 портокал.
Трет ден:
Ручек – 1 варено јајце, 2 лажици кисела павлака (или кисело млеко), 1 свежа краставица, 1 портокал.
Вечера – 1 двопек, 125 г мелено јунешко месо, шолјичка кафе или чај без шеќер, 1 портокал.
Четврти ден:
Ручек – 1 парче двопек, 125 г младо кравјо сирење, 1 домат.
Вечера – 2 двопека (или 8 крекери), 125 г мелено јунешко месо, 2 свежи домати.
Пети ден:
Ручек – 200 г варено јунешко месо, 1 парче двопек, 1 свеж домат.
Вечера – 1 тврдо варено јајце, 500 г варен зеленчук.
Кому е наменета оваа диета?
Оваа диета е одлична за секој кој многу учи и работи затоа што ја одржува концентрацијата на максимално ниво. Исто така, добра е и за жените после бременоста кои сакаат да го спречат таложењето на масти на местата кадешто кожата се растегнала. Тие би требало да бидат на овој програм за исхрана сė додека клетките на стомакот, рацете и нозете не се соберат.
Исто така, диетата е најдобар избор и за луѓето кои страдаат од дијабетес, како и за оние кои имаат проблем со срцето и штитната жлезда.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА   СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ Empty Re: ДИЕТА СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ

Пишување by Bosonoga Чет Сеп 12 2019, 13:03

Lele be so tie dietite, najdobro e da si imas brz metabolizam i da si jades sto si sakas.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА   СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ Empty Re: ДИЕТА СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ

Пишување by cvetka Чет Сеп 12 2019, 16:05

I da se prejadesh ne e bash zdravo.

cvetka

Број на мислења : 248
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА   СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ Empty Re: ДИЕТА СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ

Пишување by Zhane Пон Сеп 16 2019, 17:54

Sekoja zena treba da je odrzuva svojata ubavina zaradi sebe. I sekoja e ubava na svoj nacin.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ДИЕТА   СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ Empty Re: ДИЕТА СО КОЈА КЕ ОСЛАБЕТЕ ДО 15 КГ БЕЗ ДА ГЛАДУВАТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот