Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

+2
Bosonoga
osa
6 posters

Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ  БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО Empty КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by osa Пет Јун 15, 2018 11:35 pm

Коѕијас со „бомба“ – ќе објави 33 докумени како преговарале претходните влади

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас побарал декласификација на 33 документи кои, според најавите, ќе бидат вистинска „бомба“ за тоа како се воделе преговорите меѓу Македонија и Грција од страна на претходните влади во двете земји.

Документите се од 1992 година до денес и истите треба да покажат какви биле предлозите за решение.

Барањето да се декласифицираат е одобрено, а Коѕијас објавата се очекува да ја направи утре.

Со ова тој ја „извадил од такт“ Дора Бакојани која жестоко го нападнала.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ  БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО Empty Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by Bosonoga Нед Јун 17, 2018 7:26 pm

mnogu sakam da gi slushnam bombite od Kocijas,mnogu sakam da znam shto prifatil grujcho za imeto
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ  БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО Empty Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by EVITA Вто Јун 19, 2018 5:16 pm

sekoj den se budam i do vecher chekam da gi slushnam "bombite" na Kocijas

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 266
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ  БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО Empty Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by трендафил Вто Сеп 11, 2018 9:09 am

Уште ли ги чекате бомбите на Коѕијас? Многу сте мераклии на бомби, нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ  БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО Empty Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by Teo Вто Сеп 11, 2018 10:35 am

Zoshto, se plashish deka kje se pojavi neshto od Halkidiki???
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ  БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО Empty Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by трендафил Вто Сеп 11, 2018 7:54 pm

Само видов дека од најавата за бомбите поминаа три месеци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ  БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО Empty Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by Luxor Сре Сеп 12, 2018 8:00 pm

Можеби чека погоден момент кој ќе им донесе предност пред грчката опозиција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ  БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО Empty Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот